Uncategorized

Ta prosta sztuczka pomoże Ci trenować jeszcze lepiej, mówi nowe badanie

Naukowcy od dawna udowadniają, że hasło „Bez bólu nie ma zysku” to zupełny nonsens. (Tylko dla przypomnienia, jeśli odczuwasz ból podczas ćwiczeń, przestań.) Biorąc to pod uwagę, jeśli istnieje jakikolwiek znaczący sposób na poprawę kondycji – czy to poprzez budowanie silniejszych mięśni, wzmocnienie serca lub poprawę elastyczności – czy masz do ty Zawsze buduj trening stopniowo i utrudniaj mu.

Trening zawsze trzeba budować krok po kroku i utrudniać

Kiedy ćwiczący wykonują ten sam trening w kółko, odkrywają, że nie rozwijają swojego ciała w pożądany sposób. Jeśli stwierdzisz, że określony trening nie przynosi już pożądanego efektu, powinieneś spróbować urozmaicić swoją rutynę i swoją ciało “zaszokować” nowymi ruchami i nowymi ćwiczeniami a nim na różne sposoby wyzwać. Na przykład możesz dodać opór, wydłużyć czas działania lub zwiększyć prędkość.

Ale według nowego badania jest sekretna sztuczka, które możesz wykorzystać, aby dodać trochę więcej wytrzymałości do swoich treningów (której być może nie miałeś wcześniej), co może pomóc Ci poprawić Aby nieco bardziej rzucić wyzwanie ciału podczas treningu. Tak, może to brzmieć nielegalnie, ale tak nie jest – i jest to poparte naukowo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak każdego dnia możesz trenować lepiej i efektywniej.

Krem rozgrzewający ma też efekty specjalne

Krem rozgrzewający ma również efekty specjalne np. podczas treningu

Nowe badanie przeprowadzone przez Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze a wyniki zostały zaprezentowane na dorocznej konferencji “Biologia eksperymentalna” Amerykańskiego Towarzystwa Fizjologicznego (APS), eksperymentalnej z grupą kolarzy płci męskiej. Badacze podali badanym: Kremy rozgrzewające – rodzaj kremów powszechnie stosowanych przez sportowców w celu złagodzenia bólu mięśni. Tylko w tym eksperymencie Kremy przed treningiem nakładany na skórę rowerzysty, nie później.

Jak naukowcy przetestowali kremy rozgrzewające

Popraw treningi rowerowe dzięki tej sztuczce

Kremy były produkty dostępne bez recepty, który „zawierał takie składniki jak salicylan metylu, mentol, stearynian gliceryny, olejek eukaliptusowy i terpentynowy, lanolina i woda”. „Każdy badany brał udział w dwóch eksperymentach – w jednym nakładał cienką warstwę jednego”. handlowy krem ​​rozgrzewający na mięśnie nakładał na stopy, łydki, uda i pośladki, a drugi nakładał krem ​​​​placebo przed każdym treningiem próbnym ”- mówi badanie. Następnie badani wykonywali trening „na 80% maksymalnego wysiłku” na rowerze stacjonarnym, aż do wyczerpania.

Co się stało

Sportowcy trenują na rowerach halowych

Naukowcy odkryli, że rowerzyści, którym podawano prawdziwe kremy rozgrzewające „byli w stanie, ćwicz średnio około dwie minuty dłużej“.

„Stosowanie kremu rozgrzewającego może pomóc sportowcom elitarnym, sportowcom rekreacyjnym i/lub entuzjastom sportu, poprawić ich wydolność tlenową„Powiedział dr Govindasamy Balasekaran, główny autor badania. „Potrzebne są dalsze badania, aby zbadać korzyści płynące z zastosowania głębokiego ciepła podczas ćwiczeń dla obu płci i przeanalizować mechanizmy fizjologiczne stojące za poprawą”.

Co to może oznaczać dla Ciebie

Cóż, dodanie dwóch minut do treningu może nie wydawać się dużo, ale możesz wiele osiągnąć w tak krótkim czasie – zwłaszcza podczas bardziej intensywnych treningów. Według badania z 2018 r. opublikowanego w American Journal of Physiology opublikowana, intensywna jazda na rowerze przez 120 sekund może być tak samo dobra dla twojego ciała, jak 30 minut tego samego ćwiczenia przy mniejszym wysiłku.

Referencja: Amerykańskie Towarzystwo Fizjologiczne (27 kwietnia 2021)