Wielkanoc i wiosna

5 pomysłów na wiosenne rękodzieło z dziećmi w przedszkolu lub w domu

Wiosenne rękodzieło z dziećmi przedszkole-drzwi-wieniec-kwiaty-filc

Drzewa zaczynają kwitnąć, a kwiaty powoli ukazują się w całej okazałości. Znowu musi być wiosna! Czas więc na wiosenne rękodzieło! W tym artykule mamy kilka najfajniejszych pomysłów na to, jak Wiosenne rękodzieło z dziećmi skompilowane. Dzięki szczegółowym instrukcjom przeróbka wcale nie jest trudna, a ręczna zabawa gwarantowana dla każdego.

Wiosenne rękodzieło z dziećmi w szkole podstawowej

Wiosenne rękodzieło z dziećmi przedszkole-kwiaty-filcowe-kolorowe

Kolorowy wieniec na drzwi od razu wprawia w dobry nastrój! Ten projekt może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości tak nie jest. Wyćwiczy cierpliwość i skupienie dzieci oraz pokaże im, że liczy się ciężka praca.

Kreatywne wiosenne rękodzieło z dziećmi w każdym wieku

Wiosenne rękodzieło z dzieci przedszkole wieniec na drzwi styropianowe blank

Te piękne kwiaty nigdy nie zwiędną, ponieważ są wykonane z filcu. Nie musisz inwestować dużo pieniędzy ani czasu na ten projekt. Zaopatrz dzieci w potrzebne im materiały i uwolnij ich kreatywność. Kreacje nie muszą być idealne. Jak zawsze skupiamy się na rozwijaniu umiejętności praktycznych.

Owiń pusty wieniec zieloną satynową wstążką

rękodzieło-wiosenne-dzieci-przedszkole-na-drzwi-wianek-styropianowy-blank-zielona-satynowa-wstążka

Aby wykonać ten piękny wieniec na drzwi, potrzebujesz styropianowego półfabrykatu, filcu w różnych kolorach i wzorach, satynowej wstążki o szerokości 4 cm w kolorze zielonym, pistoletu do klejenia na gorąco, nożyczek i kolorowych guzików.

Najpierw styropianowy pierścionek należy owinąć satynową tasiemką. Przymocuj koniec taśmy do wykroju za pomocą kropli gorącego kleju, a następnie owiń go, aż zostanie całkowicie pokryty. Napraw koniec ponownie za pomocą gorącego kleju.

Wytnij kwiaty z filcu

Wiosenne rękodzieło z dziećmi przedszkole-kwiaty-filcowe-guziki-ułożone

Możesz również wyciąć różne szablony kwiatowe dla dzieci. Kluczem do idealnego, kolorowego wieńca wiosennego jest różnorodność kształtów i kolorów. Pozwól dzieciom połączyć różne kształty według ich gustu i sklej je razem. Zachęcamy do korzystania z tych szablonów jako przewodnika.

Dołącz filcowe kwiaty do pustego wieńca

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-drzwi-wianek-filcowe kwiaty

Następnie gotowe kwiaty mocuje się na wieńcu za pomocą gorącego kleju. Niech kwiaty trochę zachodzą na siebie. W razie potrzeby można również użyć dodatkowych naklejek z kwiatami.

Wiosenne rękodzieło z małymi dziećmi – kwitnące drzewo

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-kwiat-wiśni-wiśniowe-drzewo-kropki

Kwiaty są częścią splendoru wiosny. Zwłaszcza różowe drzewa, takie jak wiśnie i magnolie, przyciągają wzrok. Dlatego możesz kazać dzieciom malować właśnie to: drzewa z różowymi kwiatami.

Wszystko czego potrzebujesz to szablon, farby akrylowe i kredki

wiosenne rękodzieło dla dzieci przedszkole kwitnące drzewo szablon

Potrzebne materiały: papierowe talerzyki na farbę, 4 nienaostrzone ołówki, farby akrylowe w 4 odcieniach różu oraz szablon z pnia drzewa.

Wydrukuj szablon pnia drzewa

wiosna-rzemiosło-dzieci-przedszkole-kwiat-drzewo-szablon-nadruk

Najpierw wydrukuj ten lub inny szablon pnia drzewa z Internetu. Możesz pozwolić starszym dzieciom rysować własne drzewa. Te szablony są idealne dla małych dzieci.

Połóż odrobinę każdego koloru na papierowym talerzu. Kolory nie powinny się na siebie nakładać. Użyj ołówka do każdego koloru.

Narysuj kropki ołówkiem i farbą

wiosenne-rzemiosło-dzieci-przedszkole-ołówek-akryl-farby-kropki

Pozwól dzieciom zacząć od pierwszego koloru i zrób kilka punktów. Zanurz ołówek raz w farbie, wystarczy na 2-3 kwiaty na drzewie. Fajnie jest patrzeć, jak wierzchołek drzewa wyłania się z kropek.

Zawieś dziecięce dzieła sztuki na lodówce

Wiosenne rękodzieło z malowaniem dzieci przedszkole na lodówkę dla dzieci

Lodówka to jedno z tych miejsc w domu, przez które każdy członek rodziny przechodzi kilka razy dziennie. Dla wszystkich brokerów prasowych, którzy lubią przyklejać listy zakupów lub krótkie notatki do lodówki, ten uroczy chrząszcz z magnesami jest w sam raz.

Wiosenne rękodzieło z dziećmi – zdobądź pompony, wytrzeszczone oczy i drewniane kołki

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-rękodzieła-zaopatrzenie-ubrania-piny-pompony

Wymagane materiały: pompony w różnych kolorach i rozmiarach, kolorowe markery permanentne, wyłupiaste oczka do przyklejenia, kawałek gumy piankowej w kolorze czerwonym, dwustronnie klejące kropki, czyścik do fajek, magnesy, pistolet do klejenia na gorąco, drewniane klipsy, samoprzylepne cyrkonie.

Maluj drewniane klipsy

wiosenne rękodzieła-dzieci-przedszkole-lodówka-magnes-drewniane-szpilki do bielizny

Pokoloruj ciało swojego chrząszcza odpowiednim markerem permanentnym. Dla biedronki czerwona, gąsienica – zielona, ​​pszczoła – żółta i motyl – różowa. Drewno bardzo dobrze wchłania atrament. Wystarczy 1-2 warstwy. Poczekaj kilka minut, aż drewniany klips wyschnie, a następnie pomaluj spód i wnętrze.

Przyklej pompony do drewnianego klipsa

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-gąsienica-pompony-drewniane spinacze do bielizny

Gdy tylko drewniany klips zostanie już pomalowany, wybierz duży brokatowy pompon w kolorze zielonym i cztery mniejsze w innych kolorach. Przyklej kolorowe pompony do pomalowanego na zielono drewnianego klipsa.

Przyklej lepkie oczy do głowy gąsienicy

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-gąsienica-pompony-wiggle-oczy-klej

Przyklej wyłupiaste oczy na głowie. Upewnij się, że są one również dostępne w różnych rozmiarach i powinny wizualnie pasować do zielonego pompona.

urocza gąsienica z drewnianego kołka

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-gąsienica-magnes na lodówkę

Magnes Biedronka

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-biedronka-szpilki-czerwono-czarne

Po pomalowaniu drewnianego zacisku na czerwono, zrób markerem kilka czarnych kropek. Skrzydła powinny tworzyć małe kółka z czerwonej gumy piankowej. Przetnij klej na dwie części, zrób więcej czarnych kropek i przyklej kawałki, jak pokazano na zdjęciu.

Skrzydełka biedronki wykonane z gumy piankowej

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-biedronka-szpilki do bielizny-magnes na lodówkę

Przyklej dwoje oczu do czarnego pompona i przymocuj go do pomalowanego na czerwono drewnianego klipsa. Wytnij mały kawałek z czarnego środka do czyszczenia rur i wygnij końce w kierunku środka, aby utworzyć anteny. Są one mocowane między głową a skrzydłami.

Urozmaicić drewniany klips samoprzylepnymi kryształkami

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-różowa-muszka-samoprzylepna-cyrkonie

Kilka samoprzylepnych cyrkonii znajduje się na pomalowanym na różowo drewnianym klipsie. Do różowego pompona przyklejone są dwa wytrzeszczone oczka i dwie anteny do czyszczenia fajek. Głowica mocowana jest do ciała za pomocą gorącego kleju.

Zrób skrzydła ze środka do czyszczenia rur

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-różowe-do-czyścika-do-skrzydeł-skrzydeł

Aby zrobić skrzydła motyla, powinieneś zawiązać kokardę z czyścika do fajek. Odetnij nadmiar i przyklej skrzydełka do ciała.

pszczoła rękodzieło

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-pszczoła-żółto-czarne

Po pomalowaniu drewnianego klipsa na żółto zrób kilka pasków czarnym markerem. Przyklej czarny pompon z wytrzeszczonymi oczami jako głową. Anteny pszczół tworzą dwa małe kawałki środka do czyszczenia rur. Powtórz te same kroki, co w przypadku skrzydeł motyla, aby stworzyć czarne skrzydła swojej pszczoły.

Biedronka, gąsienica, motyl i pszczoła

wiosenne rękodzieło-dzieci-przedszkole-magnesy na lodówkę-gąsienica-biedronka-pszczoła

Na koniec magnesy są przymocowane do spodu drewnianych zacisków. Możesz również użyć taśmy magnetycznej zamiast gotowych magnesów. W ten sposób magnes można dokładnie dopasować do szerokości drewnianego zacisku.

Wiosenne dekoracje Tinker na parapet

wiosenne rękodzieła-dzieci-w-domu-kwiaty-cyrkonie-dekoracyjny piasek-słoik

Patyczki do lodów świetnie sprawdzą się przy wiosennych rękodziełach z dziećmi. Bez względu na to, czy jest klejony, czy malowany, działa bez zarzutu. Są dostępne zarówno w postaci materiałów rzemieślniczych, jak i medycznych i nie kosztują dużo.

Majstrować wiosenne kwiaty z dziećmi

wiosenne rękodzieła-dzieci-w-domu-rękodzieła-czyściki do fajek-kolorowe-pałeczki do lodów

Wymagane materiały: Kolorowe plastikowe szpatułki lub patyczki do lodów, zielony piasek dekoracyjny, zielone środki do czyszczenia rur, słomki, puste słoiki po masonie z pokrywkami z kwiatów, samoprzylepne cyrkonie i pistolet do klejenia na gorąco.

Wsyp piasek dekoracyjny do miski

wiosenne rękodzieła-dzieci-domowe-kwiaty-dekosand-zielone

Wsyp piasek dekoracyjny do miski, aby ułatwić sobie pracę. Za pomocą miarki wsyp piasek do szklanki, aż będzie prawie pełna. Następnie przykręć z powrotem pokrywkę.

Wsyp dekoracyjny piasek do pustego słoika z masonem

wiosenne rękodzieła-dzieci-w-domu-szkło-dekoracyjne piaskowo-zielone

Kwiaty z kolorowych plastikowych szpatułek

wiosenne-rzemiosło-dzieci-w-domu-kwiaty-kolorowe-szpatułki-lody

Weź cztery patyczki do lodów w każdym z wybranych kolorów. Umieść pierwszy patyczek do lodów pionowo na papierowym talerzu, połóż na środku porcję gorącego kleju i połóż na nim drugi patyczek do lodów, tworząc znak plus. Kolejne dwa patyczki do lodów przykleja się po przekątnej jeden nad drugim.

Słomki jak łodygi

wiosenne rękodzieła-dzieci-w-domu-kwiaty-słomkowe-kije do lodów

Z tyłu każdego kwiatka przymocowana jest słomka w paski, która powinna przedstawiać łodygę kwiatu.

samoprzylepne cyrkonie nadają kwiatom szlachetnego charakteru

wiosenne rękodzieła-dzieci-w-domu-lody w patyczkach-kwiaty-samoprzylepne-cyrkonie

Następnie kwiaty zdobią samoprzylepne cyrkonie.

Wiosenne rękodzieło z dziećmi – kwiaty z plastikowych szpatułek

wiosna-rękodzieło-dzieci-w-domu-kwiaty-dekoracja-dżetów-klej

Owiń zielony środek do czyszczenia rur

wiosenne-rzemiosło-dzieci-w-domu-kwiaty-tanie-materiały

Gotowe kwiaty układa się na piasku. Zielony środek do czyszczenia fajek jest owinięty wokół słomy i przedstawia płatki.

Wiosenne rękodzieło z dziećmi – udekoruj doniczkę techniką serwetkową

wiosenne rękodzieło-dzieci-w-domu-doniczki-serwetkowe

Szczególnie kwiaty czekają na wiosnę! Zasługujesz więc na nową donicę godną jej piękna. Przygotuj sobie kilka białych ceramicznych lub glinianych garnków, gotowych do dekoracji jak puste płótno. Teraz jest również idealny czas, aby pokazać swoim dzieciom technikę serwetek! Wystarczy wybrać serwetki ze świeżymi wiosennymi motywami.

Gliniany garnek pokryty kolorową bibułą

wiosna-rzemiosło-dzieci-w-domu-bibułka-kwadraty-kolorowe

Alternatywą dla serwetek jest bibułka, którą pokroić na kwadratowe kawałki i przykleić do glinianego garnka. Niech kawałki lekko zachodzą na siebie. Tworzy to ciekawe gradienty kolorów. Użyj pędzla do punktowania i uważaj, aby nie podrzeć bibułki.

Wiosenne rękodzieło z dziećmi – gliniany garnek malowany jak biedronki

wiosna-rękodzieło-dzieci-w-domu-biedronka-malarstwo-doniczki

Gliniany garnek bardzo łatwo zamienić w piękną biedronkę. Do przyklejenia będziesz potrzebować czerwono-czarnej farby akrylowej, ołówka, pędzla i dwojga dużych wyłupiastych oczu.

Narysuj kontury ołówkiem

wiosenne-rzemiosło-dzieci-w-domu-biedronka-gliniany-doniczka-malarstwo-kontury

Narysuj kontury biedronki ołówkiem. Następnie nałóż czerwono-czarną farbę akrylową, jak pokazano na zdjęciu. W końcu możesz pozwolić swoim dzieciom robić czarne kropki biedronki swoimi odciskami palców. Jestem pewna, że ​​byłaby zachwycona!