Wielkanoc i wiosna

Robienie wieńca ze skorupkami jajek na Wielkanoc – 20 pomysłów na majsterkowanie na wiosnę

Wieniec druciarski ze skorupkami jaj-pomysł-pióra-sztuczne-kwiaty

Chciałbyś zrobić wielkanocną dekorację z pomocą natury, to dziś mamy dla Ciebie świetny pomysł. Możesz zrobić wspaniałe wieńce, ozdabiając je skorupkami jajek. Kilka świetnych sugestii, jak je zdobyć Zrób wieniec ze skorupek jaj zebraliśmy w tym artykule. Stwórz w tym roku wyjątkowy wielkanocny wieniec na drzwi lub wieniec na stół, stwórz idealny świąteczny nastrój i zachwyć wszystkich!

Zrób wieniec ze skorupek jajek – pomysły na Wielkanoc i wiosnę

zrób wieniec ze skorupek jajek naturalny-wygląd-naturalne materiały-pióra-prosty-wiejski dom

Skorupki można wykorzystać na wieniec o różnych kształtach. Do dekoracji nadają się całe jajka i wydmuszki, które można również wcześniej pokolorować, a także kawałki skorupek. Jeśli chcesz zrobić wieniec ze skorupek jaj, jak widać powyżej, użyj wieńca styropianowego, który udekorujesz połówkami skorupek i piór.

Zrób wieniec ze skorupek jajek – instrukcje

Wieniec druciarski ze skorupkami jajek, pomysł na kwiaty zrób to sam

W przypadku tego wieńca na pierwszy rzut oka nie można zauważyć, że do projektu wykorzystano również skorupki jaj. Tworząc ten wiosenny wieniec, połącz skorupki jajek z gałązkami oraz kilkoma liśćmi i pomponami lub innymi naturalnymi materiałami. Najlepiej używać gałązek wierzbowych, ponieważ można je łatwo zgiąć w kółko. Jak zrobić kwiaty, z których następnie zrobisz wieniec ze skorupkami jaj, dowiesz się poniżej.

Twórz oryginalne ozdoby ze skorupek jaj

Wieniec druciarski z instrukcjami skorupek jajka-jajko-połówki-materiały-łatwe

Jeśli chcesz zrobić ten wieniec na drzwi, najpierw potrzebujesz skorupek jajek. Pokrój je z grubsza na pół nożem. Na koniec możesz przetworzyć wnętrze jajka. Wypłucz miski i pozwól im wyschnąć w środku lub delikatnie osusz papierowymi ręcznikami. Jeśli chcesz zrobić kwiaty na wieniec ze skorupkami jajek, konieczne jest jeszcze kilka kroków.

Zrób kwiaty ze skorupek jaj

zrób wieniec ze skorupek jaj łatwy pomysł

Złam krawędzie połówek skorupek tu i tam, aby uzyskać nieco prostszą krawędź. Uważaj, aby nie usunąć wewnętrznej skórki jajka, ponieważ dzięki temu skorupka będzie bardziej stabilna. Będziesz także potrzebować kilku mniejszych kawałków skorupki jajka, z których zaprojektujesz płatki. Następnie pomaluj skorupki pędzlem i pomaluj przed wykonaniem wieńca skorupkami jajek.

Gotowy kwiat

wieniec-skorupki-majtki-klej-kwiaty-zrób-to-sam-bobble-żółty-dekoracja

Tak powinien wyglądać gotowy kwiat, który robisz na wieniec ze skorupek jajka. Przyklej mniejsze kawałki na zewnątrz połowy skorupki jajka. Na koniec udekoruj wnętrze żółtym pomponem. Teraz możesz zrobić i ozdobić wieniec skorupkami jajek. Model służy jedynie jako sugestia. Możesz też wymyślić własną aranżację.

Wieniec w kształcie jajka

wieniec-skorupka-druciarz-drzwi-wianek-jajko-owalny-wiosenne-kwiaty-żonkile

Wieniec nie zawsze musi być okrągły. W innym kształcie wieniec wielkanocny wygląda jeszcze ciekawiej. W tym przykładzie z gałązek wykonano owalny wieniec na drzwi, który następnie ozdobiono wydmuszkiem jajek, skorupkami jajek i wiosennymi kwiatami z cebulą. Jeśli robisz wieniec ze skorupek jajek, możesz łączyć całe skorupki z kawałkami-

Całe skorupki jaj na wieniec

wianek-muszle-z-piórek-klej-z-piór-girlanda-zrób-to-sam-dekoracja-ściana

Taki wieniec można bardzo łatwo zrobić ze skorupek jaj. Dowolna ilość jaj jest wydmuchiwana, a następnie przykrywana piórami. Najlepiej używać kleju w sprayu. Następnie użyj długiej igły, aby przewlec sznurek przez otwory, które zrobiłeś, aby wydmuchać, a następnie zwiąż oba końce razem. Możesz również ozdobić nitką obszar między jajkami.

Skorupki jako akcent

wianek-skorupki-macierzyscie-slomka-zrób-sam-wiosenne-kwiaty-cebulki-dekoracyjne-czarne-pisklęta

Jeśli chcesz użyć skorupek tylko jako akcentu, możesz je również ozdobić. Na przykład w przypadku powyższego wieńca do miski przyklejono czarne pisklę, jakby właśnie się wykluło. Skorupki jajek można również zamienić w malutkie gniazdka, które można wykorzystać również jako dekorację, jeśli zrobisz wieniec ze skorupek jaj.

Zrób sam wiosenne wieńce

wieniec-jajko-majtek-macierzyciel-pomysl-macierzyski-jajka-kurczaka-tkanina-kwiat-papier

Jeśli chcesz wykonać ten wieniec ze skorupek jajek, potrzebujesz pierścionka z tektury, a także połówek skorupek jajek i kwiatów wykonanych z papieru lub tkaniny. Przyklej skorupki w grupach do dowolnych miejsc na tekturowym pierścieniu, a resztę z domowymi kwiatami. Nie zapomnij też o kokardce, na której możesz zawiesić wieniec.

Kwiaty i skorupki jajek

wieniec-skorupki-majtek-mech-wierzba-gałązki-bratek-rośliny

Dolna część wieńca pokryta była mchem, w którym posadzono bratki. Jeśli więc wieniec znajduje się na zewnątrz, gdzie bez problemu można podlać żywe kwiaty w wieńcu, można również wykonać taki wieniec ze skorupek jaj. Miseczki i piórko na środku służą jako akcenty.

Rustykalny wieniec wiosenny

wieniec-jajko-druciarz-rustykalny-pomysł-mech-gałązki-styropianowy pierścionek

Robiąc wieniec ze skorupek jaj, można w zasadzie użyć wszystkich możliwych materiałów. Przykryj pierścień styropianowy np. sztucznym mchem i użyj gałązek tylko jako akcentu, jak w tym przykładzie. Rustykalny wygląd wieńca tworzy przytulną atmosferę podczas wakacji.

Zrób wieniec mozaikowy – instrukcje samodzielnego wykonania

wieniec-skorupki-majtek-mozaika-drzwi-pomysl-wianek-kwiaty-diy

W ten sposób można również zaprojektować styropianowy wianek. Ogólnie rzecz biorąc, mozaika jest wspaniałym pomysłem do rozważenia przy tworzeniu wieńca ze skorupek jaj. Jeśli chcesz stworzyć kolorową mozaikę, pokoloruj skorupki jajek na kolor jajka przed ich posiekaniem. Następnie możesz połamać połówki skorupek na małe kawałki.

Zrób wielkanocny wieniec

wieniec-skorupki-majtek-wiejska-inspiracja-lniana-zajączek-kwiaty

Jak już wspomniano, skorupki jajek niekoniecznie muszą być rozbite, jeśli chcesz zrobić piękny wieniec ze skorupek jajek. Do tego wieńca użyto całych jaj, które zostały wcześniej zdmuchnięte i pokolorowane. Połączone są z materiałowymi kwiatami i lnianym królikiem, które nadają wiankowi styl wiejskiego domu.

Użyj skorupek z jajek dmuchanych

wieniec-skorupki-majtki-jajka-kolorystyka-rozdmuch-klej-gorący klej

Wieniec wielkanocny jest szczególnie ładny, jeśli używasz jajek o różnych rozmiarach. W tym celu oprócz jaj kurzych można użyć również jaj przepiórczych, które również mają piękny wzór. Jajka dmuchane są bardziej odpowiednie, ponieważ z jednej strony są znacznie lżejsze, a z drugiej oczywiście nie psują się i z czasem zaczynają pachnieć.

Pomysły na spreparowane wieńce

wieniec-skorupki-druciarz-stół-wieniec-wazy-hiacynty-żonkile-dekoracja ścienna

Zobacz więcej pomysłów na całe skorupki i kawałki skorupek powyżej. Szczególnie interesujący jest wieniec na stół. Jeśli chcesz zrobić taki wieniec ze skorupek jajek, użyj misek, które mają tylko otwartą końcówkę. Następnie jajka mogą służyć jako wazony na wiosenne kwiaty. Miski nadają się również jako malutkie doniczki na żywe kwiaty.

Wieniec na drzwi na wiosnę i Wielkanoc

wieniec-skorupki-majtki-pomysly-oryginalne-liny-doniczki-dekoracja-wiosenne kwiaty-tulipany

Zapraszamy również do samodzielnego wykonania jednego z tych wieńców na drzwi. Możesz zrobić fantazyjny wieniec ze skorupek jajek w połączeniu ze sznurkiem i małymi doniczkami. Jeśli chcesz sam zrobić wieniec z kwiatów, najlepiej użyć dowolnych wiosennych kwiatów. Mogą być świeże, ale też sztuczne i połączone z zielonymi gałązkami.

Wieniec druciarski ze skorupkami jaj w oprawie

wieniec-muszle-jajka-druciarz-wielkanocny-wieniec-sztuczna-trawa-dekoracja-gniazda-dekoracja-pisanny-jajka

Dla tego pomysłu nie wybrano również okrągłego kształtu. Możesz szybko stworzyć kwadratowy wieniec, używając ramki do zdjęć, którą możesz również pomalować, jak chcesz. Wnętrze ramy ozdobiono wówczas skorupkami jajek i sztuczną trawą, a także gniazdem. Jeśli chcesz zrobić wieniec ze skorupek jaj, nie są potrzebne żadne skomplikowane materiały.