Wiadomości o celebrytach

Były prezydent Rosji Putin – druga najbogatsza osoba na świecie

światowej sławy napój herbaciany 75 miliardów oficjalnie

Były Prezydent Rosji Władimir Putin zajmuje 2. miejsce wśród najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem 75 miliardów dolarów. Według amerykańskiego magazynu „The Richest” jedynym bogatszym wciąż jest Bill Gates ze swoimi 77,1 miliardami. Bez wątpienia możemy spodziewać się momentu, w którym zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Były prezydent Rosji – kilka faktów o jego finansach

Była Rosja robi konto bogatych faktów

Biorąc pod uwagę, że jego aktywa są nieznane i mogą działać w imieniu innych, bardzo możliwe, że suma 75 miliardów dolarów zostanie znacznie przekroczona. Nic dziwnego, że jego fortuna to w rzeczywistości setki miliardów. Pewne jest, że Władimir Putin rządził ogromnym państwem tylko jako prezydent, a teraz jako premier przez 15 lat. Były prezydent oficjalnie otrzymuje pensję w wysokości 187 000 dolarów. Jak na rosyjskie standardy nie jest to wcale imponujące. To daje dochód w wysokości 15 583 dolarów miesięcznie, przy posiłku w dobrej restauracji dla czterech osób co najmniej 5000 dolarów. Aby być uważanym za bogatego w Moskwie, trzeba zarabiać co najmniej milion miesięcznie. Każda suma poniżej, która należy do klasy średniej. Niestety większość obywateli jest bardzo biedna, a równowaga między bogatymi a biednymi staje się coraz bardziej wyrównana. W swoim zeznaniu podatkowym ten pierwszy podaje Prezydent Rosji sam, że ma konto bankowe z 186 000 $, trzy rosyjskie samochody, kondominium z garażem w Moskwie i kawałek ziemi na obrzeżach miasta.

Były prezydent Rosji – skąd pochodzą jego miliardy?

Prezydent Rosji 75 miliardów fortuny w informacjach finansowych

Skąd biorą się miliardy Putina, skoro jego pensja nie jest tak wysoka??

Władimir Putin, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, posiada solidne akcje w branży energetycznej, w tym 4,5% w Gazpromie, 37% w Surgutneftegas i 50% w Gunvor, szwajcarskiej firmie handlującej paliwami. Przychody energetycznych gigantów wynoszą odpowiednio 150 miliardów, 20 miliardów i 80 miliardów dolarów rocznie. Jak dokładnie zdobył akcje i kto oficjalnie go reprezentuje, nie wiadomo. Można się tylko domyślać, w jakich innych firmach ma on swoje ręce w grze. Nosi zegarek, który jest skromnie wyceniony na 200 000 dolarów, ma własny zamek na wybrzeżu Morza Czarnego, korzysta z ponad 15 prezydenckich helikopterów i 40 samolotów, niektóre ze złotymi toaletami i innymi luksusowymi przedmiotami. Wiadomo też, że ta pierwsza Prezydent Rosji ma jacht, centrum spa, lądowisko dla helikopterów i wiele więcej. Otrzymuje również dostęp do ponad 20 niezwykle luksusowych nieruchomości na całym świecie, w tym do zamku z czasów średniowiecza.

Prezydent druga najbogatsza osoba na świecie fakty