Wielkanoc i wiosna

Rękodzieło z płytami na Wielkanoc – 15 pomysłów na rękodzieło idealne na wiosnę

Pisklęta majstrują przy płytach cds pióra odciski dłoni wielkanoc wiosna

Stare staje się nowe lub w skrócie upcykling jest coraz bardziej popularnym trendem. Z pozoru bezużyteczne przedmioty można zamienić w nowe rzeczy. Recykling rękodzieła to także frajda dla dzieci i oferuje wiele świetnych pomysłów na każdą okazję. A ponieważ jesteśmy w okresie przedświątecznym, zebraliśmy w tym poście kilka fajnych pomysłów na rękodzieło na popularny festiwal. Podstawowym materiałem, którego potrzebujesz do tego, są stare płyty CD lub czyste płyty CD. Dzięki temu można tworzyć urocze zwierzęta, piękne kwiaty i owady, które idealnie pasują do wiosny. Rzuć okiem na nasze pomysły na tworzenie z płyt CD i wypróbuj je z dziećmi.

Co można zrobić z płytami CD na wiosnę??

majstrować przy pomysłach na płyty CD na różne okazje

Być może zastanawiasz się, dlaczego dokładnie płyty CD? Mało kto używał płyt CD, odkąd istnieją pamięci USB, karty pamięci i chmury. Niemniej jednak wiele z nich ma w domu mniej lub bardziej puste płyty CD lub nieużywane płyty CD. Ale zanim się go pozbędziesz, zastanów się, co jeszcze może z tego wyniknąć. Ponieważ niepotrzebne płyty CD doskonale nadają się do kreatywnych projektów rękodzielniczych z dziećmi. Duży wybór pomysłów na klimatyczny upcykling znajdziecie poniżej!

Twórz kwiaty z płyt CD

uśmiechnięte kwiaty majstrować przy pustych płytach cd wiosenna dekoracja dzieci

Kwiaty są jednym z najpopularniejszych wiosennych motywów i dlatego są dobrym pomysłem na wielkanocne rękodzieło. Niezależnie od tego, czy jest to dekoracja mieszkania, czy po prostu dla zabawy, możesz zrobić z dziećmi piękne kwiaty na płytach CD. Można je następnie powiesić jako dekoracje ścienne lub przekształcić w wesołe łapacze słońca.

rękodzieło z płytami cd wielkanoc wiosenne kwiaty rękodzieło z dziećmi

Aby zmienić płytę CD w kwiatek, potrzebujesz innych materiałów, takich jak kolorowy papier, karton lub guma piankowa. Wytnij z tego pojedyncze płatki i przyklej je do płyty CD. Twoja kreatywność nie ma granic.

Zrób kolorowego żółwia z płyty CD

majstrować przy cds wielkanocny pomysł na żółwia wiosennego

Dzieci uwielbiają kolor, dlatego ten żółw jest świetnym pomysłem na rękodzieło na wiosnę. Do rękodzieła potrzebujesz kilku kolorowych guzików (mile widziane różne kształty), płynnego kleju i zielonego papieru na głowę, stopy i ogon. Jeśli nie masz zielonego papieru, poproś dzieci, aby pomalowały biały papier na zielono.

Tinker żółwia z kolorowymi przyciskami kleju cds

Płyta CD służy w tym projekcie jako skorupa żółwia. Najpierw udekoruj to kolorowymi guzikami, mocując je płynnym klejem. Gdy klej wyschnie, wytnij pozostałe kawałki papieru. Na koniec przyklej je do spodu płyty CD i gotowe.

Tinker żółwia z szablonami papierowymi stóp z płyty CD

instrukcja żółwia majstrowania przy sprężynie cds

Pisklęta i króliki majstrują przy płytach na Wielkanoc

Wielkanocne majsterkowanie z pisklęciem króliczym cd, dzięki czemu pomysły są łatwe

A czym jest Wielkanoc bez typowych motywów wielkanocnych? Oczywiście nie powinno zabraknąć zajączka wielkanocnego i kilku piskląt. Możesz również użyć starych płyt CD jako szablonu, aby uzyskać idealnie okrągły kształt. Aby utrudnić majstrowanie, naklej na płytę karton lub gumę piankową. Filc rzemieślniczy sprawdzi się równie dobrze.

pisklę majstrować z cds wielkanocny pomysł na wiosnę maluchy

Zajączek majsterkowicza z płytami CD z gumą piankową upcykling z dziećmi

majstrować przy płytach cd wielkanocny króliczek wielkanocny majsterkować pomysły dzieci

Zrób proste owce

majsterkowanie owiec z płytami cd majsterkowanie pomysł dzieci po prostu wielkanoc

Ta urocza owca jest naprawdę łatwa do wykonania i jest świetnym pomysłem na tworzenie płyt CD na Wielkanoc. Do tego projektu potrzebujesz również czarno-białego papieru do rękodzieła, nożyczek, czarnego pisaka, kleju i wyłupiastych oczu.

arkusz papieru cd pusty kontur ołówka

owiec majstrować wielkanoc wełna farba wirowa filcowy długopis

owce majsterkowicza stopy papier budowlany czarne instrukcje

Słodkie owady majstrują przy płytach na Wielkanoc i wiosnę

biedronka majstrować z cds pomysł maluch bibułka

Pszczoły, biedronki, gąsienice i motyle to jedne z najbardziej znanych zwiastunów wiosny. Możesz szybko i łatwo zamienić stare płyty w takie małe insekty. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Baw się z dziećmi recyklingiem rękodzieła!

majstrować przy cds wiosenne motywy biedronki

majsterkować motylem z wiosennym pomysłem na majsterkowanie z cds

majsterkować gąsienica z pustymi płytami CD wiosenne pomysły na majsterkowanie dla dzieci