Wellness & Spa

Prywatne studio fitness, spa i salon w środku lasu

prywatna siłownia taras-szklany-dach-aluminiowy

Dziś przedstawiamy fascynującą prywatną siłownię, która znajduje się na przedmieściach Petersburga i rozciąga się na łącznej powierzchni 113 m2. Za projektem, który został zrealizowany w 2015 roku, stoją architekci Olga Vetosheva i Eduard Zakharov z Horomystudio. Ich zadaniem było stworzenie w pełni wyposażonego kompleksu sportowego z basenem i strefą spa, który bezproblemowo wpasuje się w otoczenie.

Prywatna siłownia w przyrodzie

prywatna-siłownia-design-patio-leżaki

Brak otwartej przestrzeni i leśny krajobraz stanowił nie lada wyzwanie, ostatecznie pod zabudowę przeznaczono działkę o powierzchni 30 m2, dzięki której wszystkie drzewa miały być zachowane i wkomponowane w architekturę centrum sportowego. Z tego powodu użycie maszyn budowlanych nie było możliwe. Wszystkie prace wykopaliskowe na projekcie zostały wykonane ręcznie. Piwnica została zbudowana w technologii TOP-DOWN: od góry do dołu.

prywatna-siłownia-szklany-taras na dachu

Prywatny dom fitness rozciąga się na kilku piętrach: piwnica ze sprzętem fitness do treningu siłowego i mięśniowego, na parterze urządzenia do ćwiczeń cardio, a na piętrze uprawiana jest joga. Fasada od strony północnej jest przeszklona, ​​a od południa wyłożona drewnem. Przylegający taras jest na kilku poziomach i oferuje przyjemny pobyt przy dobrej pogodzie. Taras od strony północnej łączy dom fitness z istniejącym kompleksem saun.

Profesjonalnie urządzona prywatna siłownia

prywatna-siłownia-trening-kardio-sprzęt-przeszklenie

Prywatne studio fitness harmonijnie wkomponowuje się w naturalne otoczenie. Dzięki dużemu przeszkleniu optymalnie wykorzystywane jest naturalne światło. W holu na parterze znajdują się przesuwne szklane drzwi, które w razie potrzeby można całkowicie otworzyć i łączyć granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Schody mają również doskonałe akcenty, takie jak paski LED i zintegrowane skrzynki na kwiaty.

prywatna-siłownia-skrzynki-podświetlane-z-lustrem

Spiralne schody z balustradą z blachy miedzianej łączą ze sobą trzy kondygnacje. Powłoki polimerowe na stopniach zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Wystrój i wyposażenie studia fitness spełnia wysokie wymagania profesjonalnego obiektu sportowego. Zainstalowano bezpieczną podłogę w stylu SPORTEC® oraz parkiet sportowy z klonu kanadyjskiego MIRAGE). Szczególny nacisk położono na techniczne rozwiązanie naturalnej wentylacji pomieszczeń. Prawdziwą atrakcją są również figurki słynnych bokserów, które zostały wykonane z luster specjalnie na potrzeby projektu.

prywatna-siłownia-łazienka-prysznic-biało-szary

prywatna-siłownia-schodki-prowadzone-półki

elementy projektu prywatnej siłowni

prywatna-siłownia-schody-drewno-led-kwiaty

prywatna-siłownia-kręcone schody-blacha balustrada miedziana

prywatny balkon ze szklanym dachem siłowni?

prywatne lampy pierścieniowe ze szklanym dachem do siłowni,

prywatny basen z oświetleniem nocnym siłowni

prywatna piwnica siłowni

Projekt i realizacja HOROMYSTUDIO