Uncategorized

Długie życie: te produkty i potrawy są częścią menu stulatków

długie życie jedzą najstarsi ludzie na świecie

W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie jest dla wielu priorytetem, jeśli chodzi o długowieczność. Zadaliśmy sobie pytanie, jakie potrawy naprawdę zapewniają nam zdrowie i przyjrzeliśmy się menu stulatków. Wyniki są zaskakujące.

Długie życie: tak jedzą najstarsi ludzie w USA

owoce musli o długiej żywotności

1. Adele Dunlap, uważana za najstarszą mieszkankę USA, która dożyła 114 lat, jadła głównie musli z orzechami i owocami. Kochała też martini.

2. Agnes Fenton, która zmarła w 2017 roku w wieku 112 lat, prawie codziennie jadła na śniadanie bekon, kiełbasę i chleb z masłem. Lubiła też piwo i do śmierci wypijała od dwóch do trzech szklanek dziennie.

3. Tao Porchon Lynch ma 100 lat i jest najstarszym nauczycielem jogi na świecie. Nie pije wody, tylko herbatę i wino.

Długie życie: najstarszy człowiek w Izraelu ujawnia swoje menu

Długie życie sushi najstarsza kobieta je Japonię

3. Yisrael Kristal jest najstarszym człowiekiem na świecie w wieku 113 lat. Przeżył Holokaust i po wojnie otworzył cukiernię w swojej rodzinnej Polsce. Uwielbia śledzie i poza tym ma zdrową dietę.

Japonia

Misao Okawa, która była najstarszą kobietą w Japonii aż do swojej śmierci w 2015 roku w wieku 117 lat, uwielbiała sushi i makrelę na ryżu. Podczas gotowania doprawiła ryż ostrym octem.

Indie

Dharam Pal Singh, który twierdzi, że ma 119 lat, codziennie biega. Unika kawy, herbaty, cukru, alkoholu i masła. Zamiast tego je sezonowe świeże owoce i wypija przynajmniej jedną szklankę mleka dziennie.

Francja

Jeanne Calment paliła, codziennie piła kieliszek czerwonego wina, uwielbiała słodycze i zawsze pomijała śniadanie. Mimo to skończyła 122 lata.

Na świecie jest w sumie pięć stref, w których mieszkańcy często dożywają ponad 90 lat. We Włoszech: Sardynia, druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, gdzie ludzie przygotowują posiłki na oliwie z oliwek. Wyspa Okinawa w Japonii, gdzie mieszkańcy jedzą głównie warzywa i ryby. Nicoya w Kostaryce, gdzie w menu znajdziemy czerwone mięso. Icaria w Grecji, gdzie ludzie delektują się serem feta, oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Kalifornii, USA.

Niech żyje jedzenie produktów mlecznych