Wielkanoc i wiosna

DIY dekoracje okienne wiosna: Wspaniałe pomysły na bardziej wiosenny nastrój w domu

Wraz z nadejściem wiosny chcielibyśmy również odpowiednio udekorować nasze mieszkanie. Możesz udekorować drzwi, ściany i stół oraz wprowadzić wiosenny nastrój we własnych czterech ścianach. Nie należy też zaniedbywać dekoracji okien. Najłatwiej byłoby oczywiście ustawić na oknie kilka pięknych wazonów z wczesnymi kwiatami i gotowe. Ale jeśli chcesz samodzielnie wykonać oryginalną wiosenną dekorację okna, u nas znajdziesz dokładnie odpowiedni pomysł.

DIY dekoracje okienne wiosenne do powieszenia

wiszące wazony na kwiaty ze słojów jako wiosenna dekoracja okna

Mamy dla Ciebie wspaniały pomysł, który jest podobny do klasycznego „ciętego kwiatu w wazonie”. Wazony z kwiatami nie są umieszczane bezpośrednio na parapecie, ale zawieszone nad nim. Można rozważyć różne metody zawieszania. Na przykład wazony można zawiesić na prostych hakach za pomocą stałych sznurków. Lub możesz zrobić coś w rodzaju girlandy z wazonów.

Odłóż wazony na kwiaty

DIY dekoracja okienna wiosenne szklane butelki wazony girlanda

Dzięki wiszącym wazonom możesz umieścić kilka pięknych kwiatów ciętych w świetle reflektorów przy oknie. Aby to zrobić, będziesz potrzebować przezroczystych szklanych butelek bez nakrętek, trochę drutu i dwóch haczyków. Jeśli butelki mają jakieś etykiety, można je szybko i łatwo usunąć za pomocą odrobiny ciepłej wody z mydłem.

Szklaną butelkę szczelnie owinąć drutem

Najpierw wykonaj pętlę na końcu drutu, która później posłuży do przymocowania go do haczyka. Następnie pozostaw 10-15 cm wolnej przestrzeni i owinąć drut wokół szyjki każdej butelki 3-4 razy, pozostawiając kilka centymetrów przestrzeni między butelkami. Idealnie odległość między poszczególnymi wazonami powinna być taka sama.

* Dokładna liczba szklanych butelek zależy od wielkości okienka i przestrzeni, jaką pozostawisz między butelkami.

Zrób girlandę z butelek jako wiszącą dekorację okna

Cała girlanda powinna być nieco dłuższa niż długość okna, aby butelki mogły trochę wisieć. W ostatnim kroku przyklej haczyki po obu stronach ramy okiennej i zawieś girlandę. Aby dopełnić wiosenną dekorację okna, napełnij butelki niewielką ilością wody i ułóż piękne wiosenne kwiaty.

Wiszące mini wieńce

Wiosenne ozdoby okienne DIY do zawieszania mini wianków

Wieńce są wspaniałą ozdobą drzwi wejściowych. Pięknie wyglądają i zapraszają gości do domu. Wieńce na drzwi dobrze prezentują się również we wnętrzu. Mogą być ozdobione kwiatami i innymi wiosennymi motywami na wiosnę i nadać pomieszczeniu klimatycznego charakteru. Możesz również wykonać jeden lub więcej wieńców na okno i ułożyć je jako wiszące dekoracje. Oto niezbędne materiały na te mini wiszące wieńce z zielonymi gałązkami.

 • małe cienkie metalowe pierścienie
 • sztuczne zielone gałęzie i mech
 • białe pióra
 • Drut kwiatowy
 • wątek

Udekoruj metalowe pierścienie sztucznymi gałązkami i mchem

Najpierw pokrój drut na mniejsze kawałki. Następnie użyj drutu, aby przymocować sztuczne gałązki do spodu każdego pierścienia. Aby ukryć drut, po prostu owinąć go mchem i włożyć między nie sprężynę. Na koniec przywiąż nitkę do metalowego pierścienia, aby zawiesić wiszącą dekorację. Sam decydujesz, czy na haczyku, czy bezpośrednio na karniszu.

DIY dekoracje okienne na Wielkanoc i wiosnę – wiszące wazony na jajka

Z plastikowych jajek zrób wiszące doniczki na wiosenne kwiaty

Dzięki tym wiszącym mini wazonom dobry nastrój w domu jest gwarantowany. Świetnie nadają się na Wielkanoc i wiosnę, a później nie są trudne do wykonania. Możesz użyć plastikowych jajek, jak na powyższym obrazku, lub wydmuchanych skorupek jaj. Jeśli chcesz, aby dekoracja była trwalsza, zamiast prawdziwych użyj sztucznych kwiatów i liści. Przewodnik krok po kroku, jak zrobić te wazony na jajka z prawdziwych skorupek jaj, można znaleźć w tym artykule. Gotowe wazony można powiesić na różnych wysokościach i pięknie wyglądać zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Samodzielnie wykonaj wiosenne dekoracje na okna

jak samodzielne wykonanie kolorowej wiosennej dekoracji okna

Czy lubisz kolorową wiosnę? Ten kolorowy pomysł na dekorację urozmaici każde proste okno i natychmiast poprawi nastrój we wnętrzu. Najpierw robisz telefon, który służy jako półprzezroczysta zasłona przed oknem. Połącz wiszącą dekorację z kolorowymi doniczkami z sukulentami, które zdobią parapet pod spodem. Ważne jest, aby dopasować kolory doniczek do kolorów używanych w telefonie komórkowym. Poniżej znajdziesz proste instrukcje, jak samodzielnie wykonać tę piękną wiosenną dekorację na oknie.

Wskazówka: proste gliniane doniczki możesz pomalować na dowolny kolor farbą akrylową i użyć ich do tego pomysłu na dekorację.

Instrukcja girlandy z kulek filcowych do zawieszania dekoracji okien

Te materiały są niezbędne do wykonania kolorowej wiosennej karuzeli:

 • Przędza w kolorze białym, niebieskim i żółtym
 • Taśma dekoracyjna
 • Kulki filcowe
 • Nici ozdobne lub żyłka wędkarska
 • igła
 • Drążek do krawata pasujący do okna

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, ile łańcuszków kulek jest potrzebnych do szerokości twojego okna. Oblicz odległość około 20 cm między łańcuchami, jeśli chcesz, aby telefon komórkowy był podobny do tego w przykładzie. Następnie zmierz wysokość okna i wytnij odpowiednią ilość nici ozdobnych.

Zawiąż węzeł lub dwa na jednym końcu sznurka i przewlecz drugi koniec przez igłę. Następnie nawlecz kulki filcowe na sznurek, pozostawiając kilka centymetrów między kulkami (możesz to zrobić również po zawieszeniu). Zawiąż pętlę na drugim końcu sznurka i przesuń przez nią pręt napinający. Powtórz z resztą filcowych łańcuszków kulkowych.

DIY dekoracje okienne wiosenne kolorowe i wesołe doniczki z filcowych kulek

Wyreguluj drążek napinający i włóż go do okna. Rozłóż łańcuchy na całej szerokości okna. Teraz przesuń kulki do żądanej pozycji (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). W przypadku wiszących nici najpierw odetnij trzy kawałki przędzy dwa razy dłuższej niż okienko. Złóż je na pół i przywiąż do drążka, jak pokazano na powyższym obrazku. Następnie spleść sznurki i na końcu zawiązać supeł. Możesz zawiązać warkocze przędzy między łańcuszkami kulkowymi. Na koniec możesz przywiązać kilka ozdobnych wstążek do drążka napinającego tu i tam.

Choć kolorowa karuzela sama w sobie dobrze prezentuje się w oknie, jeszcze piękniej wygląda w połączeniu z doniczkami. Po prostu ułóż je na parapecie z niewielką przestrzenią między nimi i kolorowa wiosenna dekoracja okna jest gotowa.

Zrób wiszące dekoracje okien z kwiatów i motyli

Wiosenne dekoracje okienne do powieszenia na kwiatach i motylach

Poniższy pomysł nadaje się zarówno na okno, jak i jako dekoracja nad stołem. Do tego potrzebujesz gałązki, na której możesz powiesić różne wiosenne motywy. Twoja kreatywność nie zna granic. Możesz użyć prawdziwych lub sztucznych kwiatów, motyli, a nawet pisanek. Sama decydujesz o wielkości i długości wiszącej dekoracji. W przypadku telefonu komórkowego takiego jak ten powyżej potrzebne są:

 • Wełniana nić, nić i sznurek w różnych kolorach
 • nożyce
 • gałąź
 • Dekoracja m.in. B. kwiaty, motyle itp..
 • Drut rzemieślniczy

Wiosenne okno dekoracji zrób sobie instrukcje oddziału

Po prostu wytnij tyle kawałków nici, ile chcesz, przymocuj je do gałęzi za pomocą węzłów i przywiąż wszystkie ozdoby do nici za pomocą drutu. Przywiąż kolejny kawałek sznurka do obu końców gałęzi i zawieś telefon na oknie, np. na haczyku.

Dekoracja kwiatowa na parapet

Wiosenna dekoracja okienna z hiacyntami w wodzie

Wczesne bloomersy są prawdziwymi zwiastunami wiosny i doskonale nadają się do dekoracji domu na wiosnę. Możesz również ustawić kilka wiosennych kwiatów przy oknie i stworzyć bardziej wiosenną atmosferę w domu. Co powiesz na przykład na kilka hiacyntów w okularach na parapecie? Te kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale także niesamowicie pachną. U nas znajdziesz je w niemal każdym kolorze, dzięki czemu wiosną zaprojektujesz dekoracje okienne zgodnie ze swoim nastrojem. Inne kwiaty cebulowe, takie jak krokusy, tulipany i żonkile, również nadają się do tego pomysłu na dekorację.

Ułóż wiosenne kwiaty i kwitnące gałęzie w konewce

Pomysł na piękne wiosenne dekoracje w konewce

Oprócz kwiatów, kwitnące gałązki są również doskonałymi wiosennymi dekoracjami do wnętrz. Możesz je ułożyć w odpowiednim pojemniku i upiększyć w ten sposób parapet. Najlepiej nadają się do tego okna wykuszowe. Jeśli jednak parapet jest za mały na dekorację, ustaw stolik przy oknie i zaprojektuj na nim dekorację. Na przykład, jak oceniasz tę ocynkowaną konewkę ozdobioną białymi i różowymi kwiatami? Świetnie sprawdzi się jako dekoracja do jasno urządzonych pokoi z pastelowymi niuansami jako akcentem.

Wykonaj wiosenne dekoracje do ramy okiennej wewnątrz

Wiosenne dekoracje okienne tworzą girlandę ze sztucznych kwiatów w środku

Chcąc udekorować okna, należy najpierw zastanowić się, czy dekoracja powinna być widoczna tylko od wewnątrz, czy też od zewnątrz. Jeśli Twoja wiosenna dekoracja okienna jest przeznaczona tylko do podziwiania w pomieszczeniu, możesz ozdobić ramę okna ładną girlandą DIY. Girlanda z kwiatów jest niezwykle łatwa do wykonania i wypełni Twój dom wiosennym nastrojem. Wszystko czego potrzebujesz to:

 • Sztuczne kwiaty z łodygami
 • Pistolet na gorący klej
 • haczyki samoprzylepne (do mocowania do ramy okiennej)
 • Przecinak do drutu

Zrób własną girlandę do dekoracji okien ze sztucznych kwiatów

Proces jest bardzo prosty. Przyklejasz łodygi razem gorącym klejem, starając się pozostawić mniej więcej równą przerwę między każdym kwiatem. Użyj niektórych liści, aby zakryć nieestetyczne miejsca. Ale nie martw się, nikt nie zauważy, kiedy girlanda będzie wisieć. Aby go zawiesić, przyklej kilka haczyków wokół okna i zawieś na nim girlandę z kwiatów.

Tinker proste łapacze słońca jako sprężyna do dekoracji okna

Wiosenne dekoracje okien majsterkować suncatcher wiosenne motywy

Teraz pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać piękne łapacze słońca z małych ramek do haftu i taśmy washi. Łapacz słońca (znany również jako łapacz słońca) to rodzaj obrazu w oknie, który przepuszcza kolorowe światło, gdy świeci słońce. Tworzy to piękne gry światła na oknie. Chociaż łapacze słońca są zwykle przyklejane bezpośrednio do okna, są zawieszane na tym rzemieślniczym projekcie. Oto niezbędne materiały:

 • małe ramki do haftu
 • Ozdobna wstążka do zawieszenia
 • Taśma washi z wiosennymi motywami
 • Pergamin
 • nożyce

DIY łapacz słońca z tamborków i instrukcji taśmy washi

Najpierw wytnij z papieru do pieczenia okrąg, którego średnica jest około 2-3 cm większa niż średnica tamborka. Następnie przyklej taśmę washi na całym kręgu papieru do pieczenia, tworząc wybrany przez siebie wzór.

Oddziel od siebie dwa pierścienie obręczy. Ozdobiony papier do pieczenia połóż na wewnętrznym pierścieniu tak, aby motyw znalazł się na środku. Następnie umieść zewnętrzny pierścień na górze i powoli go dociśnij. Przekręć śrubę, aby zablokować ramę. Następnie odwróć tamborek i nożyczkami odetnij nadmiar papieru wokół tamborka.

Na koniec przywiąż odpowiednią wstążkę do górnej części ramki do haftowania i zawieś łapacz słońca na oknie.