Uncategorized

Początek sezonu kwitnienia wiśni w Bonn w 2019 roku ponownie przyciąga turystów z całego świata

Kwitnąca wiśnia 2019 w Bonn, wiosna w połowie kwietnia Heerstraße

Chociaż Bonn ma do zaoferowania całą gamę ciekawych zabytków, jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji natury co roku przyciąga turystów z wielu krajów. Kwitnienie wiśni oficjalnie rozpoczęło się w niedzielę 2019 roku. Słynne wiśnie na starym mieście w Bonn są w pełnym rozkwicie. Turyści, zwłaszcza z krajów azjatyckich, takich jak Japonia, gromadzą się na Heerstraße i Breite Straße, aby uchwycić romantyczne kwiaty na zdjęciach i filmach, zanim spadną na ziemię.

Kwiat wiśni w Bonn na starym mieście Heerstrasse

W zależności od temperatury wiśnie kwitną raz na dwa tygodnie od początku do połowy kwietnia. Im cieplej, tym szybciej kwiaty spadają z drzew. Gałęzie z różowymi kwiatami ciągną się ulicami starego miasta, tworząc baldachim przypominający tunel. Różowy spektakl to idealne tło nie tylko do selfie, ale także do profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Sakura japońskie kwiaty wiśni kwitną wiosną

W ciągu dwóch tygodni kwitnienia wiśni w Bonn tysiące ludzi z całego świata gromadzą się, aby je zobaczyć. Turyści zapychają wąskie brukowane uliczki dzielnicy, uzbrojeni w kije do selfie, aparaty fotograficzne i smartfony. Kiedyś szaleństwo fotograficzne prowadziło do skarg do władz lokalnych na ruch uliczny czy hałas zwiedzających. Teraz niezwykły znak drogowy ostrzega kierowców: „Fotografowie kwitnącej wiśni – proszę o krok”.

Chociaż kwitnienie wiśni oznacza utrudnienia w ruchu drogowym dla mieszkańców i kierowców, lokalne firmy na starym mieście co roku z niecierpliwością wyczekują kwitnienia i cieszą się z ożywienia, jakie przynoszą co roku kwitnące wiśnie. To rozkosz dla kawiarni i restauracji, które przyciągają turystów specjalnymi ofertami.

Kwiat wiśni w różowym spektaklu Bonn na starym mieście