Wielkanoc i wiosna

Udekoruj wianek z wierzby: Pierścionek na wiosnę z wieńcem wielkanocnym ze świeżymi kwiatami

Nad kominkiem, na oknie lub na drzwiach wejściowych: wieńce wielkanocne ze świeżymi kwiatami wspaniale przyciągają wzrok i wprawiają w doskonały nastrój na nadchodzące święta. Gotowe wieńce są oczywiście dostępne w kwiaciarni, ale domowe projekty pozostawiają miejsce na własne życzenia! Wyjaśniamy krok po kroku, jak można ozdobić wianek z wierzby i pokazać liczne wieńce wiosenne dla inspiracji. W najlepszym przypadku materiały do ​​tego pochodzą z własnego ogrodu!

Udekoruj wianek z wierzby: Pierścionek na wiosnę kolorowym wieńcem wielkanocnym z kwiatów

Udekoruj wianek z wierzby Wiosenne rękodzieło z naturalnych materiałów

Pierwszy wiosenny wianek jest uroczy i wiosenny. Sezonowe kwiaty wyglądają szlachetnie i tworzą atrakcyjną, pstrokatą kompozycję, która z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy i Twoich gościach. Nasza wskazówka: bardzo świeże kwiaty więdną w ciągu czterech do pięciu dni. Jeśli jednak pozwolisz kwiatom wyschnąć przez kilka dni, ładny wiosenny wieniec przetrwa tydzień dłużej. Podstawą jest wieniec z wierzby, który można znaleźć prefabrykowany w kwiaciarni lub samemu zawiązać.

Wieniec wierzbowy udekoruj instrukcje wiosenne krok 1 materiały

Do wieńca z wierzby potrzebne będą następujące materiały:

 • Nici do szycia lub drut wiążący papier
 • para sekatorów
 • cztery gałązki wierzby o długości 2 m

Możesz kupić gałązki wierzby lub odciąć je podczas spaceru po lesie. Upewnij się, że gałęzie nie są zbyt grube, młode gałązki wierzby dużo łatwiej zginać i owijać.

Wiązanie wianka z wierzby Przekręć i zawiąż gałązki wierzby

Najpierw wykonaj podstawową strukturę z nowych gałęzi wierzby. Najpierw złóż gałązkę wierzby w koło i owiń jej końce wokół podstawy wieńca. Następnie owiń pozostałe gałęzie wokół pierścienia. Zwiąż końce razem drutem papierowym. Aby być po bezpiecznej stronie, możesz naprawić wieniec w kilku miejscach. Uważaj, aby wieniec nie był zbyt gruby. Jeśli owiniesz gałęzie w mały pierścień, wiosenny wieniec będzie zbyt gruby. Idealny okazał się wieniec o średnicy 40 cm.

Udekoruj wianek z wierzby: wiosenny nastrój sezonowymi kwiatami

Udekoruj wierzbowy wieniec na wiosnę, wiążąc małe bukiety kwiatów

Jeśli chcesz udekorować swój wierzbowy wieniec i powitać wiosnę w swoim domu, wiosenne kwiaty są idealnym wyborem. Potrzebujesz tych naturalnych materiałów:

 • Wierzba lipowa, 14 gałązek, każda o długości 15 cm
 • Wiosenne kwiaty do wyboru (możliwe również kwiaty polne)
 • 10 gałęzi eukaliptusa Baby Blue
 • 10 gałązek miotły lub forsycji
 • Chamelaucium haczykowaty, 10 różowych kwiatów
 • 9 żonkili
 • 8 hiacyntów piżmaka
 • 5 różowych tulipanów
 • 5 tulipanów żółtych papug
 • 3 niebieskie ukwiały
 • Drut kwiatowy
 • Sekatory

Wieniec z wierzby ozdobi wiosenne świeże kwiaty

Teraz możesz zacząć dekorować wiklinowy wieniec. Następnie uformuj wierzbę i wsuń ją między gałązki wierzby. Możesz również ozdobić wieniec kwiatami wiśni lub innymi wybranymi wiosennymi kwiatami. Nasza wskazówka: wybieraj kwiaty o długich łodygach lub cienkich, kwitnących gałązkach. Wygląda szczególnie atrakcyjnie, gdy wszyscy pochodzą z tej samej rodziny kolorów. Pięknie prezentują się również jasne gradienty kolorów, na przykład od różu do różu.

Jak ozdobić wierzbowy wieniec naturalnymi materiałami

Możesz połączyć pozostałe kwiaty w kilka małych pęczków, a następnie przymocować je do półwyrobu wierzby za pomocą papierowego drutu wiążącego. Połącz kwiaty o długich łodygach z tymi o krótkich łodygach, aby małe kompozycje wyglądały naturalnie. Najpierw zawiąż pierwszy bukiet, a drugi umieść tak, aby jego kwiaty całkowicie pokryły łodygi pierwszego bukietu. Kontynuuj, aż wszystkie aranżacje zostaną ściśle powiązane. Upewnij się, że kwiaty nie są zbyt blisko siebie.

Udekoruj wianek z wierzby: z kwiatów zrób wielkanocny wieniec

Wianek wierzbowy udekoruj wiosnę wierzbą cipki

Spróbuj związać kwiaty jak najmocniej za pomocą drutu kwiatowego. Jeśli wybierzesz sezonowe kwiaty, możesz ozdobić wierzbowy wianek i powiesić go na drzwiach wejściowych. Kwiaty mogą wytrzymać tydzień na zewnątrz. Jeśli po kilku dniach kwiaty cięte opadną, poszczególne bukiety można wymienić na nowe. Jeśli chcesz wyeksponować wieniec wielkanocny z kwiatów w ogrzewanym pomieszczeniu, możesz codziennie spryskiwać go świeżą wodą.

Pomysły na wianek wierzbowy na wiosnę

Jeśli chcesz, aby dekoracja z naturalnych materiałów była nie tylko piękna, ale także trwała, możesz najpierw wysuszyć bukiet. Zawieś je do góry nogami w ciemnym, ale dobrze wentylowanym miejscu i spryskaj lakierem do włosów. Niech bukiety wyschną tam przez tydzień. Z jednej strony zachowają swój kolor, z drugiej zaś wytrzymają znacznie dłużej na zewnątrz.

Zrób wieniec wielkanocny z naturalnych materiałów: kwiatów i pisanek

Zrób wieńce wielkanocne z naturalnych materiałów, pomysły na pisanki w koszyku wielkanocnym i świeże kwiaty

Pokażemy Ci również inne warianty trwałej dekoracji wiosennej. Materiały na kolejny wianek wielkanocny pochodzą z natury: w kolejnej aranżacji główną rolę odgrywają świeże wiosenne kwiaty, dmuchane pisanki i zielone liście. Najpierw zawiąż nieco grubszy wianek z wierzby o średnicy 40 cm. Zawiąż zieloną satynową wstążkę, aby dodać koloru do wieńca wielkanocnego. Ułóż wysadzone jajka przepiórcze w gnieździe z gałązek, ułóż wokół nich zielone liście, a pośrodku umieść sezonowe białe kwiaty jak róże. W razie potrzeby możesz ustawić akcenty za pomocą kolorowych pisanek.

Dekorowanie wieńca wierzbowego na Wielkanoc

Udekoruj wielkanocny wieniec dmuchanymi jajami wielkanocnymi

Ozdobiony jasnozielonymi liśćmi, sylwetką zajączka wielkanocnego z papieru, kolorowymi jajkami przepiórczymi i mchem: wieniec wielkanocny jest gotowy do powieszenia, położenia się lub ustawienia. Wiążąca zieleń ma jeszcze jedną zaletę: trwa znacznie dłużej niż kwiaty. Aby aranżacja wyglądała na bardziej obszerną, można również owinąć kilka gałązek brzozy z liśćmi wokół wieńca wierzby. Nasza wskazówka: świeże zioła, takie jak rozmaryn, mięta czy szałwia wydzielają przyjemny zapach i przyciągają wzrok.

Wiązanie wielkanocnego wieńca z kwiatów: kiedy róże grają główną rolę

Wianek wierzbowy udekoruj wiosnę kwiatami jak róże i paprocie

Jeśli chcesz ozdobić wianek z wierzby, róże są zawsze pierwszym wyborem. Są zawsze dobrze przyjmowane, trwają długo i można je przymocować do wieńca zarówno świeżego, jak i suszonego. Aby królowa mogła wysunąć się na pierwszy plan wśród kwiatów, zwykle łączy się ją tylko z wiążącą zielenią. Paprocie, pistacje, a nawet bluszcz doskonale nadają się do tego celu. Różna wielkość płatków róż w kontrastujących kolorach sprawia, że ​​wieniec wygląda naturalnie.

Wieniec wielkanocny z kwiatów w kolorze jasnożółtym 

Zrób wielkanocny wieniec z kwiatów i liter z drewna i gałązek wierzby

Udekoruj wianek z wierzby: piwonie jako zwiastun wiosny na drzwiach wejściowych

Wykonanie wieńców wielkanocnych z naturalnych materiałów Pomysły na wykonanie wieńców na drzwi z gałązek wierzby

Wiosenne kwiaty i kokardki wykonane z tkaniny w paski i wzorzyste

Zrób wieniec wielkanocny z naturalnych materiałów, róż i ozdobnych wstążek ton w ton

Udekoruj wierzbowy wieniec na wiosnę: wiecznie zielone liście, cytryny i ozdobną wstążkę 

Z cytryn i wiecznie zielonych gałęzi zrób wielkanocny wieniec

Wieniec wielkanocny z kwiatami: tulipany

Wieniec z wierzby zdobi wiosenne kwiaty, takie jak tulipany i kokardka z tkaniny

Wykonanie wieńca wiosennego z naturalnych materiałów: Morski szyk  

Wieniec wierzbowy udekoruj wiosenne pomysły świeżymi kwiatami

Liściaste zielono-białe kwiaty: purystyczny wieniec wielkanocny z kwiatami

Udekoruj wianek z wierzby paprociami, hortensjami i mchem

Zrób wielkanocny wieniec z naturalnych materiałów

Udekoruj wierzbowy wieniec żonkilami i wielkanocnym zajączkiem z mchu i zielonych liści

Magnolie zdobią wiklinowy wieniec

Wieniec wierzbowy ze świeżymi pomysłami na krawat magnolii

Udekoruj wianek z wierzby pomarańczami

Wieńce z wierzby zdobią wiosnę naturalnymi materiałami, takimi jak owoce i magnolie