Świat mężczyzn, pomysły na tatuaż

Tatuaż Maya – symboliczne motywy i pomysły na męskie wzory tatuaży

imponujące symbole sztuki ciała z motywami tatuażu kobiety

Wiele projektów tatuażu Majów inspirowanych tą kulturą pochodzi sprzed narodzin Chrystusa. Majowie to starożytna cywilizacja, która istniała od 3000 do 5000 lat temu. Historycy uważają, że w tamtych czasach byli bardzo zaawansowaną kulturą, znającą i rozumiejącą różne rzeczy. Symbole opierają się głównie na rzeźbach, które znajdowały się głównie na zewnątrz budynków, a także hieroglifach i malowidłach ściennych, które zdobiły wiele wnętrz. Niektóre z nich przedstawiają również zwierzęta totemiczne, takie jak jaguary, orły i węże, które idealnie nadają się do takich tatuaży.

Znaczenie tatuażu Majów

kalendarz Majów na symbolice i znaczeniu nadgarstka z czarnym tuszem

Nie możesz się pomylić z wszystkimi tymi motywami. Jaguary symbolizują skradanie się, zwinność i siłę, podczas gdy orły emanują mocą, okrucieństwem i dalekowzrocznością. Miłośnicy kultury Majów doceniają symbolikę węży i ​​duchowość nieba. Nic dziwnego, że sztuka symboli tatuażu Majów często pokazuje te gady ze skrzydłami. Jeśli jednak interesują Cię tatuaże przedstawiające hieroglify z tego starożytnego imperium, pamiętaj, że naukowcy nadal mogą je rozszyfrować.

symboliczny tatuaż jaguara połączony z czaszką

Więc nie musisz mieć przodków z Ameryki Północnej czy Południowego Meksyku, aby uhonorować tatuaże Majów i ich znaczenie. Jednak wiele takich wzorów tatuaży oddaje hołd starożytnemu dziedzictwu.Nawet jeśli nie masz genetycznych powiązań z kulturą, ta konkretna sztuka ciała jest wielkim uwielbieniem głęboko duchowego społeczeństwa. Ponieważ jednak niektóre szablony tatuaży Maya zawierają szczegóły, które nie są odpowiednie dla tatuaży, powinieneś współpracować z doświadczonym tatuatorem, który może dostosować projekt do twoich potrzeb.

totem z czasów starożytnych jako tatuaż Majów na ramieniu

Tak więc tatuaż znaku Majów jest sposobem na odtworzenie starożytnej historii wypisanej na twojej skórze. Czasami dlatego, że jesteś zachwycony. Jednak nie można zaprzeczyć, że te tatuaże Majów mogą być niesamowitym pokazem kreatywności i kunsztu. Najlepiej więc przyjrzeć się naszym sugestiom, które są dobrym przykładem wpływu sztuki Majów na współczesne tatuaże.

Tatuaż kalendarza Majów

Projekt tatuażu kalendarza majów z bogiem i mężczyzną z horoskopem zodiaku

Majowie byli jedną z niewielu cywilizacji w starożytności, które rozwinęły kalendarze. Tym, co czyni to jeszcze ciekawszym, jest fakt, że były one bardzo dokładne i szczegółowe. Ma kilka niezwykłych wzorów, które reprezentują różne ciała niebieskie, takie jak gwiazdy i planety. Wzory w kalendarzu są również bardzo misterne, co sprawia, że ​​jest to doskonały wybór do body artu.

realistyczne przedstawienie tatuażu z kalendarza starożytnych kultur Majów

W ostatnich latach wielu rozsławiło kalendarz Majów, ponieważ różni tak zwani eksperci twierdzili, że są w stanie przewidzieć koniec świata. Tatuaż Majów z tego kalendarza warto wypróbować ze względu na samą wartość artystyczną. To skomplikowane dzieło sztuki z pewnością wymaga czasu i wysiłku, ale doświadczony tatuator z imponującą pracą chętnie je przyjmie.

Umieszczenie tatuażu Maya

ramię w klatce piersiowej tatuaż mężczyzna starożytna kultura przedstawia indian amerykę łacińską

W cywilizacji Majów płeć, wiek i status w społeczeństwie determinują umiejscowienie tatuaży. Panie miały tatuaże tylko na torsie, podczas gdy mężczyźni mieli je na plecach, nogach, ramionach, a nawet twarzach. W dzisiejszych czasach umiejscowienie tatuażu jest kwestią osobistego wyboru, ale takie rzeczy jak projekt i rozmiar tatuażu również wpływają na jego lokalizację.

tatuaż na ramieniu mężczyźni ze świątynią i okiem jako tatuaż na klatce piersiowej

Podczas gdy większość mężczyzn woli używać ramienia do tatuażu Majów, inni czują się komfortowo nosząc go na plecach i klatce piersiowej. Taki tatuaż może być ogromny na tych częściach ciała. Panie są nadal konserwatywne i wolą nadgarstki, szyję i kostki, gdy na przykład mają wytatuowane przedramię na tatuaż Maya.

oryginalny tatuaż twarzy według rysunku Mayar

Jednak większość ludzi dostanie tatuaż Majów tylko dlatego, że uważają go za nowoczesny. Niewielu z nich zadaje sobie trud poznania jego znaczenia i symboliki. Te oznaczenia na ciele są jednymi z najbardziej symbolicznych, jakie możesz uzyskać. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić rozeznanie i dowiedzieć się, co symbolizuje Twój konkretny obraz, ponieważ zwiększa on również atrakcyjność.

Maja tatuaż na ramieniu

mistyczny plemienny tatuaż ramię mężczyzny z symboliką

Ten projekt, inspirowany sztuką z ruin Majów, charakteryzuje się misternymi detalami i subtelnym cieniowaniem, które nadają mu fotograficzną jakość obrazu z ruin opuszczonej świątyni Majów. Jak można się spodziewać, takie dzieło sztuki będzie wymagało wykwalifikowanego artysty tatuażu, aby wyglądało dobrze i szczegółowo. Jeśli wolisz mieć jaguara, może to oznaczać moc, ukrycie i męstwo. Z drugiej strony orzeł jest symbolem lotu i dalekowzroczności, a pierzasty wąż symbolizuje mądrość, duchowość i boga Kukulkana. Wizerunek demona ziejącego ogniem, który jest również bardzo popularny, symbolizuje okrucieństwo, zastraszanie, zło i brak równowagi sił.

świetne ramię tatuażu maya z zielonym kolorem i rękawami z indyjską figurą

Chociaż znaczenia różnią się w zależności od używanego totemu, nadal istnieje kilka wspólnych symboli, które można odpowiednio przypisać. Jednym z tych znaczeń jest oddanie. Maya zawsze skłaniała ich do okazania lojalności wobec swoich bogów i ich kultury. Użyli więc oznaczeń na ciele, aby symbolizować jedność wszystkich form życia. To dlatego, że szanowali wszystko na tym świecie, a jeden z ich tatuaży może oznaczać to samo.

Rodzaje symboli Majów

fajne szablony tatuaży Majów dla szczegółów i tekstury ramion lub nóg

Wszystko w cywilizacji Majów jest interesujące, włączając w to sposób komunikowania się z ich stylem życia. Jeśli wiesz o tym choć trochę, istnieje nieskończona liczba symboli, które możesz narysować i nadal z nimi kojarzyć. Jednak niektóre projekty wydają się przyciągać uwagę większości ludzi i dlatego są tym, co preferuje większość miłośników tatuażu. Chociaż istnieje wiele słynnych wzorów tatuaży Majów, nasza galeria zdjęć ma na celu przedstawienie pomysłów na to, co warto wypróbować.

kolorowy symbol z piórami lub jako przedramię z tatuażem Maya

Na przykład Hunab Ku był ważnym symbolem cywilizacji Majów i dlatego znajduje się w centrum ich kalendarza. Zrozumienie ich mitów i cyklu życia jest ważne i to sprawia, że ​​jest to atrakcyjna sztuka ciała. Ten symbol jest również bardzo popularny, ponieważ Majowie postrzegali go jako reprezentację cyklu życia i nieskończonej mocy życia.

tatuaż na ramieniu władca azteckiego zło przedstawiony cesarz

Majowie mieli również wielki szacunek dla swoich władców. Wierzyli, że byli wykorzystywani przez swoich bogów do pilnowania ludzi. Tatuaż cesarza w jego królewskim stroju lub przebraniu za wojownika jest oznaką szacunku dla ich kultury. Jeśli znajdziesz dobrego artystę, który dokładnie go przedstawi, możesz spodziewać się fantastycznego projektu tatuażu.

Wybór odpowiedniego tatuażu Maya

świetny projekt tatuażu z wieloma kolorami i symbolami na przedramię

Tatuaże Majów są nie tylko symbolem, ale także wskazują na osobowość danej osoby. Istnieje w sumie 19 symboli, które reprezentują różne typy osobowości, postawy wobec życia i życzenia osoby. Krótko mówiąc, przedstawiają to, co gwiazdy przewidują z horoskopów. Nazywane są również tatuażami zodiaku. Obecnie wiele studiów tatuażu specjalizuje się w tej dziedzinie i pracuje z czystością i ekstremalną sterylnością. Słowo tatuaż oznacza narysowanie na powierzchni skóry i pozostawienie tam śladu. Tatuaż Majów może ozdobić ramię, szyję, twarz, nogi, a nawet głowę obu płci.

niebieski i czerwony kolor tuszu dla postaci plemiennych tatuaży

W takich tatuażach artyści czasami używają wielu kolorów, które są wytatuowane pod skórą. Założeniem takiego body artu jest to, że tatuowanie ciała z grafiką Boga i natury nasiąka wewnętrznym spokojem i przynosi dobrobyt właścicielowi. Majowie uwolnili swoich wrogów dopiero po pozostawieniu trwałego tatuażu na ich ciele. W podobny sposób oznaczono złodziei tatuażem na twarzy. Majowie wierzyli, że Zachód reprezentuje śmierć Boga, ponieważ światło połączyło się z ciemnością.

plemienne tatuaże na szyi z powrotem indyjskie symbole

Tatuaże Maya nie są zatem prezentem do dzisiejszego dnia. Istnieją od 5000 lat. Historia daje świadectwo. Znaczenia, wyprowadzenia i projekt były jednak odpowiednio dostosowywane do zmieniających się czasów. Kiedy sztuka starożytna łączy się z tatuażami, można liczyć na niesamowitą sztukę ciała. Tatuaż Majów może robić wrażenie i daje możliwość wyboru spośród dziesiątek wzorów. Jeśli więc szukasz stylowej ikony z tradycyjnym akcentem, wypróbuj przynajmniej jeden inspirujący wariant.