Wielkanoc i wiosna

Rękodzieło z naturalnych materiałów: te pomysły dla dzieci są idealne na wiosnę

Choć pogoda jeszcze tego nie zdradza, wiosna jest coraz bliżej. A nie ma nic lepszego na wiosnę niż spacer na łonie natury. Jeśli zrobi się trochę cieplej, zabierz dzieci ze sobą i wyjdź na zewnątrz. Czy to w parku, czy w lesie, wycieczka jest dobra dla duszy i ciała. Możesz także zbierać piękne rzeczy na świeżym powietrzu i tworzyć z nimi kreatywność. Jako inspirację zebraliśmy wiele pomysłów na rękodzieło z naturalnych materiałów na nadchodzącą wiosnę, które z pewnością spodobają się Twoim pociechom.

Co dzieci mogą zrobić z naturalnymi materiałami?

Tinker twarze z naturalnych materiałów na wiosnę

Rękodzieło z naturalnych materiałów to jedna z najpopularniejszych aktywności dzieci. Natura ma coś do zaoferowania o każdej porze roku – od kolorowych liści jesienią po ładne muszle latem. Ale wiosną różnorodność jest chyba największa. Zielone liście i mech, wczesne kwitnienie, kolorowe kwiaty i gałązki to tylko niewielka część skarbów, które można znaleźć na zewnątrz. Dzieci mogą z niego zrobić piękne ozdoby, samodzielnie wykonać kreatywne zdjęcia i dobrze się bawić. Czytaj dalej, aby odkryć kilka świetnych pomysłów.

Jasno pomaluj gałązkę i samodzielnie stwórz klimatyczne wiosenne dekoracje

Zrób ozdoby DIY z gałęzi z dziećmi na wiosnę

Nasz pierwszy pomysł doskonale nadaje się dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wystarczy gałązka, farby (farby na palce też się nadają, szczególnie dla maluchów) i ewentualnie kolorowe ozdoby, takie jak pompony czy kamienie do przyklejenia. Procedura jest bardzo prosta. Wyłóż stół papierem lub ceratą, aby go zabezpieczyć, połóż na nim gałązkę i przygotuj farby i pędzle. Dzieci powinny teraz pomalować gałązkę na dowolny kolor i udekorować ją innymi elementami dekoracyjnymi według własnego uznania. Po zakończeniu pozostaw farbę i klej do wyschnięcia, a następnie udekoruj w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Udekoruj papierową koronę kwiatami i liśćmi

Zrób koronę z papieru i udekoruj ją wiosennymi kwiatami

Dzieci lubią bawić się w książęta i księżniczki. A w takiej grze nie powinno zabraknąć korony. Możesz zrobić jedną z dziećmi samodzielnie, używając papieru (idealna jest torba z papieru kraft), szerokiej taśmy i ładnych kwiatów i liści.

Najpierw zmierz obwód głowy dziecka i użyj tego pomiaru (plus kilka centymetrów na szew), aby wyciąć dwucalowy pasek papieru. Wytnij drugi pasek papieru tej samej długości, ale tym razem wytnij jedną stronę prosto, a drugą postrzępioną. Odmierz kawałek taśmy o tej samej długości i połóż go na płaskiej powierzchni lepką stroną do góry. Teraz przymocuj pierwszy pasek do dolnej krawędzi, a drugi do górnej. Większość obszaru taśmy powinna być wolna. Dzieci przyczepiają biżuterię z natury do tego paska samoprzylepnego, aby stworzyć cudowną koronę.

Stwórz siedlisko dla zwierząt

Siedlisko dla zwierząt majstruje w kartonowym pudełku z naturalnych materiałów

Rękodzieło z naturalnych materiałów może nie tylko zajmować dzieci godzinami, ale także nauczyć je doceniać przyrodę. Ponadto te pomysły rzemieślnicze prawie nic nie kosztują. Czy Twoje dzieci mają w pudełku zabaw małe figurki zwierząt, takie jak żółwie lub drapieżniki? Użyj kilku patyków, kamieni i liści i zbuduj dla nich siedlisko lub kryjówkę w starym kartonowym pudełku. Najpierw pozwól dziecku wybrać odpowiednie miejsca dla naturalnych materiałów, a następnie użyj pistoletu do kleju (nieodpowiedni dla dzieci poniżej 8 lat), aby zabezpieczyć wszystko na swoim miejscu.

Rób zdjęcia z naturalnych materiałów na wiosnę

Rób zdjęcia z naturalnymi materiałami na wiosnę z dzieckiem

Nie możesz po prostu stworzyć pięknych obrazów na papierze za pomocą ołówków lub farby. Sztuka ozdabiania szablonu różnymi elementami jest dziś bardziej popularna niż kiedykolwiek. Na przykład możesz użyć wyostrzania resztek i tworzyć oryginalne zdjęcia. Działa to również bardzo dobrze z naturalnymi materiałami. Poniżej pokażemy kilka ciekawych pomysłów.

Tinker mężczyźni i twarze

Samce na wiosnę robią rękodzieło i ozdabiają naturalnymi materiałami

Widziałeś już takie zdjęcia, na których modelka na modnym rysunku jest ubrana w przedmioty codziennego użytku? Dzięki naturalnym materiałom Twoje dzieci mogą same wykonać podobne obrazki. Narysuj lub wydrukuj odpowiedni szablon, zapewnij różne materiały z natury np. kwiaty, jagody, liście, źdźbła trawy itp. i pozwól dziecku rozwijać swoją kreatywność.

Projektuj zwierzęta na szablonach do druku

Zające robią wiosną rękodzieło z naturalnych materiałów

Szablony wydruku są świetną alternatywą, jeśli nie jesteś dobry w rysowaniu. Zwierzęta takie jak króliki, pisklęta i owce są idealne do wiosennych prac rzemieślniczych. Jeśli dzieci będą chciały przymocować do papieru naturalne materiały, będą również potrzebowały kleju. W ten sposób powstałe zdjęcia można również przymocować do ściany lub np. lodówki.

Udekoruj motywy natury

Przyklej szablon drzewa za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej

Płynny klej to nie jedyny sposób na tworzenie wspaniałych zdjęć z naturalnych materiałów. Działa znacznie czyściej z taśmą dwustronną. Przyklej kilka pasków na powierzchniach do dekoracji i usuń folię ochronną. Potem się zaczyna.

Twórz piękne zdjęcia z naturalnych materiałów na wiosnę

Oto dwa przykłady wspaniałych zdjęć inspirowanych naturą. Na przykład kwitnące drzewo jest łatwe do zrobienia z kilku zielonych liści i kilku kwiatów. Z drugiej strony motyl potrzebuje dwóch (prawie) równie dużych liści, aby ukształtować skrzydła. Z kwiatów i płatków można również wyczarować piękne wzory na skrzydłach.

Tinker drzewka na wiosnę z naturalnych materiałów

Do tych zdjęć świetnie nadają się również patyki i gałązki. Pamiętaj tylko, że ciężkie przedmioty, takie jak gruby sztyft, będą potrzebowały mocniejszego kleju, aby przykleić się do arkusza.

Stwórz cały obraz

Rękodzieło z naturalnych materiałów z dziećmi

Obrazy można również zaprojektować całkowicie bez długopisów lub szablonów. Zamiast kartki papieru, do tego zdjęcia używa się na przykład wieczka pudełka po butach. Do obrysów poszczególnych elementów użyto pustych rolek po papierze toaletowym. Z połączenia kwiatów i chwastów powstało w końcu piękne dzieło sztuki. Na przykład dobrą alternatywą dla deszczu byłoby użycie niebieskiego ryżu zamiast cekinów.

Maluj naturalnymi materiałami

Alternatywne pędzle wykonane z naturalnych materiałów dla dzieci

Natura oferuje mnóstwo inspiracji i unikalnych narzędzi. Pozwól swoim dzieciom zbierać trawy, liście, łodygi i kwiaty w parku i używać ich jako oryginalnych pędzli malarskich. Możesz na przykład użyć do tego prostych spinaczy do bielizny jako uchwytów. W ten sposób powstają pędzle o wyjątkowej strukturze, których maluchy mogą używać do malowania pięknych wzorów.

maluj naturalnymi materiałami z dziećmi na wiosnę

Całe kwiaty lub gałązki z łodygami są równie dobre do malowania. Możesz go również użyć do stemplowania ładnych kształtów na arkuszu.

Twórz owady z naturalnych materiałów na wiosnę

Z łupin orzecha włoskiego zrób owady.Pomysł dla dzieci na wiosnę

Nadchodzącą wiosnę można rozpoznać po nieustannym buczeniu owadów. Więc to najlepszy czas na robienie małych błędów z dziećmi. Oto kilka pomysłów, które możesz naśladować naturalnymi materiałami.

Zrób z dziećmi kolorowe chrząszcze z orzechów włoskich

Instrukcja robienia owadów z dziećmi na wiosnę

Do tych pięknych chrząszczy potrzebne są całe orzechy włoskie. Są one najpierw idealnie przecięte na pół, co wymaga trochę praktyki, ale wcale nie jest tak skomplikowane. A przy okazji Ty i dzieci możecie skubać pyszne orzechy włoskie, które są również bardzo zdrowe.

Gdy łupiny orzecha włoskiego zostaną przecięte na pół, jedna trzecia łupiny jest pomalowana na dowolny kolor i ozdobiona kilkoma białymi kropkami. Następnie maluje się usta i przykleja wytrzeszczone oczy. Łopaty mogą być poprawione filcem lub można użyć śmigieł klonowych. Przyklej wybrane skrzydełka i gotowe.

Pomysł DIY na kolorowego motyla

Twórz motyle z dziećmi z naturalnych materiałów

Chyba nie ma dziecka, które nie uważa motyli za fascynujące. Te piękne owady są łatwe do zrobienia z zielonych liści drzew i cienkiej gałęzi. Potrzebujesz dwóch prześcieradeł tego samego rozmiaru na górne skrzydła i dwa mniejsze prześcieradła na dolne skrzydła (również w tym samym rozmiarze). Następnie poproś dziecko, aby najpierw umieściło piękne wzory na liściach. Markery kredowe są do tego idealne. Następnie wybierz odpowiednią gałąź i przyklej pomalowane liście pistoletem do kleju.

Owady majstrować przy użyciu naturalnych materiałów na tekturze

robić owady z dziećmi przy użyciu naturalnych materiałów

Na kawałku malowanego kartonu prezentują się owady z naturalnych materiałów. Za pomocą kleju Mod-Podge można je również dość dobrze przykleić.

Ważki DIY wykonane z śmigieł klonowych

Wiosną ważki robią rękodzieło z naturalnych materiałów

Owoce klonu, znane również jako nosowe pince-nez lub śmigła, są szczególnie popularne wśród dzieci. Możesz z niego zrobić np. te ważki na wiosnę. Do tego potrzebujesz cienkich gałęzi dla ciała i anten. To majsterkowanie staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzieci malują nosowe pince-nez na wybrany przez siebie kolor.

Zrób kolaż z naturalnych materiałów na zewnątrz

Rękodzieło z naturalnych materiałów tworzy wiosną tęcze na drzewie

Z odrobiną papieru kontaktowego możesz zrobić ładny kolaż z naturalnych materiałów. Możesz wyciąć papier w dowolnym kształcie lub, jak w powyższym przykładzie, przykleić go wokół drzewa lepką stroną skierowaną na zewnątrz. Teraz dzieci powinny przykleić naturalne materiały do ​​stykówki, aby stworzyć kolaż.

Dom z bajki DIY

Tinker bajkowy domek z naturalnymi materiałami pomysł dla dzieci

Starsze dzieci mogą również zrobić bajkowy domek z naturalnych materiałów. Do tego nie są wymagane żadne instrukcje. Po prostu zbierz materiały, złóż dowolny kształt i udekoruj, jak chcesz.

Szyszki druciarskie z nasionami ptaków z dziećmi na wiosnę

Robienie nasion dla ptaków z dziećmi na wiosnę

Wiosna to także idealny czas na tworzenie karmników dla ptaków. Zamiast klasycznego domu możesz wypróbować tę alternatywę z czopami. Projekt jest bardzo odpowiedni dla dzieci od 2 lat i można go wykonać podczas wycieczki na łonie natury.

Zrób szyszki dla ptaków z dziećmi na wiosnę

Postaraj się znaleźć jak największe stożki, aby karmniki dla ptaków były wystarczająco duże. Aby ziarno przylgnęło do rożka, dzieci powinny najpierw posmarować rożek masłem orzechowym za pomocą plastikowego noża lub patyczka do lodów. Im bardziej bałagan, tym lepiej. Gdy szyszki sosnowe zostaną pokryte masłem orzechowym, wrzuć je do miski z nasionami dla ptaków. Dzięki temu nasiona dla ptaków przykleją się do masła orzechowego. Na koniec kawałek sznurka można przywiązać do wierzchołka stożka, aby zawiesić karmnik na gałęzi.