weranda

15 wskazówek i pomysłów na aranżację wnętrz dla ogrodów zimowych i werand

pomysły na umeblowanie-ogród-zimowy-weranda-widok-z-zewnątrz-schody-podwórko-przeszklenia

Weranda i ogród zimowy są idealnym miejscem na relaks i podziwianie ładnego widoku na okolicę lub ogród. Oto 16 pięknych Pomysły na umeblowanie ogrodów zimowych i werandy, która mogłaby zainspirować Cię do stworzenia komfortowego miejsca do wypoczynku.

1. Pomysły na umeblowanie ogrodów zimowych i werand – ekrany prywatności

pomysły na umeblowanie-ogród zimowy-weranda-vintage-siedzisko-tapicerka-poduszki-żółty-niebieski

Proste karnisze i grube zasłony osłaniają część ganku, chroniąc przed słońcem i wścibskimi sąsiadami. Przy wejściu zamontowano metalowe kinkiety. Duże miękkie poduszki zapewniają swobodne, elastyczne siedzisko. Eklektyczna mieszanka mebli zachowuje wizualną spójność dzięki podobnym kolorom, w tym bogatym brązom i zieleniom.

2. Pomysły na umeblowanie ogrodu zimowego i werandy – Stwórz miejsce na relaks

pomysły na wyposażenie-ogród zimowy-weranda-rustykalna-ławkowa-maty-poduszki-dywany-kraty okienne

Czy to na pokaz, czy na konstrukcję, kolumny oferują ciekawy detal w zamkniętym ogrodzie zimowym. Trzy źródła światła – lampa ścienna, stołowa i sufitowa – wprowadzają różne nastroje. Dywan na zewnątrz chroni podłogę i wnosi do pomieszczenia więcej przytulności. Wentylator sufitowy zapewnia wentylację w ciepłe dni.

3. Słoneczne uczucie

pomysły na meble-ogród zimowy-weranda-vintage-meble-fundusstuecke

Jasnożółte detale witają gości na tej wesołej werandzie. Trzy prostokątne kratki osłaniają werandę z boku. Pomalowane na raczej wiosenny zielony kolor, trzy wazony zdobią białą, kratowaną ścianę. Piękne żółte kwiaty w połączeniu z żółtymi poduszkami do siedzenia tworzą świeże tło dla wiklinowych mebli.

4. Wypełnij światłem

pomysły na umeblowanie-zimowy ogród-weranda-elegancka-meble tapicerowane-siedzisko-beżowe-kominek

Białe powierzchnie i meble rozjaśniają zadaszoną przestrzeń i nadają jej świeżości. Zazwyczaj lustro jest używane wewnątrz domu, ale tutaj tworzy niepowtarzalny akcent i światło odbija się po całym pomieszczeniu. Nawet w pomieszczeniu, w którym jest dużo naturalnego światła, różne źródła światła są nadal ważne.

5. Kominek z kamienia naturalnego

Pomysły na umeblowanie przeszklonego kominka w oranżerii z kamienia naturalnego

Rustykalny element ociepla ten przeszklony ogród zimowy. Uwagę przykuwa kominek z kamienia naturalnego. Aby stworzyć jednolity wygląd, do pozostałych elementów użyto drewna i rattanu. Odcień tutaj jest ciepły brąz, a kolor dodają poduszki w żółte i jasne paski.

6. Nowoczesna trzeźwość

Pomysły na umeblowanie ogrodu zimowego są przeszklone w minimalistyczny sposób i są zielone

W tym przeszklonym ogrodzie zimowym witają gości powściągliwe barwy i meble. Jeśli oranżeria jest w większości zacieniona, zastosuj świetlik, aby oświetlić pomieszczenie. Ponieważ nasłoneczniony pokój i ganek zostaną dołączone do domu, ważne jest, aby zachować spójność dowolnego koloru lub stylu. Tutaj ciepła paleta szarości jest kontynuowana przez dom. Jedynie ciepła drewniana podłoga tworzy subtelny kontrast. Zaaranżuj ogród zimowy jak każde inne pomieszczenie – wykorzystaj meble, które ładnie ze sobą współgrają i dopełniają styl domu. Atmosfera jest tu zdecydowanie minimalistyczna i beztroska.

7. Rozwiń gościnną matę

Pomysły na umeblowanie ogrodu zimowego beżowe akcenty malinowe

Przeszklony ganek z krzesłami i stołem jadalnym. Wentylatory sufitowe oferują elastyczność i minimalną powierzchnię. Kremowe zasłony zapewniają dodatkową ochronę przed słońcem tylko z jednej strony na zachodzie i chronią werandę przed późnym słońcem. Tutaj wybierana jest jednolita tonacja kolorystyczna ścian, sufitu i podłogi. Tylko dwa krzesła i akcenty w kolorze malinowym kontrastują ze sobą.

8. Oranżeria z widokiem

Pomysły na umeblowanie oranżeria widok na krajobraz żyrandol na dachu dwuspadowym

Duże przeszklone ściany zapewniają niezakłócony widok na otaczający krajobraz. Zabytkowy żyrandol ze świecami służy jako dramatyczna rzeźba sięgająca od podłogi do sufitu. Kominek zapewnia wygodne miejsce do eksponowania akcentów lub roślin. Wysoki dwuspadowy dach zwiększa atrakcyjność wizualną.

9. Mały ganek o dużym wpływie

mała weranda szara jasnoniebieskie krzesła rattanowe

Turkus, pomarańcz i zieleń w meblach i akcentach wyróżniają się na tle w większości neutralnej kolorystyki. Ozdobne metalowe kinkiety służą jako źródło światła i dekoracja.

10. Kompaktowy ogród zimowy

Pomysły na umeblowanie ogród zimowy małe jesienne kolory przeszklone

Kompaktowa oranżeria nie musi być duża. Niewielka przeszklona powierzchnia z przodu lub z tyłu domu może również zapewnić wystarczającą wygodę i spokój. Akcentujące kolory w meblach wizualnie ocieplają ogród zimowy.

Pomysły na umeblowanie pomysłów na ogród zimowy ciemnofioletowe odcienie

Pomysły na umeblowanie werandy w ogrodzie zimowym zasłony prywatności

Pomysły na umeblowanie werandy w oranżerii niebieski rattanowy kominek meblowy

Pomysły na umeblowanie ogrodu zimowego werandy krata żółty kolor słoneczny

Pomysły na umeblowanie weranda biała paleta lustro światło