Wielkanoc i wiosna

Kolorowe pisanki: 10 świetnych pomysłów do naśladowania

kolorowe pisanki dekorujące pastelowe kolory pomysłów na napisy

Wielkanoc jest po prostu nie do pomyślenia bez kolorowych pisanek. Tradycyjnie jaja kurze są barwione jednostajnie. W przeszłości wszystkie były farbowane na czerwono i rozdawane w Poniedziałek Wielkanocny. Obecnie używane są inne „klasyczne” kolory, takie jak żółty, zielony, niebieski i złoty. Jeśli podoba Ci się trochę bardziej kreatywnie, a zwłaszcza jeśli biorą w nim udział dzieci, możesz również dodać ładny motyw. Pisanki można pokolorować z wyobraźnią i niemal dowolnymi środkami, takimi jak różne kolory, naklejki, znaczki i inne przybory, które masz w domu. Nawet jeśli nie masz dużo czasu i musisz jechać naprawdę szybko, są świetne i bardzo proste pomysły do ​​naśladowania. Wola jest, ale brakuje inspiracji? Wybraliśmy 10 najbardziej oryginalnych projektów DIY na kolorowe pisanki.

Kolorowe pisanki: litery zamiast wzorów

kolorowe pisanki zdobią litery alfabetu

Obecnie mniej często oznacza więcej, a zredukowany wygląd jest tym bardziej szykowny. Pisanki można również ozdobić współcześnie, zgodnie z tą dewizą. Jeśli malujesz w tym roku kolorowe pisanki, możesz zdecydować się na litery, a nawet całe słowa lub wiadomości zamiast wzorów. Poszczególne litery na skorupce można nanieść na przykład za pomocą naklejek, które przykleja się przed pokolorowaniem jajka, a następnie odklejeniem. Alternatywnie podobny efekt można uzyskać za pomocą czarnego pisaka lub farby akrylowej. Wymagane jest ładne pismo odręczne.

Proste pisanki ze złotym połyskiem

kolorowe pisanki zdobią złoty złoty brokat

Wspaniałe, efektowne pisanki można zaprojektować w mgnieniu oka, nawet bez użycia jasnych kolorów. Do tego wielkanocnego projektu DIY zalecamy użycie białych kurzych jaj. W ten sposób pojawiają się elementy dekoracyjne. Wspaniałym akcentem są małe plastikowe figurki naklejone bezpośrednio na skorupkę jajka, która została wcześniej pomalowana na złoto. Możesz również użyć innych kolorów metalicznych, takich jak srebrny, różowy itp. Małe figurki można również zwijać w brokat.

kolorowe pisanki zdobią złote plastikowe figurki złoty brokat

Udekoruj kolorowe pisanki w pastelowych kolorach złotym listkiem

kolorowe pisanki zdobią złote liście pastelowe kolory

Optyka metalowa i kolory metaliczne są obecnie bardzo popularne. Można je również wspaniale wkomponować w dekoracje wielkanocne. Na przykład tak jak w poprzednim projekcie DIY, gdzie ustawiasz drobne połyskujące akcenty lub możesz też zaprojektować pisanki głównie w złocie. Nie powinieneś całkowicie rezygnować z jasnych kolorów.

kolorowe pisanki zdobią złote liście instrukcje rzemieślnicze porady

Teraz pisanki są jak zwykle kolorowe. Gdy powierzchnia jajka jest całkowicie sucha, można przystąpić do złocenia. Do tego potrzebujesz złotego lub miedzianego liścia lub listka srebrnego itp. do woli oraz specjalną mieszankę kleju. W sklepie rzemieślniczym możesz zdobyć wszystko, co przydatne. Aby złocenie się powiodło, powierzchnia powinna być oczyszczona z tłuszczu i kurzu. Następnie nakładana jest cienka warstwa kleju. Po około 20-30 minutach będzie sucha, ale nadal lepka. Następnie bierzesz kawałek złotego listka, kładziesz go na skorupce jajka i wygładzasz.

Dekorowanie kolorowych pisanek: pastelowe kolory i decoupage

kolorowe pisanki zdobią rośliny decoupage mtive

Pastelowe kolory to gorący trend, który całkowicie podbił branżę mody i projektowania. Miękkie niuanse są szczególnie popularne wiosną, ponieważ zapewniają świeżość, a także wyglądają niezwykle naturalnie. Pastelowe odcienie można wykorzystać również do dekoracji wielkanocnych oraz podczas malowania pisanek. Efekt można osiągnąć za pomocą konwencjonalnych barwników jajowych, po prostu zanurzając jajka w kolorze na krótszy czas lub używając innych barwników, takich jak farby akrylowe.

kolorowe pisanki zdobią pastelowe kolory motywy decoupage

Kolorowe jajka można pięknie ozdobić techniką decoupage lub techniką serwetkową w wyjątkowo oryginalny i jednocześnie bardzo łatwy sposób. Możesz wyciąć dowolne motywy lub wzory i przykleić je do jajek za pomocą odpowiedniego kleju.

„Tatuowanie” białych pisanek 

kolorowe pisanki zdobią tatuaż naklejki rozpuszczalne w wodzie

Ta kolorowa ozdoba na jajko wielkanocne prezentuje się niezwykle oryginalnie i kreatywnie. Stosowane są naklejki rozpuszczalne w wodzie lub nadal nazywane tatuażami wodnymi. Najlepiej jest również użyć do tego białych jaj kurzych i dokładnie je wyczyścić przed dekorowaniem. Następnie bierzesz naklejkę, wkładasz ją na chwilę do letniej wody, a następnie przyczepiasz bezpośrednio do skorupki jajka. Za pomocą wilgotnej gąbki zwilż tył naklejki, aż folia nośna odklei się od motywu i gotowe.

kolorowe pisanki zdobią naklejki z tatuażami

Udekoruj pisanki taśmą washi

kolorowe pisanki zdobią taśmę washi

Jeśli musisz jechać naprawdę szybko, możesz po prostu nakleić naklejki na pisanki. Nie jest to jednak szczególnie kreatywne i mało oryginalne. Dostępne na rynku i zdecydowanie nudne naklejki można zastąpić kolorową taśmą washi. Istnieje również ogromny wybór kolorowej taśmy ozdobnej i na pewno znajdzie się odpowiedni motyw na każdy gust.

kolorowe pisanki dekorują taśmę washi diy

Jaskrawe kolorowe taśmy washi można wykorzystać do przedstawienia pięknych motywów geometrycznych na skorupce jajka. Wskazane jest również użycie tutaj białych jajek, aby lepiej wyeksponować dekorację.

Kolorowe pisanki z efektownymi wzorami

kolorowe pisanki zdobią kolory tęczy jasnym hukiem

Jeśli jedni mają skromny wygląd, dla innych motto brzmi: im więcej, tym lepiej. Ten projekt DIY na kolorowe jajka jest dla tych, którzy lubią kolory tęczy i kolorowe nadruki. Oprócz gotowanych jajek, jeśli to możliwe, białych, potrzebujesz octu, pianki do golenia i farb akrylowych w dowolnym odcieniu, które można dobrze ze sobą łączyć. Flamastry mogą być również używane do innych dekoracji, takich jak wzory i nadruki.

kolorowe pisanki zdobią efekty kolorów tęczy

Teraz wkładasz filiżankę pianki do golenia do większego naczynia, a następnie posypujesz farbami akrylowymi. Następnie ostrożnie wymieszaj mieszankę kolorów pianki do golenia, aby kolory dobrze się ze sobą mieszały, ale nie dawały jednorodnej kolorowej masy. Teraz ugotowane na biało jajka wbij bardzo dobrze do piany i odstaw je na chwilę na boku. Po 15-20 minutach piankę można łatwo zetrzeć papierem kuchennym. W końcu należy stworzyć piękne gradienty kolorów.

kolorowe pisanki zdobią kolory tęczy trwałe paski markera

Wreszcie zabawne motywy i wzory można ręcznie namalować na jajkach czarnym pisakiem.

Malowanie kolorowych pisanek: posypka cukrowa

kolorowe pisanki dekorują cukrem posypują kolorową farbą kolor

Każdy, kto umie posługiwać się farbami i pędzlami, z pewnością z łatwością zaprojektuje pisanki w oryginalny i kreatywny sposób. Tutaj przedstawiamy dwie wspaniałe inspiracje na kolorowe pisanki, które każdy z talentem do rysowania może zrealizować w mgnieniu oka.

kolorowe pisanki dekorują cukrem posypują farbą

Zainspirowane słodką posypką z cukru, białe jajka można pomalować na kolorowo i nastrojowo małymi paskami za pomocą drobnego pędzla i odrobiny farby.

Kolorowe pisanki jak prawdziwe dzieła sztuki: wiosenne kwiaty

kolorowe pisanki zdobią wiosenne malowanie kwiatów

Ostateczna inspiracja w tym poście sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku artystów z pasją, którzy uwielbiają malować. Aby długo cieszyć się sztuką wielkanocną, zaleca się dekorowanie wydmuchanych białych jajek. Można je pięknie ozdobić farbami akrylowymi w pastelowych odcieniach i przekształcić w wyjątkową wiosenną dekorację.