Uncategorized

Pozwolić psu spać w łóżku? Dlatego jest dobry zarówno dla właścicieli psów, jak i czworonożnych przyjaciół!

Pozwól psu spać w łóżku: nie do pomyślenia dla niektórych właścicieli psów (np. alergików), dla innych jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Jeśli dzielisz sypialnię i łóżko z czworonożnym przyjacielem, nie martw się, czy jest zdrowe, czy nie. Ponieważ naukowo udowodniono, że wspólne noce są korzystne dla ludzi i zwierząt. Szczególnie ważne jest, aby właściciel domu zwracał uwagę na dobrą higienę. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzielić miejsce do spania!

Pozwolić psu spać w łóżku? Zwierzęta poprawiają jakość snu

Pies i właściciel śpią razem wskazówki

Dzielenie miejsca do spania może poprawić jakość snu ludzi i zwierząt. W przeciwieństwie do kotów, które są samotnikami, psy są zwierzętami jucznymi i lubią spać razem w grupach. Jeśli pozwolisz swojemu psu spać w łóżku, dajesz czworonożnemu przyjacielowi poczucie bezpieczeństwa. Zwierzę może szybciej odpocząć i zasnąć. Ale właściciele psów mają również dobrą jakość snu, gdy śpią ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. To właśnie odkryli naukowcy z Mayo Clinic w Rochester w USA podczas ankiety przeprowadzonej wśród 40 osób dorosłych. Większość badanych, ponad 80%, była bardzo zadowolona z jakości swojego snu.

Pozwól psu spać w łóżku: przebywanie blisko zwierzaka pomaga zmniejszyć stres

Dzielenie łóżka jest zdrowe zarówno dla psa, jak i dla człowieka

Psy mogą pomóc swoim właścicielom zmniejszyć poziom stresu i złagodzić niepokój. Bycie blisko swojego zwierzaka może obniżyć poziom hormonu kortyzolu. Zamiast tego organizm ludzki zaczyna wydzielać hormony szczęścia, takie jak oksytocyna. Badanie przeprowadzone przez University of Missouri wykazało, że głaskanie zwierzęcia przez piętnaście minut może obniżyć ciśnienie krwi o 10%. Poklepywanie ma nagradzany wpływ na czworonożnych przyjaciół i wzmacnia więź z właścicielem psa.

Pozwól swojemu psu spać w łóżku: zwierzak jako środek przeciwbólowy

Spanie psa w łóżku jest dla nas zdrowe

Psy są nie tylko wiernymi towarzyszami w życiu codziennym, potrafią nawet uśmierzać ból. Tak przynajmniej przeprowadziło badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Alberta w Kanadzie. Powszechnie wiadomo, że pacjenci z przewlekłym bólem częściej cierpią na bezsenność i mają trudności z rozluźnieniem mięśni i zasypianiem wieczorem. Jednak właściciele psów w grupie testowej zgłosili poprawę jakości snu i chwilową ulgę w objawach. Wyniki badania są sprzeczne z tym, co często zaleca lekarz osobom dotkniętym chorobą. Większość pracowników służby zdrowia radzi swoim pacjentom, aby trzymali psa z dala od sypialni.

Kiedy ludzie i zwierzęta dzielą łóżko

Spanie psu w łóżku jest dobre dla twojego zdrowia

Bliskość psa może również pomóc jego właścicielowi wzmocnić ducha zespołu. Dotyczy to zwłaszcza nowych właścicieli psów. Zwłaszcza, gdy szczenięta muszą przyzwyczaić się do nowej sytuacji, wspólne spanie w łóżeczku daje im poczucie bezpieczeństwa.

Wspólne miejsce do spania jest nieszkodliwe dla zdrowia większości ludzi, o ile zwierzę jest leczone przeciw pasożytom i przestrzegana jest odpowiednia higiena w łóżku. Ale są wyjątki. Alergicy raczej nie powinni zabierać do łóżka swoich czworonożnych przyjaciół. Ponieważ psy pozostawiają włosy, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Rodziny z małymi dziećmi również nie powinny pozwalać zwierzętom spać z dzieckiem lub małym dzieckiem.

Do Badanie przeprowadzone przez klinikę Mayo