Uncategorized

Świadome jedzenie podczas pandemii COVID-19

Dla wielu osób pandemia wywołana koronawirusem może zaburzyć nawyki żywieniowe i stać się wyzwaniem dla świadomego odżywiania. Może to jednak również przerodzić się w sposób na zdrowsze odżywianie się w domu. Problemy mogą pojawić się zwłaszcza wtedy, gdy wszyscy spędzają dni zaledwie kilka kroków od przepełnionej lodówki. Ludzie mają teraz więcej opcji niż kiedykolwiek, aby skupić się na przygotowywaniu zdrowej żywności.

Wskazówki dotyczące świadomego odżywiania

kobieta nosząca maskę ochronną podczas zakupów w supermarkecie z powodu koronawirusa

Wymyśl podstawowy plan tego, co zamierzasz ugotować. Możesz ograniczyć marnotrawstwo i zaoszczędzić pieniądze, sprawdzając, co może być blisko końca okresu przydatności do spożycia i zastanawiając się, jak z niego korzystać. Na przykład możesz użyć resztek sosów z poprzedniego wieczoru w innym przepisie. Inną opcją byłoby użycie dłużej przechowywanej żywności z zamrażarki. Bądź elastyczny, ale nie kupuj za dużo. W dzisiejszych czasach każdy musi być przygotowany na możliwość, że niektóre przedmioty nie będą już dostępne w sklepie. Jeśli jednak kupisz więcej, niż potrzebujesz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zmarnujesz żywność. Dobrym celem jest zjedzenie dwóch tygodni na podróż. Robiąc zakupy osobiście, pamiętaj o zachowaniu maski i środka dezynfekującego do rąk zgodnie z zaleceniami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

kobieta zamawiająca online na komputerze kartą kredytową płacącą za dystans społeczny

Dynamicznie rozwija się również świat zakupów spożywczych online. Jednak niektóre osoby mogą chcieć ostrożniej kupować online z obawy przed dodatkowymi kosztami. Wiele sklepów internetowych z wyprzedzeniem poinformuje Cię, że ceny online nie będą odpowiadać tym, które można znaleźć w sklepie stacjonarnym. Nawet jeśli tak jest w przypadku zakupów, zakupy online mogą przynieść korzyści. Niektóre sklepy wyświetlają bieżące sumy Twoich wydatków. Jeśli okaże się, że przekraczasz budżet, można dokonać korekty. Jest to o wiele trudniejsze, gdy jesteś w sklepie, próbując dodać to w swojej głowie, gdy idziesz. Możesz też mniej kusić się na spacer alejką ze słodyczami, robiąc zakupy online. Może to również zmniejszyć odwrócenie uwagi od promowania rzeczy, których nie potrzebujesz.

Zrównoważone posiłki

zbilansowany posiłek i świadome odżywianie w pracy podczas kryzysu koronowego

Większość pracowników służby zdrowia zaleca ogólnie zdrową dietę. Nacisk kładziony jest tutaj na różnorodne warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, chude białko roślinne lub zwierzęce, ryby, orzechy i rośliny strączkowe, a także lokalne oleje roślinne. Należy również ograniczyć tłuszcze nasycone i trans, sód, czerwone i przetworzone mięso, dodawane cukry i słodzone napoje. Możesz mieć ochotę zaopatrzyć się w gotowe do spożycia posiłki, ale najpierw sprawdź etykietę. Jeśli nie możesz rozróżnić większości składników, najlepiej odłożyć je na bok. Nadal możesz znaleźć wiele zdrowych artykułów. Pomyśl o puszkach i mrożonych owocach i warzywach. Wybierz te, które są puszkowane w wodzie bez cukru, soli lub tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans, jeśli to możliwe. Jednak dobrze wypłucz wszystko przed użyciem.

koncepcja sklepu internetowego i dostawy żywności dla świadomego odżywiania podczas pandemii covid 19

Dostosowanie upodobań do zdrowszych opcji również może w tym pomóc. Na przykład, jeśli kupujesz makaron, poszukaj wersji pełnoziarnistych. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to mieć dostępną i otwartą zdrową żywność. To, że twoi przyjaciele nagle pieką własny chleb od podstaw, nie oznacza, że ​​musisz. Dostosuj swoje plany gotowania do swojego poziomu umiejętności. Możesz zacząć od listy zdrowych posiłków, które pozwalają na tak świadomą dietę. Więc kiedy zrozumiesz prostą koncepcję zbilansowanego posiłku, w którym spożywasz różne produkty z umiarem i równowagą, to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, aby jeść zdrowo podczas pandemii lub w ogóle.