Wielkanoc i wiosna

Tworzenie kartek wielkanocnych: pomysły na majsterkowanie dla dorosłych z szablonami i instrukcjami

Wielkanoc to jedno z najpopularniejszych świąt rodzinnych. Dzieci czekają na ekscytujące polowanie na jajka wielkanocne, a dorośli – na ponowne spotkanie z rodziną i zjedzenie ciasta wielkanocnego z przyjaciółmi. Niestety nie zawsze można spędzić Święto Wiosny z bliskimi. W takim przypadku zostaną wysłane kartki wielkanocne. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak wykonać kreatywne kartki wielkanocne. Własnoręcznie wykonane życzenia wielkanocne to oczywiście coś wyjątkowego, co przyniesie radość Twojej rodzinie i przyjaciołom.

Tinker Wielkanocne kartki: króliczek origami

Kartki wielkanocne to pomysły dla dorosłych z zajączkiem w kształcie origami

Pierwszy pomysł na rzemiosło inspirowany jest sztuką origami. Ta stylowa kartka wielkanocna znajdzie swoje miejsce na kredensie lub półce z książkami. Świetnie sprawdzi się również jako zawieszka na prezent. Oferujemy Ci darmowy szablon dla Zajączka Wielkanocnego, który możesz wydrukować na kolorowym papierze, a następnie nakleić na białą tekturę. Wygląda szczególnie stylowo, jeśli przeniesiesz szablon na origami lub próbny papier, a następnie przykleisz go do białego kartonu.

Kartki wielkanocne to pomysły dla dorosłych na samodzielne wykonanie

Królik staje się samowystarczalny, gdy kartka z życzeniami jest zorientowana w formacie pionowym.

Kartki wielkanocne tworzą szablon króliczka w stylu origami do wydrukowania

Kartki wielkanocne Tinker: jajko wielkanocne 3D wykonane z papieru o strukturze plastra miodu

Kartka wielkanocna 3D z pomysłami na jajka wielkanocne dla dorosłych do samodzielnego wykonania

Kolejny pomysł na rękodzieło będzie problemem nawet dla początkujących. Wyjaśniamy, jak samodzielnie wykonać piękną kartkę z życzeniami 3D z tektury, taśmy washi, papieru o strukturze plastra miodu i taśmy dekoracyjnej. Potrzebujesz następujących materiałów:

  • arkusz białego kartonu
  • Papier kolorowy, papier opakowaniowy, papier do scrapbookingu lub papier motywowy
  • szablon jajka wielkanocnego
  • szablon “Wesołych Świąt”
  • nożyczki
  • taśma klejąca
  • nóż rzemieślniczy
  • Klej do papieru

Pomysły na kartki wielkanocne 3D dla dorosłych do samodzielnego wykonania za pomocą szablonów

Instrukcje dotyczące rękodzieła: Złóż biały karton na pół, aby otrzymać kartkę z życzeniami w formacie poziomym. Połóż kilka arkuszy kolorowego papieru jeden pod drugim i zabezpiecz je spinaczami do bielizny lub spinaczami do papieru. Wydrukuj szablon pisanki, wytnij go i przenieś na kolorowy papier. Potrzebujesz w sumie 4 pisanek, które możesz również ozdobić taśmą washi lub ozdobnymi wstążkami. W przypadku papierowej pisanki o strukturze plastra miodu przetnij szablon jajka wielkanocnego na pół (kierunek cięcia powinien być pionowy). Następnie przenieś szablon na papier o strukturze plastra miodu. Ostrożnie rozłóż połówki jajek wielkanocnych z papieru o strukturze plastra miodu. Użyj taśmy, aby skleić je najpierw razem, a następnie do wewnętrznej strony kartki z życzeniami. Umieść jajko wielkanocne na środku, a następnie ułóż pozostałe kolorowe papierowe jajka wielkanocne. Przenieś szablon „Wesołych Świąt” na kolorowy papier i wytnij go nożem rzemieślniczym. Alternatywnie możesz napisać na kartce z życzeniami, używając pisma ręcznego.

Zaprojektuj kartki wielkanocne: akwarele

Dorośli robią kartki wielkanocne z akwarelami

W świecie anglojęzycznym termin „akwarela” jest używany do opisania techniki malarskiej. Poniżej wyjaśniamy, jak samodzielnie wykonać arkusz akwareli i urozmaicić swoje kartki z życzeniami akwarelami lub akwarelami. Jeśli jesteś początkujący, możesz użyć akwareli. Możesz je rozcieńczyć wodą, aby je rozjaśnić lub zmieszać ze sobą, aby uzyskać nowe odcienie. Miłośnicy rękodzieła mogą polegać na akwarelach, ponieważ osiągają wysoki poziom krycia.

Pierwszym krokiem jest pomalowanie akwarelami arkusza białego kartonu. Farby można dowolnie mieszać i rozcieńczać. Wypróbuj różne kombinacje kolorów. Następnie złóż kawałek niebieskiego kartonu na pół, aby stworzyć kartkę z życzeniami w formacie poziomym. Odręcznie narysuj jajko wielkanocne na górze kartki z życzeniami i wytnij ją. Następnie przyklej pomalowany arkusz tektury do wewnętrznej strony kartki z życzeniami.

Zrób kartki wielkanocne, pomaluj zajączka akwarelami i wydrukuj szablon za darmo

Alternatywnie możesz pobrać sylwetkę zajączka wielkanocnego, wyciąć ją i umieścić na kartce wielkanocnej. Trzymaj szablon jedną ręką, aby się nie zsunął. Następnie pomaluj akwarelami obszar wokół sylwetki Zajączka Wielkanocnego i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec ostrożnie usuń szablon i napisz cienkopisem imię znajomego na kartce z życzeniami.

Kartki wielkanocne tworzą pomysły dla dorosłych techniką akwareli

Trzeci wariant akwarelowych kartek wielkanocnych: pomaluj arkusz tektury, wymieszaj niuanse z tej samej rodziny kolorów i stwórz miękkie gradienty kolorów. Pozostaw farby do wyschnięcia, a następnie za pomocą cienkopisu narysuj na nich pisanki. Wytnij pisanki nożem rzemieślniczym i przyklej je na kartce z życzeniami. Namaluj kwiaty, gałęzie drzew lub inne motywy natury na kartce wielkanocnej. Kartkę wielkanocną możesz również ozdobić wesołymi wiosennymi motywami. W większości sklepów z rękodziełem można znaleźć pieczątki z różnymi wzorami, których możesz użyć do zaprojektowania swojej kartki wielkanocnej.

Wiosenne kartki to pomysły na malowanie akwarelami dla dorosłych

Jeśli jesteś początkujący w rękodziele i nigdy nie malowałeś akwarelami, możesz użyć tak zwanych pędzli lub ołówków akwarelowych. Możesz używać pisaków z pędzelkiem do rysowania linii, ale także do malowania obszarów. Te kredki akwarelowe mają elastyczną końcówkę pędzla, dzięki czemu można malować linie o różnej szerokości. Intensywność koloru również może się znacznie różnić. Następnie możesz użyć specjalnego pędzla do farb akwarelowych i wody, aby mieszać kolory i tworzyć gradienty kolorów. Wystarczy zwilżyć pędzel i pogłaskać akwarele.

Kartki wielkanocne Tinker: zrób sobie sylwetkę królika z taśmy washi

Pomysły na kartki wielkanocne dla dorosłych sprawiają, że króliki z taśmy washi samemu

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na kreatywną kartkę wielkanocną. Poniższy pomysł na majsterkowanie jest doskonałym dowodem na to, że możesz zrobić piękną kartkę z życzeniami na Wielkanoc nawet z niewielu materiałów. Wszystko czego potrzebujesz to taśma washi, biały karton (jeden arkusz A4), czarny marker i pompon (w razie potrzeby). Najpierw złóż karton na pół, aby otrzymać kartkę z życzeniami w formacie poziomym. Następnie narysuj odręcznie zajączka wielkanocnego lub użyj szablonu i przenieś go na kartkę wielkanocną. Odwróć kartkę papieru i przykryj ją taśmą washi. Następnie ponownie odwróć kartkę i wytnij sylwetkę zajączka wielkanocnego. Przyklej motyw do kartki z życzeniami i udekoruj ją według własnego uznania. Na przykład możesz użyć naklejek „Wesołych Świąt” lub napisać miłą wiadomość markerem. Jeśli chcesz, możesz zrobić bobble i użyć go jako ogona królika.

Zajączek wielkanocny darmowy szablon na kartkę wielkanocną do rękodzieła z taśmą washi

Kartkę wielkanocną możesz również ozdobić innymi motywami. Na przykład pisanki, kwiaty i pisklęta są dobre. Przyklej motyw wielkanocny różnymi taśmami washi, udekoruj brokatem, cyrkoniami, wąskimi ozdobnymi wstążkami i innymi dekoracjami do wyboru. Możesz go również użyć do przechowywania torebek na prezenty, serwetek, pudełek na prezenty itp. dopraw to.

Zrób kartkę z życzeniami 3D z wyskakującym motywem wielkanocnym

Zrób sobie kartki wielkanocne dla dorosłych Kartkę z życzeniami 3D z jajkiem wielkanocnym

Tworzenie wyskakującej kartki wielkanocnej jest naprawdę łatwe. Wystarczy szablon, kartka kolorowego papieru i biały karton. Do dekoracji możesz użyć samoprzylepnych metalicznych kółek, ozdobnych taśm, brokatu i wybranych przez siebie naklejek. Jak zrobić wyskakującą kartkę z życzeniami na Wielkanoc: Najpierw złóż kartonik na pół. Wytnij kolorowy papier. Następnie wydrukuj szablon jajka i wytnij go. Umieść szablon na kolorowym papierze i przymocuj go zaciskiem. Narysuj kontury i wytnij motyw. Upewnij się, że pozostawiłeś 3 cm wolną krawędź na górze i na dole. Następnie złóż kolorowy papier na pół. Teraz pozostaje tylko ozdobić pisanka ozdobną wstążką i urozmaicić ją naklejkami.

Twórz szablony kartek wielkanocnych za darmo na kartki z życzeniami 3D z motywem pisanki

Tinker Wielkanocne kartki: pomysły z suszonymi kwiatami

Pomysły na kartki wielkanocne z instrukcją suszonych kwiatów

Projektując kolejną kartkę wielkanocną, skupiamy się na suszonych kwiatach. Niezależnie od tego, czy kupiłeś bukiet kwiatów w supermarkecie, czy zebrałeś polne kwiaty podczas spaceru na łonie natury: możesz ich użyć do kolejnych instrukcji rękodzielniczych. Wszystko czego potrzebujesz to klej, czarny marker, pęseta i pędzelek.

Wykonanie kartek wielkanocnych z suchymi kwiatami Instrukcja

W ten sposób możesz zrobić piękne wiosenne kartki: Na wycieczce zbieraj zielone liściaste i polne kwiaty i umieść je na kartce papieru. Przykryj go drugim arkuszem papieru i ułóż na nim kilka książek. Pozostaw kwiaty do wyschnięcia na 2 tygodnie. Wtedy możesz zacząć majsterkować. Złóż biały karton na pół. Narysuj wazon ołówkiem lub markerem. Jeśli nie możesz rysować odręcznie, możesz wydrukować szablon i przymocować do niego arkusz cienkiego papieru do rysowania za pomocą kleju. Następnie przyklej szablon i papier do szyby. Śledź rysunek, obrysuj kontury wazonu ołówkiem, a następnie markerem. Suszone kwiaty delikatnie podnieś pęsetą i nałóż klej za pomocą pędzla. Następnie ułóż je na zdjęciu.

Pomysły na kartki wielkanocne: zrób pisklęta z papieru o strukturze plastra miodu

Kartki wielkanocne to pomysły dla dorosłych

Nie zawsze jest możliwe wspólne świętowanie Wielkanocy przez całą rodzinę. Jeśli członkowie rodziny lub znajomi mieszkają w innym mieście, a nawet za granicą, rodzina lub krąg znajomych może pozostać w kontakcie za pomocą kartek z życzeniami. Zaskocz swoich bliskich kreatywną kartką wielkanocną z uroczym pisklęciem o strukturze plastra miodu. Domowe przedmioty zawsze dobrze się sprawdzają, ponieważ możesz spersonalizować kartkę z życzeniami. Do wykonania kartki z życzeniami DIY potrzebne będą następujące materiały: żółty papier o strukturze plastra miodu, papier do pakowania, ołówek, kompas, dwustronna taśma klejąca i nóż do rękodzieła. Najpierw wytnij z papieru o strukturze plastra miodu półkole o średnicy 3 cm. Następnie rozsuń półkole i przyklej z tyłu trzy paski taśmy klejącej. Wytnij z papieru opakowaniowego prostokąt o wymiarach 210 mm x 184 mm. Złóż prostokąt na pół, aby utworzyć złożoną kartkę o wymiarach 105 mm x 184 mm. Teraz pozostaje tylko przykleić półkole do papieru opakowaniowego. Ołówkiem narysuj łapy, skrzydła i pióra na „głowie” pisklęcia. Wytnij mały trójkąt z czerwonego kartonu na dziób. Teraz pozostaje tylko napisać miłosną wiadomość, a wiosenna kartka jest gotowa.

Kartki wielkanocne Tinker: użyj szablonów

Zrób kartki wielkanocne, wydrukuj szablon i przyklej go na kartonie

Jeśli nie masz czasu lub odpowiednich materiałów do wykonania kartek wielkanocnych, pozostaje tylko jedno. Wydrukuj szablon na białym papierze i przyklej go do kartki wielkanocnej.

Darmowy szablon kartki wielkanocnej do pobrania i wydrukowania

Darmowy szablon na Wielkanoc stwórz własne pomysły

Stwórz szablon kartek wielkanocnych za darmo do wydrukowania

Zrób baranek wielkanocny jako szablon za darmo do wydrukowania