Uncategorized

Wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych spowodowane ukąszeniami komarów – władze udzielają wskazówek dotyczących ochrony

Andaluzja jest popularnym celem turystów. Jednak Hiszpania musiała wydać ostrzeżenie dla tego regionu po tym, jak 18 osób zachorowało na wirusowe zapalenie opon mózgowych od ukąszeń komarów. Sprawy są obecnie skoncentrowane w prowincji Sewilla, a także w okręgach Puebla del Río i Coria del Río. Obie dzielnice położone są nad rzekami, co sprzyja zwiększonej populacji komarów. 16 chorych przebywa obecnie w szpitalu, 5 z nich jest nawet na oddziale intensywnej terapii.

Wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – epidemia w Andaluzji

Wirusowe zapalenie opon mózgowych w Hiszpanii spowodowane ukąszeniami komarów

Ostrzeżenie dotyczy jednak wszystkich turystów i mieszkańców. Zaleca się również, aby nie przebywać na zewnątrz między zmierzchem a świtem. Zaleca się również stosowanie moskitier na okna i drzwi. Należy również unikać włączania lamp, jeśli to możliwe, aby nie przyciągać owadów.

Ochrona przed infekcją

Departament zdrowia wskazuje dalej, że "Należy codziennie przestrzegać odpowiedniej higieny osobistej. Unikaj mocnych perfum, noś ubrania, które zakrywają jak najwięcej skóry i dobrze je potrząśnij przed założeniem, jeśli były na zewnątrz przez dłuższy czas. Używaj środka odstraszającego owady, ściśle przestrzegając instrukcji producenta dotyczących tego, jak i jak często należy go używać. Jeśli używasz kremu z filtrem, najpierw nałóż go, pozwól mu wchłonąć się przez 20 minut, a dopiero potem użyj środka odstraszającego owady". W ten sposób możesz uniknąć wirusowego zapalenia opon mózgowych wywoływanego przez komary.

Wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – wzrost zachorowań w Andaluzji

"Wszystkie wymagane próbki zostały pobrane i wysłane do laboratorium referencyjnego w celu ustalenia przyczyny", mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Śledczy starają się również ustalić związek między poszczególnymi sprawami. Przeprowadzone zostaną dodatkowe testy, aby sprawdzić, czy ludzie nie zarazili się cięższą postacią wirusa, taką jak gorączka Nilu lub zapalenie naczyń chłonnych. 4 testy były negatywne, podczas gdy inne nadal trwają.

Wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – zakażenie gorączką Nilu

Gorączka Nilu jest również przenoszona przez ukąszenia komarów i może być niebezpieczna

Gorączka Nilu ma 10% ryzyko zgonu u pacjentów z objawami układu nerwowego. Z kolei zapalenie naczyń chłonnych jest zwykle przenoszone przez szczury. Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, znane również jako zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, jest zapaleniem mózgu i otaczających go błon ochronnych i jest podobne do zapalenia opon mózgowych i zapalenia mózgu.

Typowe objawy wirusowego zapalenia opon mózgowych "Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych" są bóle ciała, biegunka, gorączka, ból głowy i nudności. Chroń za pomocą odpowiedniego środka odstraszającego komary na wirusy zapalenia opon mózgowych

więcej na ten temat