Uncategorized

Czy możesz schudnąć z kawą? Te 4 właściwości pomagają!

Kawa jest najpopularniejszym napojem wśród Niemców. Jak fajnie by było, gdyby oprócz swoich właściwości rozbudzających pomagał również schudnąć, prawda? A co jeśli powiemy ci, że rzeczywiście można to zrobić? Być zbyt dobrym, aby mogło być prawdziwe? Naukowcy chcą teraz udowodnić, że filiżanka kawy rano może nie tylko pomóc schudnąć, ale także poprawić ogólny stan zdrowia. Ale oczywiście tylko pod pewnymi warunkami! Jak schudnąć z kawą:

Schudnij z kawą tylko pod pewnymi warunkami!

Schudnij z kawą – naukowcy wyjaśniają, jak to zrobić

Aby kawa mogła pomóc Ci schudnąć, należy unikać cukru i pić ją czarną lub z odrobiną mleka zwierzęcego, a nawet lepiej roślinnego. Możesz więc schudnąć również z kawą i mlekiem. Następujące właściwości kawy pomagają schudnąć:

Kofeina hamuje apetyt

Według badań przeprowadzonych przez International Journal of Food Sciences and Nutrition, możesz schudnąć z kawą, a zwłaszcza kawą z kofeiną, jeśli pijesz ją od pół godziny do czterech godzin przed posiłkiem. Badanie mówi, że kofeina ma pozytywny wpływ na „opróżnianie żołądka, hormony apetytu i percepcję apetytu”.

Inne badanie z magazynu Obesity wykazało, że umiarkowana ilość kawy w ciągu dnia „może skutecznie zmniejszyć spożycie energii podczas następnego posiłku i w ciągu dnia”. Idealny naturalny środek tłumiący apetyt, dzięki czemu automatycznie schudniesz przy kawie.

Schudnij z kawą jako środkiem tłumiącym apetyt i źródłem przeciwutleniaczy

Kawa na odchudzanie – Poprawia metabolizm

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Critical Reviews in Food Science and Nutrition kawa zwiększa metabolizm, co z kolei może „wspierać wagę, BMI i redukcję tkanki tłuszczowej”. Jednak to badanie wykazało tę korzyść tylko w przypadku kawy z kofeiną. Tak więc wypicie filiżanki po południu przyspieszy Twój metabolizm.

Lepsze nawilżenie

Mówi się, że kawa odwadnia, ale to jest dalekie od prawdy. Ma łagodne, moczopędne działanie. Niemniej jednak ilość płynu wchłoniętego przez napój kawowy znacznie przekracza straty, jak wyjaśnia Klinika Mayo. Z tego punktu widzenia kawa to nic innego jak gorąca woda z ziaren.

Kofeina przyspiesza metabolizm i pomaga schudnąć

Schudnij z kawą dzięki antyoksydantom

Możesz również schudnąć z kawą dzięki zawartym w kawie przeciwutleniaczom zwanym polifenolami. Poprawiają zdrowie mózgu, trawienie, a nawet zmniejszają ryzyko chorób przewlekłych, takich jak rak, choroby układu krążenia i cukrzyca typu 2. Według badania z 2011 roku opublikowanego w czasopiśmie Chemico-Biological Interactions, te przeciwutleniacze oddziałują z bakteriami jelitowymi, co sprzyja utracie wagi. Polifenole znajdują się również w czekoladzie i winie. Możesz znaleźć listę produktów, które są szczególnie bogate w polifenole tutaj.

Gorący napój zwiększa nawilżenie

Ucz się od International Journal of Food Sciences and Nutrition; Ucz się od Magazyn otyłości; Studium z czasopisma Krytyczne recenzje w nauce o żywności i żywieniu; Badanie Klinika majonezu; Studiuj z czasopisma Interakcje chemiczno-biologiczne