Uncategorized

Czy krem ​​przeciwsłoneczny jest szkodliwy? Nowe badanie udowadnia, że ​​wchłaniamy chemikalia przez skórę

Szkodliwe stosowanie kremów przeciwsłonecznych Chroń promienie słoneczne

Leżenie na plaży na wakacjach, relaks na leżaku we własnym ogrodzie lub piknik z przyjaciółmi na łące: latem lubimy przebywać na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, gdy promienie słoneczne są szczególnie silne, dla wielu pojawia się pytanie o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Krem do opalania jest popularnym wariantem, ponieważ można go równomiernie nakładać na skórę i powinien zapewniać skuteczną ochronę zarówno przed oparzeniami słonecznymi, jak i rakiem skóry.

Czy filtry przeciwsłoneczne są szkodliwe? Naukowcy z USA publikują wyniki nowego badania

Ochrona przeciwsłoneczna szkodliwa dla letniej ochrony przeciwsłonecznej jest lepsza

Ale nowe badanie sugeruje, że filtr przeciwsłoneczny może być szkodliwy. Powód: naukowcy byli w stanie wyraźnie wykazać, że ludzie mogą wchłaniać niektóre składniki kremów przeciwsłonecznych przez skórę. Naukowcy z Center for Drug Information and Pharmaceutical Testing w Silver Spring, Maryland, USA niedawno ogłosili wyniki.

Procedura: W badaniu wzięło udział 24 zdrowych osób, 12 mężczyzn i 12 kobiet. Dwanaście osób stosowało krem ​​​​przeciwsłoneczny na 75% skóry 4 razy dziennie, pozostałych sześciu badanych – spray, a pozostałych sześciu – balsam do opalania. W ciągu tygodnia od każdego pacjenta pobrano ponad 30 próbek krwi, a następnie je przetestowano.

Czy spray, balsam do opalania i krem ​​do opalania są szkodliwe? Trzeba przeprowadzić więcej badań

Ochrona przeciwsłoneczna szkodliwa letnia kobieta na plaży

Już po czterech dniach naukowcy byli w stanie znaleźć Avobenzone, Octocrylene, Ecamsule i Oxybenzone we krwi ponad 70% badanych. Składniki dostały się do krwi przez skórę. Nie jest jasne, czy i jaki wpływ mogą one mieć na nasze zdrowie, dlatego naukowcy uważają, że konieczne jest prowadzenie dalszych badań. Naukowcy podkreślają jednak, że ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna w miesiącach letnich i ludzie nie muszą się bez niej rezygnować w żadnych okolicznościach.

Nowe badanie szkodliwe dla ochrony przeciwsłonecznej dowodzi, że substancje chemiczne dla skóry