Wielkanoc i wiosna

Kolorowanie i pomysłowe dekorowanie pisanek – zabawne pomysły na rękodzieło

Wielkanocne-jajka-kolory-majstruje-pomysły-muszle-jajko-karton-płyn

Szukasz pomysłów, jak to zrobić kolorowanie pisanek i udekorować? Dobrze trafiłeś – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych instrukcji rękodzielniczych.

Pokoloruj pisanki i udekoruj je pomysłowo

Wielkanocne-jajka-kolory-rzemieślnicze-pomysły-arkusze-dekoracja-kolory-dekoracyjne-papier-kreatywne

Do tych pomysłów na dekorowanie pisanek najpierw potrzebujesz oczywiście jajek. Możliwe są wszystkie rodzaje jaj. Oprócz wydmuchiwanych można uzyskać również większe wykonane ze styropianu lub waty. Wtedy potrzebne są jeszcze lakiery transparentne, farby akrylowe, masa plastyczna, folia samoprzylepna w różnych próbkach kolorystycznych, cienkie nitki, kokardki, farba brązowa, błyszczący papier opakowaniowy, farba tempara, flamastry lub markery, piasek, piórka, pędzle, ostre nożyczki i przezroczysty klej.

Kolorowanie pisanek – oryginalna technika

pisanki-kolory-majtki-pomysly-porcelanowa-pętla-kolorowe-jajka-dekoracja-vintage

Aby wynik był zadowalający, ważna jest odpowiednia technika. Jajko, wykonane z dowolnego materiału, musi być trzymane we właściwym miejscu i umieszczone we właściwym miejscu:

  • Z jednej strony do jajka wkłada się cienki szpikulec i mocuje plasteliną. Po każdym malowaniu lub naklejaniu jajko razem z drutem umieszcza się w misce do wyschnięcia (jajko jest w powietrzu).
  • Z drutu uformowany jest rodzaj uchwytu, którego końce są przymocowane do jajka. To dobry sposób na trzymanie jajka, dopóki kolory nie wyschną. W końcu usunąłeś drut i zamalowałeś miejsca, w których był przymocowany, farbą.
  • Włóż jajko do kubka na jajka. Jeśli nie masz takiego pod ręką, zrób kubek z plasteliny lub plasteliny. Po wyschnięciu kolorów wystarczy odwrócić jajko.

Inne zabawne pomysły, jak pokolorować i udekorować pisanki

Wielkanocne-jajka-kolory-rzemieślnicze-pomysły-biała-miska-pomarańczowe-ślady-akwarela-efekt

Dekoracja z plasteliny lub szpachli Wystarczy szpachlówka lub plastelina, werniks i wyobraźnia. Udekoruj jajko ciastem, jeśli chcesz. Kiedy skończysz, pomaluj jajko, aby umieścić plastelinę na miejscu. Na koniec możesz dodać małą kokardkę.

Udekoruj pisanki w neonowych kolorach kryształami

wielkanocne-jajka-kolory-rzemieślnicze-pomysły-neonowe-kolory-zielone-fioletowe-kryształy

Udekoruj pisanki tkaniną

Kokarda z tkaniny piękny wzór oryginalny pomysł na rękodzieło

Jajko w oplocie plecionym – użyj odpowiednio długich pasków materiału w różnych kolorach (np. wątek). Najpierw dwa końce paska przykleja się do górnej i dolnej części jajka przezroczystym klejem. Następnie wsuwa się pod nie poziomo różnokolorowe paski. Ewentualnie raz na dole, raz na górze. Podczas klejenia uważaj, aby nie pobrudzić warkocza.

udekoruj cyrkonie pomaluj wzór kwiatów

Pomysły na dekorację pisanek Rozbij skorupkę jajka na kawałki różnej wielkości. Te elementy są pomalowane na dowolny kolor. Możesz także pokolorować jajko przed rozbiciem. Jajko, które ma być ozdobione, jest również barwione, a kawałki muszli są do niego przyklejone, dzięki czemu powstaje mozaika.

Pierzaste Jajka Pióra można znaleźć w sklepie z artykułami suchymi. Są przyklejane do jajka, aż całkowicie się przykryje. Wygląda tak samo dobrze z prawdziwymi, jak ze sztucznymi piórami.

Wiosenny nastrój przy stole z malowanymi jajkami

udekoruj trawę motyle filcowe pomysły na rękodzieło Wielkanoc

Wiosenne Jajka Do jednego z ciekawszych pomysłów na udekorowanie pisanek potrzebujesz zielonej bibuły lub błyszczącego zielonego papieru pociętego na cienkie paski. Mają reprezentować trawę. Motyle są wycinane z żółtego i czerwonego błyszczącego papieru i składane na pół. Posmaruj jajko wystarczającą ilością kleju i wrzuć je do papierowej trawy. Mocno dociśnij papier. Następnie przyklej do niego motyle.

Jajka z motywem „gwiaździste niebo”

pomysłowe pomysły cyrkonie kolorowy różowy żółty zielony

Pomysły na dekorowanie pisanek – pisanki Aby to zrobić, jajko jest pokryte klejem i przetoczone przez drobny piasek. Zawiąż kokardkę wokół środka jajka. Możesz również użyć pędzla do rzeźbienia postaci po zasypaniu jajka piaskiem.

Kolorowanie pisanek – złote jajka dla szlachetnej atmosfery

Pomysłowo udekoruj pomysły wiosenne białe dekoracje wielkanocne majsterkuj

Złote jajko Przykryj jajko złotą lub neutralną, dwustronną folią samoprzylepną. Następnie możesz ozdobić jajko plasteliną. Kiedy skończysz, jajko jest spryskiwane lub smarowane brązową farbą.

Pomysły na dekorację pisanek – Jajko jako rozgwieżdżone niebo Pokoloruj jajko na niebiesko. Wytnij małe gwiazdki z błyszczącego papieru i przyklej je do dobrze wysuszonego jajka. Możesz także użyć gotowych gwiazdek, które możesz kupić w sklepie z guzikami. Potrzebujesz 10-15 gwiazdek.

Uchwyt na jajka wykonany z rolek papieru

Papier Tinker sam zwija się z oryginalnymi pomysłami

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Pomysły na dekoracje kolorowe pisanki pomysły na malowanie wzoru

oryginalne pomysły projektowe kolor farby dzieci

techniki malowania piękne oryginalne wzornictwo modeli

Pomysły na kolorowanie jajek dekorowanie malowanie motywów kwiatowych

Pomysły na dekoracje filcowe, kolorowe, zabawne