Uncategorized

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłasza czterech nowych ambasadorów dobrej woli

Światowa Organizacja Zdrowia ma czterech nowych Ambasadorów Dobrej Woli w 2019 roku

Światowa Organizacja Zdrowia ONZ wyznaczyła w poniedziałek czterech nowych ambasadorów dobrej woli, aby promować zdrowsze życie, lepszych pracowników służby zdrowia i ogólnie lepsze zdrowie psychiczne na całym świecie. Dyrektor Generalny WHO dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus w swoim przemówieniu otwierającym 72. Światowy Kongres Zdrowia w Genewie w Szwajcarii. Nowi ambasadorowie działają w sferze sportu, polityki i mobilizacji społecznej.

Wzory do naśladowania dla zdrowszego życia

Światowa Organizacja Zdrowia

„Witam prezydent Ellen Johnson Sirleaf, Cynthię Germanottę, Alisson Becker i Natalię Loewe Becker jako nowych ambasadorów WHO i nie mogę się doczekać współpracy z nimi w nadchodzących latach” – powiedział dr. Tedros. „Każdy z naszych nowych ambasadorów jest sam w sobie mistrzem, który wspiera odbudowę i zrównoważony rozwój swoich społeczności oraz walczy o lepsze zdrowie psychiczne i lepsze samopoczucie ludzi”.

Poznaj nowych ambasadorów

Bramkarz Liverpoolu Alisson Becker i jego żona

Alisson Becker, bramkarz reprezentacji Brazylii i drużyny piłkarskiej Liverpoolu, i jego żona dr. Natália Loewe Becker, lekarz i prawnik ds. zdrowia z Brazylii, ambasadorami WHO ds. promocji zdrowia.

Cynthia Germanotta i jej córka Lady Gaga

Matka Lady Gagi, Cynthia Germanotta, została nowym Ambasadorem Zdrowia Psychicznego. Jest prezesem Fundacji Born This Way, którą założyła wraz z córką. W tej roli Germanotta będzie podnosić świadomość znaczenia zdrowia psychicznego, mobilizować społeczność międzynarodową i uczestniczyć w globalnych kampaniach.

Ellen Johnson Sirleaf, była prezydent Liberii

Ellen Johnson Sirleaf, była prezydent Liberii, jest nową ambasadorką WHO ds. pracowników służby zdrowia. Sirleaf będzie opowiadać się za inwestowaniem w szkolenie i zatrudnienie pracowników służby zdrowia, zwłaszcza kobiet.

Co wiesz o Ambasadorach Dobrej Woli ONZ??

Ambasadorzy ci są dobrze znanymi postaciami z różnych środowisk, które zobowiązują się do udziału w wysiłkach WHO mających na celu podniesienie świadomości na temat ważnych problemów zdrowotnych i rozwiązań.

Mianowani co dwa lata przez dyrektora generalnego, ściśle współpracują ze Światową Organizacją Zdrowia, aby zwrócić uwagę na ich ogólne priorytety lub konkretny problem zdrowotny, który wpływa na życie i samopoczucie ludzi.