Wielkanoc i wiosna

Girlanda Wielkanocna Tinker: Pomysły na dekoracje wielkanocne z zajączkami, pisanki i inne, aby zrobić sobie z dziećmi

Pięknie udrapowana na parapecie, rozłożona na stole w jadalni lub zawieszona na kominku jako wielkanocna dekoracja: wielkanocna girlanda zawsze przyciąga wzrok i jest pewnym znakiem, że Wielkanoc jest już za rogiem. Pokażemy Ci kilka pomysłów na wykonanie wianka wielkanocnego. Wyczaruj wesołą dekorację z papieru, filcu lub tkaniny i pozwól dzieciom pomóc! Dzięki tym pomysłom na majsterkowanie gwarantowana jest zabawa rzemieślnicza dla całej rodziny.

Zrób wielkanocną girlandę: sylwetka zajączka wielkanocnego

Girlanda z zajączkiem wielkanocnym do wydrukowania z szablonem

Czy to na szafce kuchennej, nad kominkiem, czy na ścianie w pokoju dziecięcym, pierwsza urocza girlanda z zajączkiem będzie dobrze wyglądać w każdym miejscu w domu. Do ich przerobienia wystarczy karton, sznurek, igła, klej, pompony i naturalne drewniane koraliki. Dodatkowo potrzebny jest płaski pędzel i farby w pastelowych odcieniach, ton w ton z kartonem. Jak zrobić girlandę wielkanocną:

1. Wytnij z tektury sylwetki zajączka wielkanocnego i kształty marchewki. W każdej figurce ozdobnej zrób dwa otwory, aby później przewlec sznurek i zawiesić girlandę wielkanocną. Przyklej pompony do zajączek wielkanocnych.

2. Pomaluj drewniane koraliki, umieść je na folii spożywczej i poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie.

3. Nawlecz 15 koralików drewnianych, zajączek wielkanocny, 3 koraliki drewniane, marchewkę, jeszcze raz trzy koraliki drewniane, zajączek… Kontynuuj, aż nawleczesz wszystkie ozdobne figurki..

Szablon girlandy wielkanocnej dla zajączka wielkanocnego

Wielkanocne rękodzieło to świetna aktywność, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Jeśli chcesz wyczarować piękną girlandę, ale nie możesz odręcznie narysować marchewki i wielkanocnych zajączek, możesz użyć gotowego szablonu. Wydrukuj szablony i wytnij je. Następnie możesz przenieść je na tekturę i poprosić dzieci o wycięcie wzorów.

Szablon do robienia girland wielkanocnych na marchewki

Młodsze dzieci uwielbiają wycinać i malować motywy. Przy wykonywaniu rękodzieła zachęcane są zdolności motoryczne, a zdolność koncentracji wzrasta. Dzieci już od 8 roku życia mogą również przenieść szablon na karton. Przede wszystkim to zadanie wymaga zręczności, której dzieci w tym wieku jeszcze nie mają. Aby więc wykonali pracę, powinieneś wybierać szablony, które są tak proste, jak to tylko możliwe.

Zrób girlandę z zajączka wielkanocnego i udekoruj ją świeżymi kwiatami

Tinker Girlanda wielkanocna z dziećmi Zajączek wielkanocny

Dostępny jest również szablon do wydrukowania kolejnego pomysłu na rzemiosło. To sprawia, że ​​rękodzieło staje się dziecinnie proste. Wystarczy wydrukować szablon w żądanym rozmiarze, a następnie przenieść go na karton. Wytnij białe zające wielkanocne i pomaluj twarz za pomocą markerów. Odetnij pędy wiosennych kwiatów (potrzebujesz tylko kwiatów) i przyklej je między uszami królika. Przebij otwory w środku każdej końcówki uszu zajączek wielkanocnych i nawlecz je na kawałek sznurka.

Zrób wielkanocną girlandę: szablon

Zajączek wielkanocny szablon do robienia girland dla dzieci

Jeśli korzystasz z szablonu rękodzieła, możesz najpierw ustawić żądany rozmiar (w tym celu wystarczy zmienić skalę podczas drukowania), a następnie wydrukować szablon bezpośrednio na tekturze.

Więc możesz zrobić kolorową girlandę na Wielkanoc

Zrób własną girlandę na Wielkanoc z zajączkami i jajkami wielkanocnymi

Maluchy uwielbiają malować i wycinać proste kształty. Pisanka ma również prosty owalny kształt. Girlanda z kolorowymi jajkami wielkanocnymi wykonana z tektury daje więc wiele możliwości aranżacyjnych: można ją pomalować akwarelami, ozdobić brokatem i cyrkoniami lub ozdobić naklejkami. A co najlepsze: nawet niedoświadczeni fani rękodzieła mogą odręcznie narysować pisanki. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas, możesz skorzystać z szablonu. Po prostu narysuj kontur szablonu na kolorowym papierze i pozwól dzieciom go wyciąć.

Szablon girlandy z jajkiem wielkanocnym do wydrukowania i pomalowania

Girlanda z zajączkiem Tinker: pomysł na majsterkowanie z balonami

Dzieci robią wielkanocną girlandę z balonów z uszami królika

Idealna dekoracja dziecięcego stołu na Wielkanoc: z prawdziwych lub sztucznych kwiatów, balonów, waty, pomponów, tektury i czyścików do fajek możesz zrobić kreatywną girlandę wielkanocną. Najpierw odetnij 2-3 metrowy kawałek sznurka i owiń go prawdziwymi lub sztucznymi kwiatami. Napompuj balony i przywiąż je do girlandy tak, aby były skierowane w tym samym kierunku. Wytnij uszy królika z tektury i uformuj nos z waty. Potrzebujesz sześciu białych czyścików do fajek do wąsów. Napraw wszystkie szczegóły za pomocą kleju (nigdy nie używaj gorącego kleju).

Zrób wielkanocną girlandę: szablon dla ptasich piór

Wykonanie girlandy wielkanocnej z instrukcjami z ptasich piór

Jeśli chcesz kreatywną dekorację wielkanocną, następny pomysł jest właśnie dla Ciebie. Idealnie nadaje się jako piękny obraz na okno do pokoju dziecinnego. Będziesz potrzebować różnokolorowej tektury, brokatu, pędzla i nożyczek. Najpierw wydrukuj szablon na białym kartonie, a następnie przenieś go na kolorowy karton. Do wykonania dwumetrowej girlandy potrzeba około 40 ptasich piór. Możesz przeciąć tę połowę nożyczkami, aby poruszały się swobodnie z każdym pociągnięciem. Następnie pomaluj końcówki piór złotym brokatem i zawiąż pióra kawałkiem sznurka, aby utworzyć girlandę.

Girlanda wielkanocna do nadruku z piórami

Ozdoba wielkanocna z girlandą z kartonu na jajka

Stwórz własne girlandy wielkanocne Wytnij motyle z kartonu na jajka

Z kartonu na jajka można zrobić wiele dekoracyjnych figur: urocze gąsienice, szczęśliwe pisklęta, urocze kwiaty. Poniżej wyjaśniamy, jak samemu zrobić kolorowe motyle ze starego kartonu po jajkach. Będziesz potrzebował białego kartonu na jajka, akwareli, kolorowych środków do czyszczenia fajek i pędzla. Najpierw wytnij sześć tac na jajka z kartonu na jajka. Następnie pokrój do każdej komory cztery razy od góry. Użyj nożyczek, aby ukształtować wachlarze tak, aby przypominały motyla. Dzieci mogą wtedy pomalować motyle. Następnie zastosuj środki do czyszczenia rur.

Girlanda wielkanocna Tinker: samodzielnie zrób kwiaty z papieru

Na Wielkanoc zrób girlandę z papieru z kwiatami

Nie potrzebujesz szablonu na kolejną wielkanocną girlandę. Robienie kwiatów z kartonu jest naprawdę bardzo łatwe.

Ozdoba wielkanocna z girlandą z papierowej marchewki

Zrób marchewkową girlandę na Wielkanoc z dziećmi

Przygotuj się na Wielkanoc: Girlanda z papierowej marchewki na pewno wprowadzi dobry nastrój w pokoju dziecięcym. Do tego pomysłu na rzemiosło potrzebne będą następujące materiały: karton w kolorze pomarańczowym, jasnozielonym i ciemnozielonym, nożyczki i sznurek. Jak zrobić słodkie marchewki:

Jak zrobić papierową girlandę na Wielkanoc

1. Na pomarańczowym kartonie narysuj cyrklem okrąg i wytnij go. Teraz narysuj trójkątny klin i wytnij go. Połącz ze sobą interfejsy papierowego koła i sklej je od wewnątrz taśmą samoprzylepną. To tworzy stożek. Z jasnozielonego kartonu wytnij kwadrat o wymiarach 6 cm x 20 cm, złóż go na środku i natnij. Powtórz proces i wytnij kwadrat z ciemnozielonego kartonu, złóż go na pół i pokrój w niego. Włóż nieodcięty koniec do stożka i zamocuj go taśmą.

Robienie girlandy z królika: pomysł z filcem i pomponami

Z pomponów i filcu zrób girlandę króliczka

Poniżej wyjaśniamy, jak samodzielnie wykonać trójwymiarowe zawieszki wielkanocne z filcu i wełny. Ten pomysł na rękodzieło jest bardzo łatwy i odpowiedni nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli między 4 a 6 rokiem życia. Do girlandy z zajączkiem potrzebujesz filcu w kolorze różowo-białym, małych różowych pomponów, piłeczek do tenisa stołowego, nożyczek, kleju na gorąco, igły i nici. Tak powstaje wielkanocna dekoracja: Najpierw zrób szablon na uszy zajączka wielkanocnego, wytnij go i przenieś większy detal na biały, a mniejszy na różowy filc. Następnie przyklej różowe detale do białych uszu królika. Następnie przymocuj uszy królika do piłki do tenisa stołowego. Następnie możesz również przymocować nos zajączka wielkanocnego. Nawlecz nić przez igłę. Zrób igłą po dwa otwory w każdej piłce do tenisa stołowego i nawlecz zajączki wielkanocne. Alternatywnie możesz po prostu przykleić zajączki wielkanocne do sznurka.

Zrób ozdoby wielkanocne do zawieszenia

Ozdoba wielkanocna z girlandą z tektury jajecznej z motywami kwiatowymi

Kolejna wielkanocna girlanda może urozmaicić gołe ściany, okna i drzwi do pokoju. Będziesz potrzebował plastikowych kartonów na jajka, bibuły, kartonu, nożyczek, kleju, nici i modów. Wystarczy wyciąć poszczególne przegródki z pudełka na jajka, a następnie nałożyć warstwę Mod Podge do środka. Wytnij bibułę i wyłóż nią wnętrze każdej przegródki. Z tektury wybijamy kółka i naklejamy naprzemiennie na nitkę przegródkę, potem kółko z tektury. Zawieś girlandę pionowo.

Zrób sam girlandę z jajkami wielkanocnymi z tektury

Z papieru zrób girlandę z jajek wielkanocnych i pomaluj ją akwarelami

Udekoruj okno, drzwi wejściowe lub ścianę w pokoju dziecięcym kolorowymi jajkami wielkanocnymi. Do następnej instrukcji rękodzieła potrzebne będą następujące materiały: szablon do pisanki, akwarele, pędzel, nożyczki, maszyna do szycia i biały karton. Najpierw pozwól dzieciom pomalować białą tekturę, którą chcą. Możesz wypróbować razem różne techniki malowania, mieszać kolory i tworzyć gradienty kolorów. Następnie pozwól farbom wyschnąć. W międzyczasie możesz odręcznie narysować i wyciąć szablon na pisanki. Następnie przełóż je do kartonu i wytnij pisanki. Następnie za pomocą maszyny do szycia zszyj pisanki razem. Między jajkami zostaw odstęp 4 cm.

Zrób girlandę z jajek wielkanocnych ze styropianu

Zrób girlandę z jajek wielkanocnych ze styropianu

Jeśli girlanda ma trwać długo, alternatywą są artykuły dekoracyjne ze sklepu rzemieślniczego. Pisanki styropianowe wyglądają łudząco realnie i można je projektować na wiele sposobów. Aby uzyskać purystyczny wygląd, pomaluj jajka na różne odcienie niebieskiego i pozwól im wyschnąć. Następnie za pomocą małego pędzelka nałóż kropelki w ciemnoniebieskim odcieniu.

Girlanda wielkanocna tworzy instrukcje i szablony

Czy to z tektury, tkaniny czy wełny: z girlandą wielkanocną wprawisz siebie i swoją rodzinę w świąteczny nastrój. Daj się zainspirować naszymi sugestiami i stwórz własny projekt. Połącz ze sobą szablony, aby wyczarować piękną girlandę.

Girlanda wielkanocna Tinker z szablonem zajączek wielkanocnych do wycięcia