Uncategorized

Połączenia alarmowe AML są już możliwe w Niemczech: szybsza pomoc dzięki bezpośredniemu określeniu lokalizacji

Dzięki nowej technologii połączeń alarmowych Zaawansowana lokalizacja mobilna (w skrócie AML) służby ratunkowe mogą bezpośrednio określić lokalizację osób szukających pomocy, a tym samym szybciej reagować. Bo w sytuacjach zagrażających życiu liczy się każda sekunda. W przypadku połączenia alarmowego AML ze smartfona, Lokalizacja dzwoniącego wysłane do centrum kontroli w tym samym czasie. Trzyletni okres próbny nowego systemu połączeń alarmowych rozpoczyna się dzisiaj oficjalnie w całych Niemczech.

AML od teraz w Niemczech lokalizacja połączeń alarmowych za pomocą smartfona

W nagłych wypadkach ludzie wpadają w panikę i popełniają głupie błędy. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest poczucie niepewności w momencie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Podczas wykonywania połączenia alarmowego wielu dzwoniących często nie wie, jak je odebrać podaj dokładną lokalizację powinnam. Raz po raz ratownicze centrum kierowania musi długo pytać, co ma związek z „średnią” czas reakcji„Dotyka ratowników w sytuacji awaryjnej”.

Jak działa połączenie alarmowe AML?

Lokalizacja połączenia alarmowego AML za pośrednictwem mobilnego nadajnika radiowego

Jest to szybsze dzięki nowej technologii połączeń alarmowych: Jeśli dzwoniący wybierze numer alarmowy 112, telefon komórkowy zostanie aktywowany na początku połączenia automatycznie WiFi i GPS i przekazuje dokładną lokalizację bezpośrednio do centrum kontroli ratowniczej.

AML działa nawet wtedy, gdy wszystkie dostępne usługi lokalizacyjne były wcześniej wyłączone. Wszystkie dane będą wtedy automatycznie wysłane SMS-em. Odpowiedzialni ratownicy medyczni i lekarz pogotowia mogą przesłać dane o lokalizacji bezpośrednio do ich urządzenia nawigacyjnego.

W przypadku połączenia alarmowego AML centrum kontroli ratowniczej może w ciągu 20 sekund określić lokalizację osoby szukającej pomocy. Bez AML proces trwa około 210 sekund.

Centrum kontroli we Freiburgu wprowadza technologię do Niemiec

System AML jest już używany w 13 krajach na całym świecie (Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Mołdawia, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Słowenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, USA i Meksyk). W Niemczech obrońcy prywatności i firmy zajmujące się telefonami komórkowymi uniemożliwili wcześniejsze rozpoczęcie.  Vodafone, Telefónica Deutschland O2 i Deutsche Telekom już ogłosili, że ich sieci komórkowe będą teraz obsługiwać system połączeń alarmowych AML.

Tylko te Centrum kontroli ratownictwa we Freiburgu wraz z berlińską strażą pożarną opowiedzieli się za nową technologią połączeń alarmowych i zgodzili się na uruchomienie systemu dla całych Niemiec. W obu lokalizacjach znajdują się teraz serwery, w których przechowywane są wszystkie dane AML. Aby zapewnić ochronę danych, te usunięte po 60 minutach. Technologia AML będzie teraz testowana przez trzy lata i stopniowo wdrażana w 250 centrach kontroli w Niemczech.

AML Nowa technologia połączeń alarmowych Szybsza pomoc w nagłych wypadkach

AML działa na prawie wszystkich smartfonach

Oprócz sieci komórkowej i centrum sterowania urządzenie końcowe musi oczywiście również obsługiwać nowy standard. AML to na wszystkich smartfonach Zintegrowany z systemem operacyjnym Google Android w wersji 4.0 lub wyższej, pod warunkiem zainstalowania Usług Google Play. Urządzenia Apple z systemem iOS w wersji 11.3 obsługują również połączenie alarmowe AML. Transmisja lokalizacji jest dla Wszyscy Klienci komórkowi darmo.

Nowa technologia połączeń alarmowych nie jest jeszcze idealna

Technologia AML ma jednak wciąż słabości. Nie działają, gdy mamy własnego dostawcę komórkowego brak siatki mieć. Może to stanowić problem, zwłaszcza gdy ludzie mają wypadek na obszarach wiejskich, w lesie lub w odległych miejscach. Na szczęście nie ma to wpływu na wiele połączeń alarmowych.

Rowerzysta, który upadł i został ranny