Uncategorized

Ikea i Sonos prezentują kolumny Symfonisk

Półka głośnikowa z serii Sonos Symfonisk

Firma meblowa Ikea ogłosiła w zeszłym roku współpracę z Sonosem, znanym amerykańskim producentem systemów głośnikowych. Teraz nadszedł czas: pierwszy prototyp serii Symfonisk zostanie zaprezentowany na wystawie Feel Home w Mediolanie. Nową serię można usłyszeć i przetestować na targach w dniach 9-14 kwietnia. Jak wyjaśnił rzecznik Ikei, szwedzka firma chciałaby połączyć swoją wiedzę z zakresu projektowania wnętrz z doświadczeniem Sonos w dziedzinie systemów nagłośnieniowych, aby zapewnić doskonałe wrażenia dźwiękowe w każdym pomieszczeniu. Głośnik Symfonisk to nie tylko funkcjonalny dodatek do podstawowego wyposażenia we własnym domu, ale także stylowy designerski mebel, który harmonijnie komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem.

Kolumny Symfonisk od Ikei i Sonos

Głośnik Symfonisk Prototyp Ikea Sonos

Wiele osób marzy o posiadaniu nagłośnienia, ale dla wielu to marzenie jeszcze się nie spełniło. Nowy głośnik Symfonisk to niedroga alternatywa, która łączy ponadczasowy design i funkcjonalność w jednym. Kilka prototypów zostało zaprezentowanych w lipcu ubiegłego roku, a pierwszy głośnik oparty na sieci WLAN powinien być już dostępny tego lata.

Ikea zaprezentowała niedawno dwa kolejne głośniki Bluetooth z serii „Eneby”

Stolik głośnikowy Bluetooth osadzony w białym plastiku

Nawiasem mówiąc, Ikea niedawno sama zaprezentowała dwa kolejne kolumny. Głośniki Bluetooth należą do serii „Eneby”.

Pierwszy model to biały głośnik do zabudowy, który można zabudować w stoliku kawowym w salonie, w blacie kuchennym w kuchni lub w szafce nocnej w sypialni. Głośnik w kształcie puszki ma średnicę 8,6 cm, wysokość 8,8 cm i jest dość kompaktowy. Głośnik jest również wyposażony w mikrofon, dzięki czemu może okazać się oszczędzającą miejsce alternatywą dla konwencjonalnych urządzeń głośnomówiących w domowym biurze.

Przenośny głośnik ścienny Bluetooth

Drugi model to przenośny głośnik w kolorze czarnym. Jest zasilany bateryjnie i jest również dość kompaktowy o długości 15 cm, wysokości 2,5 cm i szerokości 7,5 cm. Głośnik jest wyposażony w podstawkę z korka, ale można go również przymocować do plecaka.