Uncategorized

Spanie z biustonoszem czy bez – czy noszenie niesie ryzyko raka piersi i zapobiega wiotczeniu piersi?

Dla jednych rzecz oczywista, dla innych nie do pomyślenia: spanie z biustonoszem nie tylko dzieli opinie, jeśli chodzi o wygodę, ale pojawiają się też twierdzenia, że ​​spowodowałby takie choroby, jak rak piersi. Z drugiej strony noszenie biustonosza na noc ma zapobiegać wiotczeniu piersi. Ale spanie w staniku jest niezdrowe, a raczej naprawdę można to wykorzystać w walce z grawitacją?

Czy spanie w staniku jest szkodliwe??

Spanie z biustonoszem czy nie – zalety i wady

Wiele kobiet nie może się doczekać pozbycia się tego irytującego elementu garderoby, który uwiera i szczypie po długim dniu pracy. Twierdzenie, że z czasem sprawi, że Twoje piersi zaczną wiotczeć, sprawi, że poczujesz się winna. Inni natomiast czują się w nim tak komfortowo, że sami niosą go do łóżka. Z kolei te kobiety martwią się twierdzeniem, że nie jest to dobre dla ich zdrowia. Czy możesz spać z biustonoszem, czy nie??

Istnieje zwiększone ryzyko raka piersi?

Mówi się, że spanie z biustonoszem zwiększa ryzyko raka piersi

Prawdopodobnie największym strachem, jeśli chodzi o spanie z biustonoszem lub bez, jest to, że może to spowodować raka piersi. Ta plotka, że ​​sen stanika i rak piersi są powiązane, pojawiła się w 1995 roku, kiedy nazwano książkę "Ubrany do zabijania" wyszło twierdząc, że noszenie biustonosza z fiszbinami zaburza przepływ płynów limfatycznych i że toksyn nie da się w ten sposób usunąć. To z kolei prowadzi na dłuższą metę do rozwoju raka piersi.

Badania, w których stwierdzono, że spanie ze stanikiem zwiększa ryzyko zachorowania na raka

Jednak według różnych badań nie ma na to dowodów. To "Szpital Dziecięcy Johna Hopkinsa" nawet wyjaśnia na swojej stronie, że jest to nie tylko nieszkodliwe, ale także, że to po prostu kwestia komfortu, czy spać z biustonoszem, czy bez lepszej opcji. Badanie przeprowadzone w 2014 roku, w którym kobiety, które wcześniej chorowały na raka piersi, zostały zapytane o ich nawyki, jeśli chodzi o noszenie staników, potwierdza, że ​​nie ma dowodów na związek. Badanie zostało przeprowadzone przez Narodowe Centrum Badań nad Zdrowiem. Uważa się również, że rodzaj stanika nie ma związku z rakiem piersi. Potwierdza to onkolog dr. Laura Hutchins.

Na noc staniki w walce z grawitacją?

Czy spanie z biustonoszem jest szkodliwe lub korzystne dla zdrowia?

Czy powinnaś spać z biustonoszem, aby uniknąć obwisłych piersi? Jeśli dręczyłaś się w nocy niewygodnymi biustonoszami w obawie, że w przeciwnym razie Twoje piersi ulegną grawitacji, musimy Ci powiedzieć, że poszło to na marne. Lekarze, w tym australijski lekarz rodzinny dr. Ginni Mansberg, wyjaśnij, że ten efekt zależy od innych rzeczy. Dużą rolę odgrywa w tym tkanka łączna, a dokładniej cienkie tasiemki z kolagenu i elastyny.

Więzadła są narażone na większą lub mniejszą wagę przez cały dzień. Dlatego normalne jest, że duże piersi w pewnym momencie obwisają bardziej niż małe. Nie ma nad tym kontroli, więc nic nie możesz na to poradzić, jeśli śpisz w biustonoszu. Przy zdrowym stylu życia wszystko, co możesz zrobić, to odłożyć to na później. Dodatkowo w pozycji leżącej piersi są w pozycji poziomej i nie są narażone na działanie grawitacji – niezależnie od tego czy z biustonoszem czy bez.

Dlaczego spanie z niepasującym stanikiem jest niezdrowe??

Jeśli masz duży biust, biustonosze są bardzo wygodne na noc

Tak więc obwisłych piersi nie można uniknąć w przypadku staników i nie ma ryzyka raka piersi w wyniku noszenia staników. Ale co z innymi problemami zdrowotnymi wynikającymi ze spania z biustonoszem??

Największym problemem z biustonoszami jest to, że zaskakująco duża liczba kobiet (80% według Dnia Kobiet) faktycznie nosi biustonosze w niewłaściwym rozmiarze. Jeśli jest za duży, nie będzie w stanie podtrzymywać piersi tak, jak powinien. Jeśli jest za mały, jest niewygodny i zdaniem dr. Seth Rankin, założyciel London Doctors Clinic, ma kilka skutków ubocznych.

Dlaczego więc nie spać ze zbyt ciasnym stanikiem? Po pierwsze, zbyt ciasny biustonosz pozostawi ślady na skórze, które mogą być trwałe, jeśli skóra nie będzie miała okazji się z nich zregenerować. Z drugiej strony może to faktycznie zakłócić system drenażowy naczyń limfatycznych. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni rozmiar.

Wniosek – czy lepiej spać z biustonoszem czy bez??

Czy nosić stanik na noc, czy nie - porady dla kobiet

Niezależnie od tego, czy śpisz z biustonoszem, czy nie, nie ma żadnych zalet ani wad, o ile nosisz odpowiedni rozmiar. Aby to zagwarantować, należy zasięgnąć porady np. w butiku. Tam zostaną zrobione Twoje pomiary i zostanie określony prawidłowy rozmiar biustonosza oraz najbardziej odpowiedni typ biustonosza dla Twojej sylwetki. Tę procedurę należy również powtarzać raz w roku.

Noś wygodne biustonosze sportowe na noc, aby dobrze się wyspać

Szczególnie kobiety z dużym biustem śpią wygodniej z biustonoszami, ponieważ wszystko jest utrzymane w formie. Jeśli również uważasz, że jest to wygodniejsze, warto nosić nie tylko inne biustonosze na noc niż w ciągu dnia (szybciej zużywają się w nocy), ale także biustonosze bez fiszbin. Na przykład, jeśli śpisz ze sportowym stanikiem, nie tylko zachowasz kształt piersi, ale także będziesz delikatna dla skóry i unikniesz nieprzyjemnego ucisku. To samo dotyczy braletki.

Więcej na ten temat znajdziesz na uamszdrowie oraz parfaitlingerie; Artykuł z Szpital Dziecięcy Johna Hopkinsa; Ucz się od Narodowe Centrum Badań Zdrowia