Wielkanoc i wiosna

Tinker door Wianki na Wielkanoc: 4 pomysły DIY na kreatywny styropianowy wianek

Zrób wieńce na drzwi na Wielkanoc, stwórz własne pomysły na styropianowy wieniec

Wieniec na drzwi na Wielkanoc zapewnia przyciągający wzrok i dobry wiosenny nastrój. Wita Cię ciepło przy wejściu do domu i jest prawdziwym zwiastunem wiosny. Tradycyjnie do dekoracji wielkanocnych wykorzystuje się motywy wielkanocne, takie jak pisanki, króliki, gęsi i wiosenne kwiaty, a także można nimi bogato ozdobić wieniec wielkanocny. Zakupiona dekoracja często nie ma indywidualności lub jest zbyt droga. Wianki wielkanocne wymagają tylko kilku materiałów i można je również majsterkować przy niewielkim wysiłku. Szczególnie łatwo to zrobić z blankiem ze styropianu jako prefabrykowaną podstawą wieńca. Styropianowy wianek można urozmaicić różnymi materiałami. Poniżej przedstawiamy 4 świetne pomysły na rękodzieło wraz z instrukcjami.

Zrób wieniec na drzwi na Wielkanoc ze styropianu: 4 świetne pomysły na majsterkowanie

Tinker wieniec na drzwi na wielkanoc styropianowy wieniec z pomponami z jutowego sznurka

Projektując domowy wieniec na drzwi na Wielkanoc zawsze zalecamy stosowanie świeżych wiosennych kolorów, takich jak zieleń, żółty, turkusowy i pastelowy niuans oraz naturalnych materiałów. Ponadto popularne motywy wielkanocne mogą być twórczo interpretowane i przedstawiane.

Zrób wieniec na drzwi na Wielkanoc: Styropianowy wianek z jutą

Wieniec na drzwi Tinker na wielkanocny wieniec ze styropianu jutowy shc wystarczy zapakować instrukcje

Niezbędną podstawą wieńca na drzwi na Wielkanoc, która również daje wiele możliwości aranżacyjnych, jest wieniec styropianowy. Można to ozdobić różnymi materiałami. Możesz ją wyściełać tkaniną, owinąć sznurkiem lub ładną ozdobną wstążką i ozdobić według własnego uznania. Należy użyć odpowiedniego kleju, ponieważ klej na gorąco topi styropian, a klej z alkoholem może rozpuszczać styropian. Najlepiej używać zwykłego kleju, który jest stosunkowo odpowiedni do wszystkich celów.

wieniec na drzwi wielkanoc styropian wieniec majsterkowicz udekoruj szycie łatwe

Działa to szczególnie łatwo, jeśli styropianowy wianek owiniesz sznurkiem. Sznurek jutowy jest do tego idealny i nie potrzebujesz żadnego kleju. Teraz owijasz cały blank sznurkiem jutowym tak, aby styropian pod spodem nie był widoczny. Na koniec przyklej mruczący koniec pistoletem do klejenia na gorąco.

Wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu majsterkowicz sznurek jutowy udekoruj

Po całkowitym owinięciu styropianowego wieńca sznurkiem jutowym można go ładnie ozdobić. Twoja wyobraźnia i kreatywność nie mają granic. Możesz wstawić gotowe elementy dekoracyjne, a także majsterkować i samodzielnie pracować w pięknych akcentach. Tutaj przedstawiamy fajny pomysł na oryginalne motywy wielkanocne, robiąc zajączka z białego filcu rękodzieła i kilka pomponów z wełny w odcieniach zieleni.

Zrób wieniec na drzwi na Wielkanoc: Styropianowy wianek z mchem

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu druciarz mech udekoruj pisanki

Jak już wspomnieliśmy, na Wielkanoc szczególnie popularne są naturalne materiały i motywy inspirowane naturą. Chociaż wianek styropianowy jest w rzeczywistości wykonany z tworzywa sztucznego, można go pięknie zaprojektować w stanie naturalnym. Potrzebujesz mchu dekoracyjnego, który możesz dostać w prawie każdej kwiaciarni.

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu instrukcje majsterkowania materiały z mchu

Elementy ozdobne, które można włożyć do wykroju, służą głównie do dekoracji. W tym celu otrzymujesz kilka wtyczek z motywami wielkanocnymi, takimi jak pisanki, pisklęta i inne. Alternatywnie możesz wykonać je samodzielnie, mocując mały drucik na dolnej stronie małych figurek, dzięki czemu nadają się do podłączenia.

wieniec na drzwi wielkanoc styropian wieniec majsterkowicze instrukcje ubierania się z mchu

Przed udekorowaniem wieńca należy go wyłożyć dekoracyjnym mchem. Aby to zrobić, najpierw nałóż grubą warstwę kleju lub kleju z jednej strony i równomiernie rozprowadź na nim mech. Gdy klej wyschnie, odwróć blankiet i powtórz proces.

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu druciarz mech udekoruj małe pisanki

Na koniec dekorujesz wstawkami, które wcześniej wybrałeś lub majstrowałeś. Elementy ozdobne wykonane z tkaniny można przymocować do blanku za pomocą szpilek. Dodatkowo w styropianowy wianek można wbić szpilki z perłowymi główkami lub kolorowe szpilki.

wieniec na drzwi wielkanoc styropian wieniec majstrować instrukcje mech pisanki udekoruj

Aby móc zawiesić własnoręcznie zrobiony wieniec na drzwi na Wielkanoc, należy wykonać pętlę z tyłu lub alternatywnie przymocować kawałek drutu rzemieślniczego za pomocą dwóch szpilek. W zależności od tego, jak chcesz zawiesić wieniec wielkanocny, możesz to zrobić również ładną ozdobną wstążką.

wieniec na drzwi wielkanoc styropian wieniec druciarka mech kształt zająca wielkanocnego

Blank styropianowy można bardzo pomysłowo i kreatywnie zaprojektować na Wielkanoc. Możesz nie tylko użyć różnych materiałów, ale także inaczej ukształtować wieniec wielkanocny, na przykład jak królik.

Zrób wieniec na drzwi na Wielkanoc: styropianowy wianek z papierem

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu majsterkowanie papierowe wkładki do ciastek

Wieniec na drzwi wielkanocne można szybko wykonać samodzielnie przy niewielkim wysiłku i przy użyciu prostych materiałów, takich jak papier. Ważnym padem jest styropianowy blank. Świetnym pomysłem, który można łatwo wprowadzić w życie, jest całkowite pokrycie styropianu papierowymi wkładkami do babeczek.

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu majsterkowanie papierowe kubki na babeczki instrukcje

Najpierw trzeba wygiąć dużo foremek na muffinki na środku i uformować je jak małe kwiatki. Następnie zawiązujesz ładną wstążkę, aby ją powiesić i zaczynasz układać blisko siebie miseczki na muffinki. Można je łatwo przymocować do styropianu za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, nakładając gorący klej na filiżanki do muffinek, a nie bezpośrednio na styropian.

wieniec na drzwi wielkanocny wieniec ze styropianu majsterkowanie papierowe foremki do muffinek udekoruj w kolorze;

Aby wielkanocny wieniec na drzwi był nastrojowy, lepiej wybrać nieco mniejsze kolorowe i kolorowe muffinki. W kształcie małych kwiatków wyglądają naprawdę dekoracyjnie i odświętnie. Można również ustawić dodatkowe akcenty.

wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu majsterkowicze muffinki ozdobna wstążka

Prostą, ale efektowną ozdobę na wieniec wielkanocny można szybko wykonać z kolorowej taśmy washi, wykonując z niej piękną girlandę i kawałek ozdobnego sznurka.

Zrób wieniec na drzwi na Wielkanoc: Styropianowy wianek z tkaniną

Wieniec na drzwi wielkanocny wieniec ze styropianu druciarka udekoruj kwiaty

Styropianowy wianek można również pokryć tkaniną z pięknymi motywami. Oprócz wykroju i kawałka wzorzystej tkaniny potrzebny jest również klej w sprayu. Do dekoracji można wykorzystać różne motywy, które po prostu przykleja się do pokrytego tkaniną wieńca za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Wieniec na drzwi wielkanocny wieniec ze styropianu tinker tkaniny instrukcje ubierania

Istnieją dwa sposoby pokrycia styropianowego wieńca tkaniną. Jedną z opcji jest przycięcie materiału w formie nieco szerszego pierścienia niż blank i przymocowanie pozostałych krawędzi na tylnej stronie. Alternatywnie możesz pociąć tkaninę na paski lub użyć taśmy, aby całkowicie owinąć blank. Przy tym wariancie należy pamiętać, że materiał będzie się strzępił. Może to być jednak miły akcent.

Wieniec na drzwi wieniec wielkanocny ze styropianu majsterkować tkanina ubierać kwiaty udekorować;

Na koniec możesz dodać różne elementy dekoracyjne i, w większości, wiele domowych. Możesz również ponownie wykorzystać pozostałości materiałów lub starą biżuterię. Aby uzyskać wiosenny nastrój, wykorzystaj motywy kwiatowe, np. kilka sztucznych kwiatów w wesołych kolorach.

wieniec na drzwi wielkanoc styropian wieniec druciane pompony z tkaniny

Oprócz tradycyjnych motywów wielkanocnych, do wieńca drzwiowego na Wielkanoc można wkomponować kilka oryginalnych elementów, takich jak bardzo popularne obecnie pompony, kokardki itp..