Wielkanoc i wiosna

Dekoracje wielkanocne na zewnątrz – 40+ pomysłów na ogród i wejście

Wielkanocna dekoracja we własnych czterech ścianach to temat numer 1 dla wszystkich hobbystów i hobbystów. Nie należy jednak zaniedbywać strefy wejściowej z drzwiami i ogrodem. Jeśli szukasz inspiracji na zachęcające wejście do ogrodu i domu, w tym artykule znajdziesz doskonałe pomysły na dekoracje wielkanocne w plenerze.

Stwórz własne kolorowe dekoracje wielkanocne na zewnątrz

Dekoracja wielkanocna do dekoracji zewnętrznej stół ogrodowy niebieski żółty biały romantyczne figurki ptaków!

Na zbliżający się festiwal wielkanocny nie są potrzebne rozbudowane i wyszukane dekoracje. Wystarczy przeprojektować zabawne elementy dekoracyjne i tekstylia domowe, aby na tarasach iw ogrodzie zaszły zaskakujące zmiany. Meble ogrodowe można urozmaicić dopasowanymi tkaninami i stać się gustownym, przyciągającym wzrok. Bezczelne kolory i nastrojowe wzory na siedzeniach natychmiast wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Ogromna tęsknota za światłem i życiem odbija się w barwnych niuansach dekoracji wielkanocnych.

Pomysły na klimatyczne dekoracje wielkanocne na zewnątrz i wewnątrz

Dekoracja wielkanocna na zewnątrz mchu króliczek wielkanocny kosz jajka dekoracja stołu;

Śmieszne figurki zwierząt mogą witać przybywających gości. Zajączki wielkanocne przeskakują po ogrodzie i salonie. Milutkie jagnięta i urocze pisklęta wykonane z wełny, filcu i innych kolorowych materiałów są szczególnie zabawne dla dzieci. W różnych kształtach i kolorach, pojedyncze małe elementy są łączone, aby stworzyć uroczy, jedyny w swoim rodzaju dodatek wielkanocny.

Ozdoby wielkanocne z drewna dla naturalnego designu – 23 inspirujące pomysły

30 pomysłów na dekoracje ogrodowe na Wielkanoc – spójrz na nie!

Rękodzieło z kratkami drzewnymi na Wielkanoc – ekscytujące projekty rękodzieła dla młodych i starszych

Dodaj notatkę wielkanocną na podwórku

dekoracja wielkanocna na zewnątrz pomysł na podwórko króliki różowe żółte niebieskie żonkile

Wiosna przynosi pogodny nastrój, światło i radość życia. Na zewnątrz stopniowo robi się naprawdę jasno i przytulnie. Wiosną możesz ozdobić naturalnymi materiałami – ułożyć kwiaty, mech, gałęzie i udekorować domowymi dekoracjami.

Wiosenne kolory zdobią wejście do domu

dekoracja wielkanocna na zewnątrz wieniec wielkanocny sztuczne kwiaty królika;

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi wielkanocny akcent, nie możesz obejść się bez wieńca z wiosennymi kwiatami. Najlepiej powiesić go nad drzwiami. Piękna dekoracja zapowiada spokojną, przytulną uroczystość.

Wielkanocne aranżacje na zewnątrz

Kompozycja z wiosennymi kwiatami w koszu i florystyczną pianką

Aranżacje niekoniecznie muszą być sztuczne, aby móc pozostać na zewnątrz, ale oczywiście są dozwolone. Jeśli jednak wolisz korzystać z naturalnych materiałów, możesz wykorzystać je również do wykonania pięknych aranżacji, które ozdobią taras, werandę czy strefę wejściową. Jeśli pogoda dopisuje i można nawet napić się kawy lub obiadu na dworze, taka aranżacja może posłużyć również jako dekoracja stołu.

Kosz z kwiatami jest łatwy i szybki do wykonania. Po prostu wyłóż folią, a następnie pianką florystyczną. Teraz po zwilżeniu w gąbce florystycznej możesz przykleić dowolne kwiaty cięte. Na zewnątrz na świeżym powietrzu aranżacja przetrwa długo.

Zaprojektuj stół na patio z wiosenną dekoracją DIY na zewnątrz

Stwórz własną aranżację wielkanocną z żonkilami i gniazdem na wielkanocny stół na tarasie

Przykład wiosennej dekoracji na zewnątrz na powyższym zdjęciu doskonale nadaje się do dekoracji stołu na patio. Potrzebujesz wieńca, miski, formy do pieczenia lub innego pojemnika i żonkili, a także wszelkich innych dekoracji. Z gałązek i drutu kwiatowego zrób wieniec o średnicy nieco większej niż miska i umieść go na misce po napełnieniu jej odrobiną ziemi. Następnie posadź w nim żonkile (lub inne wiosenne kwiaty), wypełnij ziemią i udekoruj wieniec innymi dekoracjami.

Dekoracje wielkanocne na zewnątrz – udekoruj drewno opałowe tak, aby pasowały do ​​Świąt Wielkanocnych

Dekorowanie drewna opałowego kolorowymi jajkami i świecą w zabytkowej latarni

Świetnym pomysłem na wiosenną dekorację na zewnątrz jest zaprojektowanie ułożonego drewna opałowego. Więc jeśli jest to widoczne w pobliżu, byłby to świetny sposób na stworzenie atmosfery wielkanocnej nawet tam. A ponieważ zima zbliża się ku końcowi, stos nie będzie tak wysoki, żeby można było postawić dowolne dekoracje. A do tego możesz łatwo użyć gotowych dekoracji, jak w naszych przykładach:

Ozdoby wielkanocne na zewnątrz na drewnie opałowym - lampion, pisanki i hiacynty w doniczce

Latarnia lub gniazdka wielkanocne, malowane pisanki i oczywiście wiosenne kwiaty w doniczkach, które obecnie można dostać za niewielkie pieniądze. Zbierz kilka takich ozdób i rozłóż je na drewnie, aż będziesz zadowolony z aranżacji.

Ozdoba zająca wielkanocnego na zewnątrz z rzeżuchy

Pomysł na dekorację z zajączkiem wielkanocnym i rzeżuchą w miskach na parapet

Używanie zajączek wielkanocnych do dekoracji wiosennych na zewnątrz prawdopodobnie już Ci przyszło do głowy, ale czy pomyślałbyś o połączeniu ich z rzeżuchą? Posadzone w misce rzeżucha wygląda jak świeża trawa. Zaletą zioła jest jednak to, że możesz go również jeść. Najlepiej siać rzeżuchy w kilku miskach jednocześnie, aby można było je ustawiać w grupach i udekorować zajączkami wielkanocnymi, jajkami wielkanocnymi lub czymkolwiek zapragniesz.

Gigantyczne pisanki na zewnątrz

Duże pisanki jako ozdoby wielkanocne na zewnątrz, majsterkować z nicią i kwiatami roślinnymi

Nie uważasz, że zwykłe jajka wielkanocne są wystarczająco zauważalne w ogrodzie? Wtedy możesz również zrobić duże pisanki na zewnątrz. Świetnym pomysłem na tę wielkanocną dekorację na zewnątrz są modele na powyższym zdjęciu, które zostały ustawione w kompleksie miejskim, ale nadają się również do przydomowego ogrodu. Potrzebujesz balonów dowolnej wielkości w kształcie jajka (w zależności od wielkości jaj), nici w dowolnym kolorze i kleju.

Po napompowaniu balonu zanurz włóczkę w kleju i owiń nim balon. Gdy będziesz zadowolony z wzoru, pozwól klejowi wyschnąć i zastygnąć. Potem balon pęka i pozostaje rama w kształcie jajka. Możesz go rozciąć na środku, jeśli chcesz posadzić go wiosennymi kwiatami jak w przykładzie i rozłożyć.

Zrób gigantyczne pisanki na kwietnik z papierowej mache

Papierowe jajka mache jako ozdoby wielkanocne i wiosenne na zewnątrz

Takie papierowe jajka mache można również wykonać w podobny sposób. Powinny one jednak znajdować się w bezpiecznym miejscu (np. pod dachem), aby nie zamoczyły. Rozerwij gazetę na dłuższe paski, które następnie przyklej do balonu, aż zostanie całkowicie pokryty. Pozostaw tę pierwszą warstwę do wyschnięcia, następnie dodaj drugą, a po wyschnięciu trzecią. Następnie gotowe jajko możesz zaprojektować według własnego uznania, np. farbami akrylowymi lub techniką decoupache.

Samodzielnie zrób papierowe jajka do dekoracji zadaszonego tarasu lub werandy

Zrób sobie wielkanocne dekoracje do ogrodu – urocze małe drzewko

Choinki jako ozdoby wielkanocne na zewnątrz ze sztucznego mchu i pisanki z tworzywa sztucznego

Ta wielkanocna dekoracja do ogrodu jest łatwa do wykonania w kilku krokach. Potrzebujesz:

 • Stożek styropianowy
 • Drewniany patyk
 • sztuczny mech
 • sztuczne lub dmuchane i malowane jajka
 • Pianka kwiatowa
 • Odpowiedzialność patentowa
 • Gliniany garnek
 • Nożyczki i noże
 • opcjonalnie: ozdobna wstążka
 • gorący klej

Przyklej sztuczny mech do stożka gorącym klejem do choinki jako ozdobę wielkanocną

Za pomocą zacisków patentowych rozprowadź i przymocuj mech wzdłuż stożka, aż zostanie całkowicie pokryty. Następnie pokrój florystyczną piankę tak, aby pasowała do doniczki. Włóż drewniany patyczek w stożek, a drugi koniec w gąbkę florystyczną. Następnie użyj gorącego kleju, aby przykleić kilka jajek tu i tam do mchu.

Instrukcja wykonania choinki wielkanocnej z mchem i rożkiem styropianowym

Jeśli chcesz, możesz teraz również ozdobić widoczną część drewnianego patyczka. Owiń ją np. ładną wstążką lub bluszczem. Zapraszam do wymyślenia czegoś innego. Możesz również ukryć florystyczną piankę pod warstwą sztucznego mchu podczas wykonywania tej wielkanocnej dekoracji na zewnątrz. Potem możesz postawić śliczne drzewko przed drzwiami wejściowymi lub na tarasie.

Wiosenne i wielkanocne dekoracje na zewnątrz – pomysł na dekorację drzwi

Alternatywny wieniec na drzwi z parasolem i sztucznymi kwiatami

Dekorując na zewnątrz nie zapomnij o samych drzwiach. Oprócz typowego okrągłego wieńca wielkanocnego na drzwi, istnieje wiele alternatyw, które są nie mniej piękne i można je łatwo majstrować. Co powiesz na ten pomysł, na przykład, w którym zamknięty parasol jest po prostu ozdobiony sztucznymi wiosennymi kwiatami. Następnie wystarczy zaczepić haczyk, aby go powiesić i wielkanocna dekoracja na zewnątrz jest gotowa.

Wiosenna dekoracja z wężem ogrodowym

Piękna wiosenna dekoracja ogrodu z wężem ogrodowym, kwiatami i lampkami LED

Nie wyrzucaj starego węża ogrodowego z zeszłego roku, ponieważ możesz go użyć do tej wspaniałej wiosennej dekoracji DIY. Potrzebujesz:

 • Wąż ogrodowy
 • 2 lub 3 lampki LED na baterie, w zależności od długości
 • opaski
 • Miedziana rura, 75 cm
 • sztuczne wiosenne kwiaty i ozdoby wielkanocne do woli
 • Pierścień piankowy
 • Przecinak do drutu
 • nożyce
 • gruby drut
 • Mocowanie konewki
 • gorący klej

Instrukcja wykonania dekoracji wielkanocnej do ogrodu z wężem

Częściowo włóż rurkę do węża. Dzięki temu możesz dowolnie kształtować górny koniec za pomocą świateł. Zwiń resztę węża w kółko i zwiąż wszystkie rzędy ze sobą po dwóch przeciwnych stronach opaskami kablowymi. Wytnij kawałek dowolnego rozmiaru z pierścienia piankowego i przymocuj go do węża za pomocą opaski zaciskowej.

Wywierć mocowanie konewki i przymocuj lampki!

Teraz możesz zaprojektować piankę z kwiatami, po prostu je wklejając. Jeśli chcesz, możesz użyć gorącego kleju, aby dodać inne ozdoby, takie jak pisanki, aby stworzyć ładną dekorację wielkanocną na zewnątrz. Następnie weź nasadkę do konewki i powiększ niektóre otwory śrubokrętem, nożem lub innym narzędziem. Przeciągnij łańcuch światełek od dołu przez jeden z otworów, a następnie przez drugi. Jeśli lampki są bardzo długie, możesz użyć jednej z nich na kilka otworów.

Oryginalna dekoracja zewnętrzna DIY na Wielkanoc lub na wiosnę

W razie potrzeby możesz dodać więcej otworów, aż będziesz zadowolony z ilości „strumieni wody”. Następnie ukształtuj koniec węża według uznania i przyklej nasadkę gorącym klejem. Lampki wróżek powinny teraz dosięgnąć kwiatów i wyglądać, jakby woda wypływała z węża. Gotową dekorację wiosenną możesz umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie (np. za pomocą drewnianego patyczka) lub powiesić (np. na ścianie domu). Możesz również użyć konewki zamiast węża.

Tinker kolorowe bajki jako ozdoby wielkanocne na zewnątrz

Zamień kolorowe plastikowe jajka w świecącą girlandę

Mówiąc o bajkowych światłach: co powiesz na ładną girlandę wielkanocną DIY wykonaną z plastikowych jajek? Ponieważ jajka są wykonane z plastiku, są odporne na warunki atmosferyczne i idealne do użytku na zewnątrz, ale oczywiście nie oznacza to, że nie można ich używać również w pomieszczeniach. Ostrożnie wywierć małe otwory w jajkach wiertłem, ale nie powinny być one zbyt duże, aby lampy były później mocno zamocowane.

Prosta dekoracja wielkanocna na zewnątrz z plastikowymi jajkami i wróżkami

Możesz również użyć odrobiny gorącego kleju, aby go naprawić, ale nie przesadzaj z ilością, ponieważ klej nie powinien być zbyt widoczny, gdy później wisi girlanda z jajkiem wielkanocnym. Zawieś ozdoby wielkanocne na zewnątrz na baldachimie lub wzdłuż drzwi wejściowych, owiń je wokół słupów na tarasie lub wokół okien – udekoruj według własnego pomysłu.

Jeśli lubisz kolor, powinieneś zrobić kolorowe girlandy na festiwal

zrób to sam - uszyj plastikowe pisanki do girlandy

Girlandy mogą nie tylko ozdobić dom w pomieszczeniach. Dobre nastrójniki doskonale nadają się również na taras lub werandę, nawet bez łańcucha świateł. A warianty są nieskończone! Z jednej strony można kupić różnego rodzaju girlandy. Z drugiej strony masz również możliwość samodzielnego wykonania.

dekoracja wielkanocna na wieniec zewnętrzny żyrandol pergola pomysł tulipany kwietnik

Najlepiej używać motywów wielkanocnych i dowolnego materiału. Co powiesz na papierowe króliczki wielkanocne lub filcowe pisklęta? Idealne są również pisanki wykonane z plastiku, papieru lub prawdziwe, dmuchane jajka. Oczywiście można również łączyć kilka motywów. Stwórz zabawne popołudnie pełne rękodzieła z całą rodziną i wspólnie udekorujcie dom na zewnątrz!

Udekoruj kosz prawdziwą lub sztuczną wierzbą cipową

Wiosenna ozdoba na zewnątrz z koszem i gałązkami wierzby z wierzbą cipki

Ładna aranżacja w koszu z przebiśniegami i mchem

Wiosenna dekoracja z przebiśniegami i mchem w koszu

Dekoracja stołu na zewnątrz w kolorze czerwonym i zielonym

Piękne dekoracje stołu w kolorze czerwonym i zielonym na Wielkanoc z tulipanami i królikami

Koszyk wielkanocny z siana lub mchu na stół na patio

Koszyk wielkanocny do majsterkowania na zewnątrz z sianem lub mchem na stół na patio

Kolorowy bukiet wielkanocny w wazonie shabby chic

Wielkanocna dekoracja na zewnątrz na taras z bukietem wielkanocnym i zajączkami wielkanocnymi

Ozdoba wielkanocna z drewnianą drabiną na wejście do domu

zorganizuj wielkanocną drabinę dekoracyjną na zewnątrz z kwiatami

Pachnąca i ozdobna biżuteria do wianków

pomysły na dekorację drzwi wieniec wiosenny wieniec wielkanocny z pomysłami na jajka wielkanocne

Zapraszanie wielkanocnych dekoracji na werandzie

Udekoruj werandę-jajka wiosenne kwiaty Figurki wielkanocne-zajączek

Pomysły na przyjęcie wielkanocne na zewnątrz

Impreza udekoruj pomysły wielkanocne w wiosennych ogrodowych kolorach

Figurki z zajączka wielkanocnego

figurki królika majsterkowicza ozdabiają dom i ogród na wiosnę wielkanocną

Dekoracje wielkanocne na zewnątrz

udekoruj pomysły wiosna wielkanocny króliczek wielkanocny biała drewniana figura

Domowe marchewki

Pomysły DIY na marchewki wielkanocne Doniczki z werandą-taras

Figurki wielkanocne na bocznym stoliku

Dekoracja zewnętrzna wielkanoc wiosenna dekoracja figurka pisanki easter bunny

Udekoruj werandę i taras jasnymi kolorami

Dekoracja drzwi wejściowych kolorowe girlandy-domowe pomysły

Zaprojektuj retro wagony na Wielkanoc

Gartendeko Ogród wielkanocny Dziedziniec Kosz wielkanocny metalowe wiadro jajko króliczka kryjówka

Śliczne małe drzewka zrobione z pisanek

udekoruj biżuterię wielkanocną majstrować układając plastikowe jajka!

Tinker wieniec na drzwi wokół wiosny z gałęziami

Koszyczek wielkanocny krawat drzwi wieniec biżuteria gałęzie kwiaty

Girlanda kolorowych plastikowych jajek

Wielkanocne figurki Zajączek Kolorowe jajka Plastikowa girlanda Taras

Rozłóż pisanki w łóżku

Pomysły na jajka wielkanocne udekoruj ogród na zewnątrz-kolorowe

Koszyk wielkanocny Alternatywa z kaloszami jako dekoracja ogrodu na Wielkanoc

Pomysły na dekorację jajek wielkanocnych kalosze-malowane jajka-w ogrodzie

Impreza pod hasłem „Wielkanoc” – ozdoby wielkanocne na zewnątrz w kolorze różowym i zielonym

Dekoracje wielkanocne оsterbrunch-outdoor świąteczne pomysły pastelowe odcienie

Powitalny znak do ogrodu z królikiem i wykonany z lnu

Wielkanocny wieniec dekoracja drzwi dom-ogród na zewnątrz-pomysły Zajączek wielkanocny

Gałązki wierzby korkociągowej na prosty wieniec wielkanocny

Wianek z biżuterią na drzwi wejściowe Pomysły na dekoracje wiosenne wielkanocne

Śliczny bukiet wielkanocny na werandę z kwitnącą forsycją i gałęziami drzew

Odtwórz proste pomysły na dekorację za pomocą dekoracji z krzewów Wielkanocny koszyk

Kolorowe pisanki w wiadrach

pomysły na dekorację na wielkanoc-zewnętrzną aranżację-drzwi wejściowe niebieskie

Plastikowe jajka w latarni

Pomysły na meble tarasowe-metalowe krzesła tapicerka-nakładka do dekoracji-wielkanoc

Zaprojektuj doniczki na Wielkanoc z tulipanami i królikami

wystrój na zewnątrz-drzwi wejściowe udekoruj-świątecznie udekoruj króliczki wiosna

Bujna aranżacja wiosennych kwiatów i koszyczek wielkanocny

Pomysły na aranżację bukietów Wielkanocna dekoracja na zewnątrz

Pomysł na bukiet wielkanocny z trawą

Jajka do dekoracji bukietów Wielkanocne wiosenne kolory

Wieniec na drzwi w kształcie jajka

Dekoracja wielkanocna-zewnętrzne-wejście-drzwi-wieniec-jajko-garland-klatka-stolik

Wiosenny wieniec DIY ze sztucznym mchem i trawą i kwiatami

wielkanocna-dekoracja-z-zewnatrz-zielona-trawa-sztuczna-mch-sztuczne-kwiaty