Uncategorized

Testosteron u starszych mężczyzn może być dobry dla mózgu

Naukowcy z Edith Cowan University (ECU) przeanalizowali wyniki wcześniejszych randomizowanych badań testosteronu u mężczyzn. Przede wszystkim badali, czy funkcja poznawcza starszych mężczyzn poprawiłaby się po dodaniu preparatów testosteronu. Naukowcy wzywają teraz australijskich mężczyzn do udziału w randomizowanym, kontrolowanym badaniu. Chcą więc sprawdzić, czy suplementacja testosteronem może opóźnić wystąpienie demencji.

Dodatkowy testosteron u mężczyzn

starszy pacjent u lekarza omawia diagnozę

Współautor badania, profesor Hamid Sohrabi z ECU Center of Excellence for Alzheimer’s Research and Care oraz Murdoch University, powiedział, że jego analiza poprzednich badań klinicznych znalazła mocne dowody na to, że suplementacja testosteronu może usprawnić podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów i ocenę starszych mężczyźni się poprawili.

"Wraz z wiekiem nasze mózgi stopniowo się kurczą, co prowadzi do pogorszenia pamięci, rozwiązywania problemów i innych funkcji poznawczych", powiedział profesor Sohrabi. "Te dowody pokazują, że suplementacja testosteronu może pomóc mężczyznom zachować sprawność umysłową w starszym wieku."

przyjmować preparaty testosteronowe jako suplement na starość przeciwko chorobie Alzheimera i demencji

Naukowcy przeanalizowali wyniki 14 randomizowanych badań kontrolowanych. Wśród nich jest jeden, który został niedawno opublikowany w American Journal of Geriatric Psychiatry. Główny badacz badania, profesor Ralph Martins, powiedział, że to, co jest szczególnie ekscytujące w analizie, to potencjał suplementacji testosteronu w opóźnianiu wystąpienia demencji.

"Choroba Alzheimera i inne rodzaje demencji prowadzą do postępującego pogorszenia naszych zdolności poznawczych. Dlatego interesuje nas, czy mogą opóźnić początek tych strasznych chorób", powiedział profesor Martins. "Jeśli suplementacja testosteronu, sama lub w połączeniu z innymi metodami leczenia, może opóźnić wystąpienie objawów choroby Alzheimera o kilka lat, może to mieć duży wpływ na życie osób dotkniętych chorobą i ich rodzin."

Uczestnik nowej wersji testowej

mężczyzna opiera się na ramieniu podczas siedzenia

"Potrzebujemy więcej ochotników płci męskiej w wieku od 60 do 80 lat, którzy troszczą się o swoje wspomnienia. Powinieneś być wolny od jakichkolwiek poważnych schorzeń i mieć niski poziom testosteronu. Ponadto osoby te nie powinny być obecnie poddawane żadnemu leczeniu testosteronem ", powiedział profesor Martins.

starzejący się testosteron poprawia funkcje poznawcze u mężczyzn

Profesor Martins i profesor nadzwyczajny Sohrabi prowadzą własne randomizowane badanie za pomocą. W nim badają, czy sam testosteron lub w połączeniu z olejem rybim może opóźnić spadek funkcji poznawczych związany z chorobą Alzheimera u mężczyzn.