Wielkanoc i wiosna

3 pomysły na rzemieślnicze dekoracje wielkanocne dla Ciebie i Twoich dzieci

Pomysły na rękodzieło-wielkanocne-dekoracje-dzieci-majtek-girlanda-króliki-mch-juta-sztuki-kwiaty

Jeśli kochasz rękodzieło, przywitaj przyjaciół i rodzinę tymi pięknymi dekoracjami wielkanocnymi. Nawet Twoje dzieci mogą Ci pomóc z tymi prostymi pomysłami na rękodzieło na ozdoby wielkanocne.

Pomysły na rękodzieło na dekoracje wielkanocne – Małe bukiety

majsterkowanie-pomysly-dekoracje-wielkanocne-dzieci-druciarz-skorupki-bukiet-wiosenne-kwiaty-dekoracje-kosz

Odśwież środowisko w swoim domu dzięki tym bukietom wielkanocnym. Ułóż wiosenne kwiaty w małe bukiety. Aby to zrobić, skróć łodygi i zwiąż je gumką. Na Wielkanoc i wiosnę najlepiej wybrać tulipany, dzwonki wielkanocne i przebiśniegi. Połóż kilka kubków na jajka na talerzu do ciasta lub ładnej tacy i użyj ich jako wazonów na bukiety. Jeśli bukiety nie stoją mocno, użyj jako podparcia bloku piankowego, jak to jest używane w florystyce, lub wypełnij boki wazonu watą.

Pomysły na rękodzieło na dekoracje wielkanocne – Girlanda papierowych króliczków

Pomysły na rękodzieło-dekoracje-wielkanocne-dzieci-macierzyciel-girlanda-króliki-rzemieślnicze-papierowe-popony

Istnieją również ciekawe pomysły rzemieślnicze na ozdoby wielkanocne wykonane z papieru. Dla tych, którzy nie chcą przegapić zajączka wielkanocnego jako dekoracji, ten pomysł jest świetnym wariantem, który jest również łatwy do wykonania. Aby to zrobić, wytnij dowolny szablon w kształcie królika. Następnie używasz ich do kolorowego papieru. Aby móc wyciąć kilka królików naraz, ułóż kilka warstw papieru jedna na drugiej. Gotowych figurek możesz użyć do wielu różnych rzeczy. Przyklej je na kartkach wielkanocnych, udekoruj nimi stół lub zrób z nich piękną girlandę.

Pomysły na rękodzieło

Aby uzyskać girlandę, po prostu przebij dwa otwory w każdym z wyciętych królików (najlepiej dziurkaczem). Następnie przewlecz przez nią sznurek lub nić. Aby zapobiec ich zsuwaniu się, możesz zabezpieczyć sznurek z tyłu taśmą samoprzylepną.

Pomysły na rękodzieło-wielkanocne-dekoracje-dzieci-majtek-girlanda-króliki-papierowe-pompony

Jeśli chcesz ozdobić kartki lub torebki z prezentami z królikami, użyj kolorowego papieru do pakowania lub szkła celofanowego..

Bukiety kwiatów w skorupkach jajek jako pomysły na rzemieślnicze dekoracje wielkanocne

Wielkanocne skorupki wazonów tulipany gardenia zrób sobie

Nie wyrzucaj skorupek jajek, które pozostały po upieczeniu wielkanocnego deseru. Spróbuj opróżnić jajka, aby zachować prawie całą skorupkę. Dobrze je opłucz i, jeśli to konieczne, poszerz otwór. Umieść każdą miskę w kubku na jajka i napełnij ją niewielką ilością wody (jak wazon). Umieść w nim kilka wiosennych kwiatów. Aby uzyskać ciekawsze i bardziej kolorowe „wazony”, można wcześniej posmarować skorupki jaj farbą.

Pomysły na rękodzieło Dekoracje wielkanocne wazony dla dzieci skorupki jaj kubki na jajka

Pomysły na rękodzieło na dekoracje wielkanocne dla dzieci etagere tulipany wazony na jajka

Pomysły na rękodzieło na wielkanocne dekoracje dziecięce girlandy papierowe króliczki babeczki

majsterkować pomysły dekoracje wielkanocne szalik dla dzieci króliki

Pomysły na rękodzieło na dekoracje wielkanocne dla dzieci wianek z papieru z króliczkami