Uncategorized

Parabeny w kosmetykach i proszkach do prania, których należy unikać

Wiele produktów kosmetycznych, takich jak żele pod prysznic i szampony, zawiera pewne chemikalia i parabeny w kosmetykach, które są znane jako substancje zaburzające gospodarkę hormonalną i mogą być szkodliwe. Chociaż produkty do kąpieli i toalety są uważane za środki czystości, nie oznacza to, że producenci produkują je z myślą o środowisku i ludzkim ciele. Badania nad substancjami zaburzającymi funkcjonowanie układu hormonalnego w produktach, których ludzie używają na co dzień, są dostępne od dawna. Jednak nowe badanie przeprowadzone przez Silent Spring Institute potwierdziło, że konsumenci, którzy używają niektórych produktów, mają znacznie więcej chemikaliów w swoich ciałach.

Jak niebezpieczne są parabeny w kosmetykach?

Substancje chemiczne znajdują się w większości produktów kosmetycznych, takich jak żele pod prysznic i perfumy

Nowe badanie poszerza wiedzę o rzeczywistych i natychmiastowych zmianach zachodzących w ludzkim ciele. To nie może mieć miejsca, jeśli ludzie podejmą bezpieczne i proste środki, aby zapobiec narażeniu na takie produkty. Tak więc substancje zaburzające gospodarkę hormonalną to parabeny w kosmetykach, które są szeroko stosowane zarówno w produktach higieny osobistej, jak i produktach gospodarstwa domowego. Naukowcy zwracają uwagę na publiczne narażenie, ponieważ te chemikalia zaburzają hormony organizmu. Ponadto może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia rozrodu, choroby tarczycy, astma i rak. W nowym badaniu naukowcy przyjrzeli się wpływowi różnych rodzajów produktów do kąpieli na narażenie ludzi.

Higiena osobista # takie jak mydło i szampony zawierają parabeny w kosmetykach

Zespół zebrał próbki moczu od 726 uczestników, które przeanalizowano pod kątem 10 powszechnych substancji chemicznych i parabenów w kosmetykach, które wpływają na układ hormonalny. Odkryli, że 87 procent uczestników podjęło kroki w celu uniknięcia niektórych chemikaliów w produktach. Kiedy naukowcy porównali uczestników, odkryli, że ludzie, którzy unikali produktów z parabenami, triklosanem i substancjami zapachowymi, dwukrotnie częściej znajdowali się w grupie o najmniejszym wpływie chemicznym. Badane przez naukowców substancje chemiczne obejmowały parabeny, bisfenol A (BPA), triklosan i benzofenon-3.

Ostrzeżenia po badaniu

Kobieta w drogerii czyta etykietę z detergentu

Parabeny to jedne z najpopularniejszych kosmetycznych konserwantów leków. Są również łatwo przyswajalne przez organizm ludzki. Takie parabeny w kosmetykach są związane z aktywnością endokrynną, kancerogennymi, niepłodnością, spermatogenezą, a także zaburzeniami psychicznymi i ekologicznymi. Kupując artykuły kosmetyczne, szukaj etykiet składników dla parabenu metylowego, parabenu propylowego, parabenu izoparabenowego lub parabenu butylowego. BPA jest używany do produkcji tworzyw poliwęglanowych i żywic epoksydowych, które znajdują się w wielu opakowaniach. Znajduje się to również w przyborach toaletowych i produktach higieny kobiecej. Triclosan jest również takim środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który jest stosowany w produktach do higieny osobistej. Jest łatwo wchłaniany przez skórę. Badania pokazują, że narażenie prowadzi do problemów z reprodukcją, a także może wpływać na odpowiedź immunologiczną i funkcję sercowo-naczyniową.

badaczka bada parabeny w kosmetykach, pobierając próbki w słoikach

Kolejną substancją chemiczną, której konsumenci powinni unikać, są według badania ftalany. Ftalany to substancje chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną, które są powiązane z utratą ciąży i niekorzystnymi skutkami położniczymi. Mogą być wymienione jako „zapachowe” na różnych produktach. Ftalany to grupa chemikaliów zawierających słowo „ftalan”. Można je znaleźć w lakierach do paznokci, lakierach do włosów, płynach po goleniu, mydłach, szamponach, perfumach i innych kosmetykach. Pamiętaj, że „czysty” nie jest terminem rządowym. Wciąż trwa debata między grupami badawczymi próbującymi ustalić oficjalną definicję. Zasadniczo chodzi o podnoszenie świadomości tego, czego używasz dla swojego ciała.