Wellness & Spa

Sauna beczkowa w ogrodzie: przydatne wskazówki i informacje dla własnej oazy dobrego samopoczucia!

Dla wielu z nas ogród to miejsce relaksu i nasza własna oaza dobrego samopoczucia, w której możemy odpocząć po ciężkim dniu w biurze. Ogród służy nie tylko do sadzenia, ale może zrobić o wiele więcej. Sauny zewnętrzne, niegdyś znane jako czysty luksus, stają się coraz bardziej popularne. Według sondażu Niemieckiego Stowarzyszenia Saun około 30 milionów Niemców regularnie korzysta z publicznych saun. I nic dziwnego – w końcu wszyscy wiemy, że chodzenie do sauny wzmacnia nasz układ odpornościowy i pozytywnie wpływa na zdrowie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na oszczędność czasu i kosztów podróży oraz inwestuje we własną saunę ogrodową. Szczególnie mroźne i obskurne zimowe dni są znacznie łatwiejsze do przetrwania, jeśli masz możliwość korzystania z sauny przez cały czas. Zastanawiasz się też nad wybudowaniem w swoim ogrodzie pięknej sauny beczkowej, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Aby ułatwić Ci życie, podsumowaliśmy najważniejsze punkty i pomocne wskazówki dla Ciebie!

Kup saunę beczkową Sauna w ogrodzie Porady Rodzaje saun w porównaniu

Chodzenie do publicznej sauny jest często czasochłonne i kosztowne i bądźmy szczerzy – szczególnie zimą chcemy jak najwięcej czasu spędzać w domu. Nie ma nic lepszego niż ładowanie akumulatorów we własnej saunie ogrodowej i robienie tego coś dobrego dla naszego zdrowia do zrobienia. A najlepsze? Nawet jeśli nie masz dużo miejsca, to marzenie wciąż można zrealizować. Szczególnie stylowe, praktyczne i przyciągające wzrok – sauny beczkowe są modne, a ich zalety docenia coraz więcej osób. Jeśli interesują Cię również sauny beczkowe i chcesz znaleźć odpowiedni model do swojego ogrodu, to na pewno warto zajrzeć Przegląd sauny w beczkach z bloga Silviaunddennisbauen.de do rzutu.

Sauna beczkowa w ogrodzie: jakie są rodzaje i jak duże powinny być?

Sauna beczkowa w ogrodzie Porady Kup saunę na co zwrócić uwagę

Dzięki praktycznemu kształtowi sauna beczkowa w ogrodzie idealnie wpasuje się w nawet najmniejszy kąt. Ale nie tylko to – ciepło jest też wykorzystywane znacznie wydajniej, a sauna szybciej się nagrzewa. To, jak duża powinna być Twoja sauna, zależy przede wszystkim od Twoich zasobów finansowych i dostępnej przestrzeni. Rozróżnia się saunę z beczką okrągłą, zwaną również sauną z beczką, oraz saunę z beczką owalną. Umieszczając go upewnij się, że można do niego szybko dotrzeć nawet zimą i że masz wystarczająco dużo miejsca na inne czynności. Istotną rolę w podjęciu decyzji o zakupie odgrywa również liczba osób, z którymi będziesz dzielił saunę. Większość modeli może pomieścić od 2 do 7 osób.

Właściwy piec zapewnia najlepsze wrażenia w saunie

Korzyści z sauny dla zdrowia Kup saunę beczkową w ogrodzie

Piec jest sercem każdej sauny i można wybierać między grzałką elektryczną a piecem na drewno. Obie metody mają swoje zalety i wady, a to, którą wybierzesz, będzie zależeć od Twojego gustu. Nie ma wątpliwości, że klasyczny piec na drewno ma szczególny urok i tworzy przyjemną i romantyczną atmosferę. Pamiętaj jednak, że piec musi być regularnie czyszczony z popiołu i zawsze powinieneś mieć pod ręką wystarczającą ilość drewna. Ponadto piec na drewno jest uważany za specjalny kominek i w takim przypadku będziesz potrzebować pozwolenia na saunę beczkową w ogrodzie. Podczas gdy grzejnik elektryczny zapewnia łatwiejszą konserwację, w ogrodzie należy wykonać podłączenie wysokiego napięcia. Nawet jeśli jesteś wykwalifikowanym rzemieślnikiem, zalecamy pozostawienie tych zadań profesjonalnemu elektrykowi.

Pomyśl o podłożu i wyborze miejsca na saunę beczkową w ogrodzie

Budowa sauny beczkowej w ogrodzie Porady Kupowanie sauny

Odpowiednia lokalizacja i odpowiednia podstawa są bardzo ważne, aby Twoja sauna w ogrodzie była bezpieczna i służyła Ci przez długi czas. Decyzję należy zdecydowanie podjąć ostrożnie, ponieważ raz w saunie nie można łatwo zmienić. Fundament mrozoodporny lub płyta betonowa są niezwykle stabilne i idealnie się do tego nadają. Do umieszczenia najlepiej wybrać dobrze chroniony obszar, którego nie widać z ulicy ani dla sąsiadów. Dzięki roślinom jako osłonie prywatności zapewniasz wystarczającą prywatność i nadajesz ogródkowi egzotyczny akcent.

Sauna beczkowa w ogrodzie wymaga pozwolenia?

Sauna beczkowa w ogrodzie Porady Kup saunę

To, czy potrzebujesz pozwolenia na saunę beczkową w ogrodzie, zależy od kraju związkowego, w którym mieszkasz. Wymóg zezwolenia w Bremie, Berlinie, Turyngii, Saksonii, Kraju Saary i Meklemburgii-Pomorzu Przednim zależy od obszaru i odległości od sąsiedniej nieruchomości. Chociaż w pozostałych krajach związkowych wymagane jest pozwolenie na budowę, czasami mogą obowiązywać pewne ograniczenia lub specjalne przepisy. Dlatego zaleca się, aby skontaktować się z organem ds. drzew.

Sauna beczkowa w poradach ogrodowych Porównanie typów saun