Uncategorized

Fast food cię nie nasyca: nieodpowiednia regulacja apetytu prowadzi do otyłości

Większość ludzi już wie, że regularne spożywanie fast foodów prowadzi do otyłości. Wiele badań udowadnia negatywny wpływ hamburgerów, pizzy i tym podobnych na nasze zdrowie. Ale teraz naukowcy znaleźli kolejny ważny powód, dla którego fast food może być szkodliwy dla naszego organizmu. Zespół naukowców z Uniwersytetu Macquarie w Australii odkrył, że codzienne spożywanie fast foodów nie reguluje właściwie apetytu. Organizm nie wysyła żadnych sygnałów, że jesteśmy już najedzeni, a przejadanie się następuje szybko.

Fast food hamuje neuronalną regulację apetytu

Jedzenie fast foodów nas nie nasyca

Nasze ciała mają mechanizm ochronny, który zapobiega przejadaniu się. Po posiłku apetyt jest tłumiony przez hipokamp – stację rozdzielczą w naszym mózgu. W ten sposób mózg reguluje, ile kalorii jemy każdego dnia. Zespół badawczy z Australii odkrył jednak, że niezdrowe fast foody, takie jak frytki, pizza czy hamburgery, mogą uniemożliwić kontrolę apetytu. W ramach badania przebadano 110 zdrowych ochotników.

Nowe badanie udowadnia, że ​​fast food cię nie nasyca

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa składała się z osób, które spożywały zdrową żywność, a druga grupa składała się z osób, które codziennie jadły niezdrowe jedzenie. Naukowcy odkryli, że już po tygodniu hipokamp badanych w grupie testowej nie działał prawidłowo. W rezultacie nigdy tak naprawdę nie byli syci i jedli coraz więcej śmieciowego jedzenia.

Fast food ma negatywny wpływ na nasz mózg

Fast food nie zapełnia Cię błędami żywieniowymi

W końcu ludzie jedzący fast foody wpadają w błędne koło. Po pierwsze, nigdy się nie syci i jedzą coraz więcej, co może prowadzić do otyłości. Z drugiej strony spożywanie fast foodów prowadzi do problemów z koncentracją i słabej pamięci. Inne badania pokazują, że fast food może nawet wywołać depresję.

Fast food jest szkodliwy dla mózgu i ciała

Ostatecznie ludzie, którzy jedzą fast foody, są mniej wydajni w pracy i często czują się nieswojo we własnym ciele. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli całkowicie zmienisz dietę i zaczniesz zdrowo się odżywiać, szybko wrócisz do formy. Hipokamp zaczyna wtedy znowu prawidłowo funkcjonować.

Do Badanie przeprowadzone przez zespół badawczy z Australii