Uncategorized

Starsi mężczyźni mają więcej przeciwciał w osoczu krwi z COVID-19

Naukowcy odkryli, że hospitalizacja z powodu COVID-19 zwiększa prawdopodobieństwo, że starsi mężczyźni mają wysoki poziom przeciwciał w osoczu krwi. W związku z tym mogą zapewnić lepszą ochronę przed chorobą. Takie osocze, które jest częścią krwi, może pomóc w leczeniu infekcji u innych. Badania są pierwszym krokiem do potwierdzenia, czy taka terapia jest skuteczna w leczeniu COVID-19.

Preferowanymi dawcami krwi są starsi mężczyźni?

starsi mężczyźni są lepszymi dawcami krwi dla osocza krwi przeciwko koronawirusowi

Naukowcy kontynuują poszukiwania skutecznej szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Możliwe metody leczenia, które mogą zmniejszyć ryzyko zgonu, mają zatem kluczowe znaczenie dla obniżenia śmiertelności związanej z chorobą. Jednak dotychczasowe badania wykazały, że niewiele terapii jest skutecznych. Ponadto duże badanie przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wykazało, że remdesivir, najbardziej obiecujący sposób leczenia COVID-19, nie wydaje się mieć znaczącej różnicy w śmiertelności. Innym możliwym leczeniem, które może być skuteczne, jest terapia przeciwciałami przez rekonwalescencyjnych nosicieli z takim osoczem krwi. Terapie przeciwciałami polegają na podawaniu osobie, która ma infekcję, osocza osoby zdrowiejącej. Osocze pacjentów, którzy przezwyciężyli infekcję, może zawierać przeciwciała wytworzone przez ich ciała w odpowiedzi na początkową infekcję.

analiza próbek krwi z przeciwciał sars cov 2 podczas pandemii

Aby jednak takie badania mogły być kontynuowane, naukowcy potrzebują lepszej wiedzy na temat składu osocza krwi. W ten sposób mogą wypracować odpowiednie znormalizowane podejście do leczenia. Dlatego naukowcy przeprowadzili badanie, aby określić, jaki wpływ wiek, płeć i ciężkość choroby miały na wielkość i ogólną jakość odpowiedzi przeciwciał na SARS-CoV-2. Jest to ważne, ponieważ taka odpowiedź przeciwciał wywołana przez COVID-19 może się znacznie różnić. Naukowcy stojący za obecnym badaniem podejrzewają, że może to być spowodowane tym, że przeciwciała są zazwyczaj związane z ciężkością choroby. Objawy COVID-19 mogą wahać się od niewykrywalnych do zagrażających życiu. Wiedza o tym, które osocze krwi zawiera przeciwciała o dobrej ilości i jakości, może ułatwić standaryzację i optymalizację leczenia.

Wyniki badań

dodatni test na przeciwciała z powodu covid 19

W badaniu wzięło udział 126 osób dorosłych, które wyzdrowiały z zakażenia COVID-19. Naukowcy pobrali krew od uczestników, a także informacje o ich wieku i płci. Zapytali ich również, czy musieli być hospitalizowani z powodu choroby. Zespół przeanalizował zdolność osocza do neutralizacji komórek SARS-CoV-2 w hodowlach komórkowych. W tym celu wykorzystali również dostępne na rynku testy do określenia poziomu przeciwciał. W ten sposób naukowcom udało się ustalić, że silna odpowiedź przeciwciał związana jest z hospitalizacją z powodu choroby, płci męskiej i starszego wieku. Odkryli również, że osoby hospitalizowane z taką infekcją prawdopodobnie miały poważniejsze objawy.

Białe krwinki w krwiobiegu zilustrowane na 3d

Starzenie się i bycie mężczyzną były również związane z wyższym ryzykiem ciężkiego COVID-19. W rezultacie wyniki badania sugerują, że ciężkość takiej choroby może być kluczem do wytwarzania skutecznych przeciwciał. Jednak autorzy zwracają uwagę, że ich nauka wymaga dalszych badań. To najbezpieczniejszy sposób na potwierdzenie wyników. Inne przeciwciała nie będące krwią obecne w drogach oddechowych mogą również mieć kluczowe znaczenie w neutralizacji wirusa. Podejrzewają również, że takie badanie może stanowić mapę drogową identyfikacji osób, które mogą być idealnymi dawcami krwi w leczeniu COVID-19.