Uncategorized

Roberto Escobar wypuścił składany smartfon, który według niego może zostać zniszczony tylko przez ogień

71-letni Roberto Escobar wprowadza na rynek składany telefon komórkowy za pośrednictwem swojej firmy inwestycyjnej Escobar Inc. Nazywa się Escobar Fold 1 i nosi imię swojego brata. Brat Pablo Escobara przez lata był księgowym w brutalnym kartelu z Medellín, który na nowo odkrył światowy handel kokainą. Teraz ma na celowniku nowy rynek: smartfony. Firma twierdzi, że składany telefon ma najtrwalszy ekran dla tego typu modelu na rynku.

Roberto Escobar z tańszą alternatywą

Wbudowany tablet amoled składany nowość

Olof Gustafsson, prezes Escobar Inc., powiedział CNN, że wyświetlacz jest wykonany z zastrzeżonego plastiku, "prawie niezniszczalny" może. Twierdził, że to był jedyny "najdłużej działający ekran telefonu na rynku". Ceny zaczynają się od 349 dolarów. Telefon korzysta również z systemu operacyjnego Google Android. "Nasz telefon został rygorystycznie przetestowany", powiedział Gustafsson. "Jedynym realnym sposobem zaszkodzenia naszemu telefonowi jest jego spalenie, czego przeciętny użytkownik prawdopodobnie by nie zrobił."

escobar fold 1 telefon składany tańszy na rynku niż konkurencja

Firma została założona przez Roberto Escobara w 1984 roku jako holding zajmujący się „aktywami i kosztownościami” dla braci Escobar, zgodnie z ich stroną internetową. Było ich wtedy sporo. Według doniesień, Pablo Escobar był odpowiedzialny za przemyt 80% światowej kokainy pod koniec lat 70. i na początku lat 80. XX wieku. Według Forbesa Pablo Escobar był na liście miliarderów na całym świecie od 1987 do 1993 roku. Escobar został zastrzelony w swoim rodzinnym mieście Medellín 2 grudnia podczas ucieczki przed władzami kolumbijskimi.

Od więzienia do biznesu ze smartfonami

roberto escobar brat pablo składany telefon escobar składany 1

Roberto Escobar następnie poddał się policji w 1992 roku, kiedy kartel z Medellín został stłumiony. Następnie spędził dziesięć lat w więzieniu za różne przestępstwa narkotykowe. Jednak po zwolnieniu udał się w podróż służbową do jednego z domów swojego brata i pewnego razu twierdził, że dokonał przełomu w znalezieniu leku na AIDS.

Roberto jest na wpół niewidomy i na wpół głuchy z powodu bomby listowej, która eksplodowała na jego oczach w 1993 roku w więzieniu. Marzy o tym, by ze swoim składanym urządzeniem pójść w ślady Samsunga i zostać producentem smartfonów. "Chcemy pokonać konkurencję", Gustafsson powiedział CNN. "Bardzo szybko dowiedzieliśmy się, że gdybyśmy mogli zrobić dobry telefon, który działałby w rozsądnej cenie, moglibyśmy sprzedać mnóstwo urządzeń. I tak właśnie się teraz dzieje."

kobiety w bieliźnie trzymają nowy składany telefon komórkowy od roberto escobar inc Możesz dowiedzieć się o tym więcej tutaj czytać.