Wielkanoc i wiosna

Z jajka ugotowanego na twardo zrób wylęgowe pisklę na Wielkanoc

Pisklęta-wielkanocne-majstrowanie-skorupka-ozdoba-rozłączają się

Chciałbyś znów stworzyć coś odpowiedniego na Wielkanoc? A co z tym pomysłem? Zwykłe jajko na twardo można zamienić w uroczego pisklęcia wylęgowego za pomocą kilku prostych produktów rękodzieło na Wielkanoc. Twoje dzieci pokochają ten pomysł iz radością wezmą udział w popołudniowych rękodziełach! Zamiast jadalnych materiałów możesz również użyć skorupki jajka i sztucznej figurki kurczaka, aby stworzyć uroczą dekorację na tę i każdą nadchodzącą Wielkanoc.

Zrób rękodzieło na Wielkanoc – potrzebujesz:

Wielkanocna pisklę majstrować jajka na twardo materiały papierowe kubki dekoracje stołu

  • 1 jajko obrane na twardo
  • 1 marchewka
  • 1 arkusz nori
  • 1 arkusz sałaty lodowej
  • 1 mały nóż
  • 1 para nożyczek
  • 1 kolorowy papierowy kubek

Rękodzieło na Wielkanoc: Przygotuj twarz pisklęcia

wylęgowe pisklę do wielkanocnego majsterkowicza wyciąć jajko

Użyj noża, aby wyciąć z marchewki trójkąt, który będzie reprezentował dziób pisklęcia. Użyj nożyczek, aby wyciąć dwoje oczu z arkusza nori. Podnieś jajko i użyj noża, aby ostrożnie wyciąć zygzakowatą linię na środku i wokół jajka, tak aby wyglądało, że skorupka została złamana. Uważaj, aby nie przeciąć żółtka. Teraz usuń odciętą część białka z żółtka i odłóż na bok.

Pokrój jajko na wymiar

Sałatka-pisklęta-na-Wielkanoc-majstruje-na-twardo-jajko-liść

Umieść oczy nori i dziób na wierzchu żółtka, aby stworzyć twarz. Napełnij papierowy kubek liściem sałaty i włóż do niego jajko. Wygląda na to, że pisklę wykluwa się w trawie. Teraz połóż z powrotem białko jajka, które właśnie odłożyłeś, na żółtko, ale tak, aby twarz pisklęcia była widoczna. Aby to zrobić, po prostu umieść go w pozycji pochylonej.

W ten sposób zaserwujesz śniadaniowe jajka na Wielkanoc i uszczęśliwisz całą rodzinę. Możesz również w ten sposób zaskoczyć gości, zamieniając kolorowe pisanki w pisklęta i oferując je jako małą przekąskę.