weranda

Oranżeria i salon w jednym – tani pomysł na remont domu

ogród zimowy i salon meble klasyczne, przytulny dywan

Przygotuj swój dom na wiosnę – pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić  Oranżeria i pokój dzienny może łączyć i odświeżać wnętrze.

Oranżeria i salon – nowoczesne, przytulne meble

ogród zimowy i salon wykusz meble z wikliny biała tapicerka

Jeśli chcesz cieszyć się swoim ogrodem zimowym również latem, możesz zamienić go w świeży, jasny salon. Oranżeria i pokój dzienny w jednym ma kilka zalet – można cieszyć się słońcem i ogrodem, a także zaoszczędzić miejsce. Jeśli nadal nie masz ogrodu zimowego, możesz go dodać – w każdym razie powinieneś wcześniej dowiedzieć się od odpowiedzialnych władz, czy i jakie pozwolenie jest potrzebne do budowy. Zapytaj fachowców, którzy mają już doświadczenie w renowacji i rozbudowie domu i upewnij się, że oranżeria jest w harmonii z resztą domu – powinna być wybudowana w tym samym stylu architektonicznym, co sam dom.

Pastelowe odcienie do oranżerii i salonu

ogród zimowy i salon jasne umeblowanie okno plisowane francuskie

Kiedy się zdecydujesz, Oranżeria i pokój dzienny Aby połączyć w jednym, możesz nadać starym meblom do salonu nowy wygląd. Wprowadź kolory i styl do projektu odpowiedniego do jasnego pomieszczenia. Projekt, który pokazujemy poniżej, na przykład, całkowicie odmienia stare meble.

Projekt oranżerii

ogród zimowy i salon jadalnia pomysł kosz projekt słonecznej przestrzeni

Jeśli ogród zimowy jest wystarczająco duży, można tam urządzić nie tylko salon, ale również jadalnię. Dzięki temu możesz cieszyć się każdym posiłkiem w jasnej atmosferze, a jednocześnie mieć wspaniały widok na ogród.

Duże okna w salonie i zielone akcenty

rośliny do ogrodu zimowego i salonu zestaw kanapowy krzesła ciemne drewno

Krok 1

Ogród zimowy, który pokażemy poniżej, został wyposażony w meble do salonu. Ma wiele do zaoferowania – seria dużych okien wychodzących na południe, doskonała drewniana podłoga, dobra wodoodporność. Paleta kolorów od Oranżeria i pokój dzienny w każdym razie nie nadaje się do słonecznego pomieszczenia, a meble pilnie wymagają renowacji. Zestaw wypoczynkowy ma przytulny, zaokrąglony kształt, ale kolorystyka tapicerki nie robi dobrego wrażenia. Stolik kawowy ma doskonały design, ale ciemny kolor drewna wygląda zbyt formalnie dla tego obszaru.

Oranżeria i salon – odśwież stare meble

Pomysły na umeblowanie salonu zestaw sof

Wykorzystaj zalety ogrodu zimowego i salonu

Salon oranżeria-przebudowa Poslterung

Krok 2 – ponowne tapicerowanie mebli do salonu

Zasłony w oranżerii-jasne kolory umeblowania

Prosta, niedroga i funkcjonalna – tapicerka sofy została zastąpiona świeżymi zielonymi i niebieskimi kolorami oraz kwiatowymi wzorami. Tkaniny na dwie sofy są różne, co wzbudza zainteresowanie i sprawia, że ​​wyglądają bardziej żywo. Oranżeria i pokój dzienny potrzebujesz świeżych wiosennych kolorów i mieszanek tkanin, które sprawią, że projekt będzie bardziej ekscytujący. Wybrano więc dywan, który jest zarówno niebieski, jak i zielony, dzięki czemu wizualnie łączy sofy. Okrągły kształt zachęca. Dodano poduszki, aby nadać projektowi akcent kolorystyczny – oczywiście żółty. Zamiast drewnianych żaluzji zastosowano bawełniane zasłony jako osłonę przeciwsłoneczną. Drewniane ramy okien pozwalają na dobranie kolorystyki zasłon. Ściany zyskały również nowy wygląd dzięki sprytnemu doborowi żółtego odcienia.

Krok 3 – Po – Oranżeria i salon po remoncie

Pomysły na wnętrze salonu wiosenne kolory

W ten sposób łatwo i tanio można wyremontować meble do salonu i odpowiedni obiekt do Oranżeria i pokój dzienny projekt. Stolik został pomalowany na nowe kolory, ciekawe dodatki przyciągają uwagę, a klasyczne meble wyglądają nowocześnie i zachęcająco.

Pomysł na dekorację ogrodu zimowego

Pomysły na dekorację salonu szklane doniczki

Ogród zimowy przed i po

Pomysły na renowację mebli do ogrodów zimowych