Uncategorized

Zwiększenie świadomości ekologicznej: od teraz kupujący muszą płacić za cienkie plastikowe torby w Aldi

Zwiększ świadomość ekologiczną Kupuj warzywa

Od teraz kupujący muszą płacić za cienkie plastikowe torby w Aldi. Dyskont będzie sprzedawał plastikowe torby po symbolicznej cenie 1 eurocenta. Powód: według statystyk, tylko w zeszłym roku kupujący wykorzystali i wyrzucili ponad trzy miliardy toreb. Większość klientów nie tylko kupiła torebki na koszule, ale po prostu zapakowała je w cienkie, darmowe torebki z owocami i warzywami. Tworzywa sztuczne nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale także promują kulturę wyrzucania.

Zwiększenie świadomości ekologicznej: szukanie alternatyw dla plastikowych toreb

Rosnąca świadomość ochrony środowiska Tworzywa sztuczne ulegają biodegradacji

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej wiele sieci supermarketów zdecydowało się na zastąpienie toreb plastikowych torebkami papierowymi. Omówiono również inne alternatywy: w przyszłości na przykład klienci supermarketów powinni mieć możliwość przenoszenia zakupów w siatkach na warzywa. Siatki na warzywa są wykonane z tkaniny lub sznurka i mogą być używane wielokrotnie. Innym wariantem byłoby posiadanie plastikowych torebek wykonanych z biodegradowalnych tworzyw sztucznych. Te tak zwane biotworzywa są w większości wytwarzane z surowców modyfikowanych genetycznie, takich jak kukurydza i trzcina cukrowa.

Zwiększenie świadomości ekologicznej: konkurencja podjęła już działania

Zwiększenie świadomości ekologicznej Supermarket zastępuje plastikowe torby

Nawiasem mówiąc, konkurencja już wprowadziła podobne działania na rzecz ochrony środowiska: w Lidlu plastikowe torby zostaną zakazane od wiosny 2017 roku, zamiast tego będą sprzedawane tylko torby wykonane z materiałów biodegradowalnych. Umożliwiło to firmie zaoszczędzenie ponad 3000 ton plastiku rocznie. Sieć supermarketów Real również zabrała głos dwa miesiące temu i obiecała zastąpić plastik torebkami papierowymi. Dzięki temu krokowi rocznie 65 000 mniej plastikowych toreb będzie zanieczyszczać środowisko. Ale nie wszyscy byli zgodni co do tego, czy ten krok rzeczywiście będzie miał pozytywny wpływ na środowisko. Krytycy komentowali to, ostrzegając, że produkcja toreb papierowych zużywa więcej zasobów. Dlatego torby papierowe są w rzeczywistości bardziej odpowiednie jako alternatywa wielokrotnego użytku niż torby jednorazowe.

Dopiero okaże się, jaki długoterminowy wpływ na konsumpcję plastikowych toreb będą miały nowe środki. Ale jedno jest pewne: my jako kupujący jesteśmy współodpowiedzialni i zdecydowanie powinniśmy działać w sposób świadomy ekologicznie.

Zwiększenie świadomości ekologicznej Sprzedawaj torby plastikowe