Wielkanoc i wiosna

40 świeżych pomysłów na wiosenną dekorację – udekoruj i majsterkuj mchem

Mech jest bardzo fajny do ozdabiania i tworzenia, ponieważ wygląda tak świeżo i naturalnie pięknie! A ponieważ wiosną zazwyczaj uzyskujemy świeży, zielony wygląd, idealnie nadaje się do tej sezonowej dekoracji. Jeśli szukasz imponującego Wiosenne pomysły na dekoracje do domu i ogrodu sprawdź te inspiracje, które wykorzystują zielony mech do pięknych aranżacji.

Piękny Wiosenne pomysły na dekoracje z mchem

Wiosenne pomysły na dekorację - mech-świecznik-szklana-łykowa wstążka

Dekorowanie mchem jest łatwe, ponieważ ma naturalny urok. Nawet niektóre puszyste kulki z mchu mogą stworzyć miłą atmosferę. Jeśli nie możesz znaleźć gotowych kulek, możesz alternatywnie obłożyć zielenią kulkę ze styropianu i udekorować ją motylkami. Rośliny nie trzeba szukać w lesie, można ją kupić w szkółce. Istnieją różne odmiany naturalne, jak i sztuczne w różnych wariantach i wzorach, takie jak miękkie, zielone maty, wstążki, kamienie i inne.

Wiosenne pomysły na dekoracje – sprytnie wykorzystaj dekoracyjny mech

Wiosenne pomysły na dekorację mch-dzwonek-słoik-aranżacja-tort-winogrona

Grządkę z mchu można również umieścić w miskach, słoikach po dżemie lub świecznikach, dzięki czemu może służyć jako baza dla różnych przedmiotów dekoracyjnych. Ułóż małe figurki piskląt, ptaków lub królików i umieść pojemnik na kominku, parapecie lub stole. Mech w zabytkowej klatce dla ptaków lub terrarium to kolejny fajny pomysł.

Dekorowanie tacy na wiosnę – 22 ładne aranżacje

Wiosenne dekoracje na stół – jak postawić kwiaty w centrum uwagi

Dekoracje stołu na Wielkanoc – 3 pomysły na udekorowanie stołu wielkanocnego

Udekoruj naturalnymi materiałami na Wielkanoc

wiosenne-dekoracje-pomysly-mchy-sloik-pióra-jajka-naturalne materialy

Mech to niezbędny element każdej dekoracji o naturalnym charakterze. Może być naturalny lub sztuczny w celach czysto dekoracyjnych. Prawdziwą z ogrodu lub lasu można oczywiście uprawiać również w domu. Ponieważ zawsze warto spróbować, przynajmniej warto spróbować. Najlepiej wybierać rośliny rosnące na kamieniach lub pniach drzew i ostrożnie usuwać mech własnymi palcami.

Udekoruj kulkami mchu: Wiosenna dekoracja stołu, parapetu i kominka

Udekoruj kulkami mchu na wiosnę i pomysłami na ozdoby wielkanocne z mchem oraz pisanki i kwiaty

Z kul z mchu można stworzyć piękną i pomysłową dekorację stołu wielkanocnego, parapetu i kominka. Wraz z jajkami wielkanocnymi, świeżymi wiosennymi kwiatami i trawą kulki z mchu tworzą uroczy zestaw. Wygląda szczególnie uroczo, gdy kształtujesz kulkę mchu jak jajko. „Jajka wielkanocne” z mchu można skutecznie wystawić w miskach przy użyciu naturalnych materiałów.

Udekoruj kulki mchu na wiosnę: zrób sam Kokedama

Udekoruj kulki z mchu i sam zrób wiosenną kokedamę

Jeśli chcesz wiosną udekorować kulkami mchu, możesz sam zrobić kokedamę. Kokedama pochodzi z japońskiego i oznacza „kulę mchu”. Są to praktycznie kwiaty posadzone w kulach z mchu, które wiszą w japońskich domach lub są ułożone w szklankach. Kokedamy są bardzo łatwe w pielęgnacji i wprowadzają do wnętrza świeży akcent. W zasadzie można posadzić prawie każdą roślinę w kuli mchu, ale Japończycy zawsze wybierają kwiaty o niskim zapotrzebowaniu na wodę. Na przykład tulipany są szczególnie odpowiednie.

Zrób Kokedamę samodzielnie: instrukcje

Stwórz własną Kokedamę z kulek mchu.Instrukcje dotyczące wiosennych dekoracji ze świeżymi kwiatami

Oczywiście w większości kwiaciarni można znaleźć gotowe kule z mchu, ale można też samodzielnie zrobić Kokedamę. Wyjaśnimy, jak to zrobić. Potrzebujesz kulki mchu, drutu lub sznurka do kwiatów, ziemi doniczkowej, sekatorów, kwiatka, odrobiny wody i miski. Najpierw weź garść ziemi doniczkowej, dodaj trochę wody i uformuj z niej kulę. Palcem wskazującym zrób dziurę w środku i włóż do niej kwiat. Przykryj kulkę mchem i zawiąż gotową kulę mchu sznurkiem.

Zrób Kokedamę samodzielnie: kwiaty w ozdobnej misce z naturalnego kamienia

Udekoruj kulki mchu ułóż wiosenną Kokedamę z kwiatami

Możesz powiesić Kokedamy, ale nie musisz. Szczególnie pięknie prezentuje się, gdy świeżo posadzone kwiaty ułożysz w misce z naturalnego kamienia. Udekoruj zestaw paprociami i sezonowymi trawami. Jest to idealna, trwała, purystyczna dekoracja, która wyczaruje wiosenny nastrój we własnych czterech ścianach. Wygląda super ładnie, gdy posadzisz storczyki w kulach mchu, ale potrzebują specjalnego podłoża.

Udekoruj kulkami mchu: naturalny akcent na dekorację wielkanocną 

Kulki mchu same zdobią wiosenne kolorowe ozdoby wielkanocne na kominek

Zainspirowani wesołymi wiosennymi kolorami często tworzymy kolorowe dekoracje wielkanocne. Aby nie wyglądało to kiczowato, postaw na subtelne akcenty w naturalnych kolorach. Kule mchu są ozdobą, która ugruntowuje kolorowy zestaw. Kulki z mchu możesz ustawić w dowolnym miejscu. Są naprawdę wszechstronni i dobrze prezentują się zarówno jako soliści, jak i w grupach z jajkami wielkanocnymi, zajączkami wielkanocnymi i tym podobnymi. A jeśli chcesz, w kule z mchu możesz wsadzić świeże kwiaty.

Zrób wielkanocnego zajączka z mchu: instrukcje wiosennych dekoracji stołu

Zajączek z mchu na wielkanocnym stole i inne ozdobne pomysły na wiosnę do samodzielnego wykonania

Z mchu można formować nie tylko proste kulki. Możesz pokryć mchem nawet skomplikowane figurki zwierząt. Wyjaśniamy, jak zrobić wielkanocnego zajączka z mchu i jak następnie umieścić dekoracyjną figurkę na wielkanocnym stole. Instrukcje dotyczące rękodzieła są bardzo proste i odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i hobbystów. Potrzebujesz następujących materiałów i akcesoriów:

 • Zajączek styropianowy
 • świeży płaski mech (jedna warstwa)
 • Opatentowane klipsy do mocowania mchu
 • Sekatory i drut kwiatowy

Zrób wielkanocnego zajączka z mchu jako ozdobę wielkanocnego stołu

Jak to działa: Najpierw podziel mech na kawałki i umieść go kawałek po kawałku na zajączku wielkanocnym. Zabezpiecz naturalny materiał zatrzaskami patentowymi. Kontynuuj, aż pokryjesz nim całą figurkę zwierzęcia. Dodatkowo mech można przymocować drutem kwiatowym. Po prostu włóż koniec drutu kwiatowego do głowy królika i użyj go do owinięcia figurki zwierzęcia. Zajączek z mchu jest gotowy, teraz wystarczy zawiązać szyję ozdobną wstążką.

Zrób wielkanocnego zajączka z mchu: w ten sposób możesz skutecznie wyeksponować dekorację

Wiosenna dekoracja z zajączkiem z mchu na wielkanocnym stole

Pochwal się zajączkiem wielkanocnym wraz z bukietem sezonowych kwiatów. Idealnie pasują do niej również pisanki dmuchane, które są skoordynowane kolorystycznie z kwiatami. Tworzy to kolorowy, ale subtelny zestaw w pastelowych kolorach.

Zajączek wielkanocny z mchu przyciąga wzrok na wielkanocnym stole

Dekoracja stołu z zajączkiem wielkanocnym z mchu i świeżych wiosennych kwiatów

Zajączek z mchu: zrób girlandę

Girlanda zajączka wielkanocnego wykonana z mchu samodzielnie, instrukcje i pomysły

Znacznie mniejszym wysiłkiem utworzysz kolorową girlandę z sylwetkami zajączka wielkanocnego. Wyjaśniamy, jak to zrobić. Potrzebujesz białego kartonu, świeżego mchu, sezonowych kwiatów, polaru blokującego chwasty i sznurka. Do wykonania girlandy potrzebne są zaciski patentowe, nożyczki i otwór. Najpierw narysuj na tekturze sylwetkę zajączka wielkanocnego. Opcjonalnie szablon można znaleźć w sieci, wydrukować i przenieść na karton. Następnie wytnij szablon z tektury i flizeliny i sklej je ze sobą. Zrób dwie dziury w uszach królika. Następnie umieść mech na runie i również przymocuj mech za pomocą klipsów patentowych. Na koniec możesz dołączyć świeże kwiaty. Przełóż sznurek przez otwory i zawieś girlandę.

Zrób własnego wielkanocnego zajączka z mchu: wiosenny pomysł na dekorację kominka

Zajączek wykonany z mchu i kul mchu oraz wiosennych kwiatów jako ozdoba kominka

Robienie zajączka wielkanocnego z mchu: przegląd niezbędnych materiałów

Z mchu zrobić domek wielkanocny, wyciąć sylwetkę i przykleić

Zajączek z mchu z marchewką z bibuły i świeżymi kwiatami na stole

Jak zrobić wielkanocnego zajączka z mchu Instrukcje tworzenia kreatywnych wiosennych dekoracji

Zajączek z mchu na patelni

Zrób własnego królika wielkanocnego z mchu

Udekoruj wieniec z mchu: wiosenne uczucie na wejście do domu

Wieńce z mchu zdobią wiosenne dekoracje wejścia i drzwi wejściowych

Nawet jeśli nie masz zielonego kciuka, możesz samodzielnie wykonać efektowną świąteczną i wiosenną dekorację wejścia do domu. Większość kwiaciarni sprzedaje gotowe wieńce z mchu. Przy odrobinie wyobraźni możesz udekorować wieniec z mchu i odświeżyć strefę wejściową. Pokażemy Ci kilka pomysłów, które można zrealizować bez większego wysiłku, a nawet przy napiętym budżecie. Daj się zainspirować sugestiami i wyczaruj wiosenną, kolorową dekorację drzwi.

Udekoruj wieniec z mchu: motyle tworzą radosny nastrój

Zwiąż wiosenny wieniec mchem i udekoruj motylami

Udekoruj wiklinowy wieniec mchem i dmuchanymi jajkami wielkanocnymi

Wieniec z mchu udekoruj wiosenny pomysł pisanki w kolorze niebieskim

Udekoruj wieniec z mchu: wiosenny nastrój świeżymi sezonowymi kwiatami

Wieniec z mchu udekoruj wiosenne pomysły tkaniną i naturalnymi materiałami i kwiatami

Udekoruj wieniec z mchu: zawieś domek dla ptaków jako akcent

Wieniec z mchu udekoruj wiosenne pomysły domkiem dla ptaków, aby zrobić sobie

Udekoruj wieniec z mchu: małe ozdobne figurki, pisanki i dużą kokardę z tkaniny 

Wianek z mchu udekoruj wiosnę pisanki i wielkanocny zajączek

Zajączek dekoruje wieniec z mchu kokardką i świeżymi kwiatami

Wieniec z mchu ozdobi wiosenną sylwetkę zajączka wielkanocnego prawdziwymi kwiatami

Mech w szkle: pomysły na dekorację domu i ogrodu

Zrób sam mech w szklanej dekoracji na Wielkanoc z jajkami wielkanocnymi, motylami i kwiatami

Mech można nie tylko sadzić i dekorować z wyobraźnią. Możesz go również wykorzystać do stworzenia efektownych sezonowych dekoracji. Mech w słoiku, pod kloszem, a może w słoiku: możliwości są po prostu nieograniczone! A co najlepsze: mech utrzymuje się długo i pozostaje świeży i zielony przez długi czas. Można go również łączyć zarówno ze świeżymi, jak i suszonymi kwiatami oraz trawami ozdobnymi. Dmuchane pisanki i motyle wykonane z tkaniny lub papieru można również doskonale połączyć z mchem w szkle.

Mech w szklance: stwórz własną dekorację pod kloszem

Twórz własne pomysły rzemieślnicze z mchem w szklanej dekoracji z motylami i naturalnymi materiałami

Sprężynową dekorację pod szklanym kloszem można szybko i łatwo majstrować. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Słoik z dzwonkiem lub słoik z dżemem
 • Zielona kwiecista pianka
 • Mech reniferowy lub kilka rodzajów mchów do kompozycji kwiatowych
 • Gałęzie
 • Motyle wykonane z tkaniny lub papieru
 • Inne figury dekoracyjne do wyboru
 • Drut kwiatowy

Mech w szklanej dekoracji z motylami samodzielnie instrukcje

Tak powstaje dekoracja: Uformuj piankę florystyczną w półkulę lub przytnij piankę florystyczną tak, aby pasowała do pokrywki słoika z dżemem lub na szklanym talerzu dzwonowym. Następnie wbij w nią kilka gałęzi drzew. Wytnij kilka małych motyli z kolorowego kartonu i połóż je na gałęziach. Opcjonalnie można kupić w kwiaciarni ozdobne motyle i wkleić je w piankę florystyczną za pomocą drutu florystycznego. Następnie pokryj piankę florystyczną mchem.

Mech w szklance: dekoracja z sezonowymi kwiatami

Mech w szkle Pomysły na dekoracje na Wielkanoc i wiosnę na rękodzieło

Mech w szklanym pomyśle na dekorację 

Wykonaj pomysły na wiosenną dekorację w szklance z mchem

Wiosenna dekoracja z mchem w szklance lub w lampionie 

Mech w szkle Pomysły na dekoracje na wiosnę z trawami i motylami z papieru

Dekorację z mchu można wyczarować nie tylko w dużych kieliszkach, w szklanych wazonach czy pod szklanymi kloszami. Przy odrobinie umiejętności możesz samodzielnie wykonać urocze kompozycje kwiatowe w lampionach. Połącz sezonowe zielone rośliny, różne rodzaje mchów i świeże wiosenne kwiaty i ułóż je w florystycznej piance. Ponieważ większość lampionów jest wysoka, masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na obszerne kompozycje kwiatowe i nie musisz przycinać łodyg kwiatów.

Mech w szklance: dekoracja z lampionami w lampionie 

Mech w szklanych pomysłach na dekorację latarnia z lampionami i kwiatami

Mech w szklanej dekoracji wygląda szczególnie efektownie, jeśli w środku udrapujesz łańcuch świateł. W ten sposób powstają kulki mchu i świeże kwiaty. Świetnie wygląda, gdy masz lampion ze szklaną obwódką, ponieważ metaliczny kolor doskonale odbija światło z łańcucha świateł, tworząc piękne efekty świetlne.

Mech w szklanej dekoracji: zrób magiczną leśną lampion w słoiku z dżemem

Mech w szklanej ozdobnej latarni z wróżkami i papierową wróżką sylwetką

Na koniec przedstawimy Wam pomysł na mech w szklanej dekoracji, który nadaje się do wykorzystania w ogrodzie. Do projektu DIY potrzebujesz słoika z dżemem, bajkowej sylwetki, którą możesz wyciąć z czarnego kartonu, sznurka, ziemi, mchu i sezonowych traw. Umieść trochę ziemi na dnie słoika z masonem i przyklej tekturową wróżkę do dna gorącym klejem. Udekoruj mchem i przyklej małą lampkę LED na wieczko. Udekoruj pokrywki mchem i innymi trawami ozdobnymi. Zawieś latarnię na drzewie lub wystaw ją na patio.

Ładna eko dekoracja stołu na Wielkanoc

wiosna-dekoracja-pomysły-mech-papier-pisanka-papier-jajko-papier mache-dekoracja stołu

Zaleca się najpierw spryskać naturalną roślinę sprayem na owady, a następnie umieścić ją na podłożu w doniczce lub płaskim pojemniku. Regularne zwilżanie jest częścią codziennej pielęgnacji, dzięki czemu mech dłużej pozostaje świeży zielony. Możesz również użyć do tego butelki z rozpylaczem, a także nawozów. Trzymaj z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Wisiorek na drzewo wielkanocne

Pomysły na wiosenną dekorację mech-króliczek-przyczepa-drzewo-wielkanocne

wiosenna-dekoracja-pomysly-mech-tektura-królik-sylwetka

Wiosenne pomysły na dekoracje mech-królik-dekoracja stołu-wiosna-żonkil-wiadro

Porcelanowa figurka królika i ozdobne kule

dekoracja stołu pomysły na dekoracje wiosenne króliki wielkanocne bieżnik z mchu,

Połączenie ze świecami i szklanymi dzwoneczkami

Wiosenne pomysły na dekoracje mchu świecznik kulki dzwonek

jako baza do kwiatów

wiosenna dekoracja kwiaty deco mech wazony orchidea bukiet róż

Mata z mchu i antyczna Klatki dla ptaków

wielkanoc wiosna dekoracja domu bieżnik mech żelazne klatki dla ptaków

Kulki mchu w klatce dla ptaków

wiosenna dekoracja kulki z mchu antyczna klatka dla ptaków wstążka z organzy

miękkie łóżko zieleni pod szklany świecznik

wiosenna dekoracja stołu dekoracja świecznik szklany bieżnik mech

wiosenne pomysły na stół z mchem bieżnik na stół przy świecach

Ozdobić wieniec na drzwi wstążką z mchu

wieniec wiosenny drzwi wejściowe tulipany wąsy z mchu

świeże wiosenne kwiaty

Wiosenne pomysły na dekoracje wazon z mchu narcyz tulipany żelazna rama

zrobić małe ptasie gniazdo

wiosenne pomysły na dekoracje mchu wąsy gniazdo ptaka

naturalne i sztuczne

Mossball bieżnik wazon biała hortensja ozdoba wiosna

cel dekoracyjny

kule mchu kulki dekoracja zen wiadro ogrodowe żwir

pomysły na dekorację stołu wielkanoc wiosna mech bieżniki na stół serwetki z tkaniny

pomysły na dekorację stołu mech bieżnik na stół żwir kamienie wiosenna zieleń

wiosenna dekoracja stołu sukulenty paprocie drewniane pudełko

wiosenna dekoracja kulki wieniec dekoracyjny naturalny

wiosenna dekoracja króliki śliczne figurki dom ogród

wiosenne dekoracje szklane ptaki bonboniere

dekoracja wiosenna dekoracja z mchu stół piwonie książki

wiosenna dekoracja plasterki drewna brzozowego nić jutowa słoik z dżemem

wiosenna dekoracja dżem słoik różany mech

wiosenne pomysły na dekoracje stół z mchu zaaranżuj drewniane plastry świecznik

wiosenne pomysły na dekoracje kawałki mchu układają kwiaty na tacy

wiosenne pomysły na dekorację rustykalna taca świecznik antyczny

pomysły na dekoracje wiosenne kulki świecznik oczywiście

wiosenne pomysły na dekorację piłka drewniana taca białe tulipany

wiosenne pomysły na dekorację serca miska rustykalne świece

wiosenne pomysły na dekorację pętla w kształcie serca z mchu biała

wiosenne pomysły na dekorację postać królika wąsy koszyk ręka

Wiosenne pomysły na dekorację szklany wazon kwadratowa orchidea

Wiosenna dekoracja domu szklana kula świeca do terrarium

wiosenna dekoracja dom ogród w kształcie buta

wiosenna dekoracja wielkanocna pomysły na dom figurki ptaków

wiosenna dekoracja wielkanocna jaja przepiórcze podkładka pod gniazdo

wiosenne pomysły na dekoracje wielkanocne wieniec figurki królika kominek

wiosenne kulki dekoracyjne ceramiczna miska wielkanocna