Uncategorized

Biorąc Szwecja gorzki: stosowanie, dawkowanie i skutki uboczne

W ostatnich latach szwedzkie bitters były cenione przede wszystkim jako środek trawienny. Ale napój ziołowy może znacznie więcej: pomaga między innymi przy przeziębieniu, może łagodzić ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów i odtruwać wątrobę. Przedstawiamy przegląd wielu możliwych zastosowań, wyjaśniamy, jak przyjmować szwedzki gorzki i przyjrzymy się bliżej możliwym skutkom ubocznym naturalnego środka. A jeśli chcesz samemu zrobić Szwecję gorzką, w artykule znajdziesz wiele wskazówek, jak wybrać odpowiednie szwedzkie zioła i przygotować Szwecję gorzką.

Weź Szwecja gorzko: przepis na naturalny środek był popularny już w średniowieczu

Weź Szwecja gorzko Włóż zioła

Przepis na mieszankę ziołową po raz pierwszy opracował chemik Urban Hjärne. W tym czasie otrzymał nawet pozwolenie na sprzedaż swoich naturalnych środków w aptekach. Szwedzki bitter przez długi czas cieszył się dużą popularnością, po czym został zapomniany. W XVIII wieku szwedzki lekarz Claus Samt na nowo odkrył przepis w rodzinnej książce kucharskiej. Dopiero Maria Treben, zielarka samouk z Austrii, uczyniła ze szwedzkiej goryczki naturalny środek znany na całym świecie. W jej książce "Zdrowie z Bożej Apteki" Treben zajmował się takimi tematami, jak medycyna z naturalnymi środkami i badał działanie różnych ziół.

W nadchodzących latach była jednak krytykowana za niektóre z tego, co powiedziała w swojej książce. Twierdzono, że szwedzki bitter zawiera również składniki rakotwórcze, takie jak kamfora. Jednak później lekarze odkryli, że była to biała kamfora, uważana za nieszkodliwą dla zdrowia. Żółta i brązowa kamfora zawierają substancję rakotwórczą safrol, ale nie ma ich w szwedzkim gorzkim, sprzedawanym w aptekach. Podstawowy przepis zawiera również tylko białą kamforę.

Szwedzka gorzka receptura według Marii Treben: szwedzkie zioła i ich działanie w skrócie

Do czego służą szwedzkie bittery, wyjaśniono przepis i efekt

Podstawowy przepis na gorzki szwedzki zawiera mieszankę następujących ziół, które w handlu często nazywane są ziołami szwedzkimi: aloes, mirra, liście senesu, korzeń rabarbaru, szafran, kamfora, zittwerwurzel, manna cannelata, teriak wenecki, dzik korzeń i korzeń arcydzięgla. Te 11 szwedzkich ziół ma silny smak i szybkie działanie. Przygotowany z niej napój ziołowy nazywa się trochę szwedzkim gorzkim. Jest jeszcze inny przepis, w którym dodaje się również gałkę muszkatołową, gąbkę modrzewiową, lebiodkę, bibergail, tatarak i krzemionkę. Gorzki szwedzki, który również zawiera te zioła, ma łagodny smak i odpowiednio łagodniejsze działanie. Jest znany jako wielki szwedzki bitter.

Szwedzka gorzka receptura Maria Treben aplikacja i dawkowanie Po co brać szwedzkie bittersy? Przedstawiamy przegląd działania poszczególnych ziół i składników:

  • Glina może zrównoważyć stosunek kwasowo-zasadowy w żołądku.
  • Zioła takie jak arcydzięgiel, korzeń dzika lub zittwerroot mogą pomóc w zgadze.
  • Aloe vera, gałka muszkatołowa i teriak działają kojąco i regenerująco oraz mogą pomóc w problemach skórnych. Zioła te sprzyjają również szybszemu gojeniu się ran.
  • Bibergail może rozluźniać napięcie mięśni i skurcze oraz łagodzić ból brzucha. Zioło lecznicze działa również na bóle głowy.
  • Niektóre dolegliwości typowe dla przeziębień i chorób górnych dróg oddechowych można również złagodzić za pomocą szwedzkiej goryczy. Mirra, kamfora i korzeń dzika pomagają w walce z kaszlem i katarem.

Różne zioła muszą być bardzo precyzyjnie dozowane, aby osiągnąć optymalny efekt. Dlatego warto kupić w aptece gotową mieszankę ziół, aby być po bezpiecznej stronie.

Wskazane jest również, aby najpierw zasięgnąć porady lekarza. Potrafi najlepiej ocenić, jaki wpływ na jego pacjenta będzie miała mieszanka ziołowa.

Spożywanie Sweden bitter: zastosowanie zewnętrzne i dawkowanie

Take Sweden Bitter przygotuj w szczegółach podstawowy przepis

W zależności od tego, którą skargę chcesz złagodzić, możesz użyć szwedzkiego gorzkiego wewnętrznie lub zewnętrznie.

1. Aplikacja zewnętrzna: Należy zachować ostrożność podczas stosowania zewnętrznego. Ponieważ napój ziołowy wytwarzany jest z alkoholu, tylko częściowo nadaje się do skóry wrażliwej. Nie można nim leczyć rany oparzeniowej ani oparzenia słonecznego. Może jednak pozytywnie wpływać na niektóre wysypki skórne i poprawiać cerę. Jeśli używasz szwedzkiego gorzkiego zewnętrznie, powinieneś również wiedzieć, że mieszanka ziół może odbarwić skórę.

Z reguły możesz używać nierozcieńczonego napoju ziołowego, jeśli chcesz go użyć do leczenia stanów zapalnych dziąseł lub ran. Jeśli chcesz nałożyć okład na określony obszar (na przykład w celu złagodzenia bólu stawów), powinieneś najpierw rozcieńczyć gorzką szwedzką wodą. Optymalny okazuje się roztwór 1/2 łyżeczki szwedzkiej gorzkiej i 1/2 łyżeczki wody. Najpierw nałóż warstwę maści, aby chronić skórę przed wysychaniem. Następnie namocz kilka płatków kosmetycznych w rozcieńczonym szwedzkim gorzkim. Upewnij się, że waciki są wilgotne, ale nie są mokre. Przykryj obszar folią i pozwól szwedzkiemu gorzkiemu działać przez 10-20 minut. Jeśli mieszanka ziół nie wywoła reakcji alergicznej, następnym razem możesz zostawić szwedzkiego gorzkiego do pracy na 1 godzinę.

Jeśli masz zimne stopy i dłonie, możesz po prostu wcierać w skórę nierozcieńczoną szwedzką goryczkę 1-2 razy dziennie. Jeśli jesteś zadowolony z efektów, możesz pobudzić krążenie gorzkim szwedzką raz dziennie po 1-2 tygodniach, najlepiej wieczorem.

Take Sweden bitter: Zastosowanie wewnętrzne i dawkowanie

Kup szwedzką mieszankę ziół i przygotuj szwedzkie bittersy

2. Aplikacja wewnętrzna: Szwecja gorzka jest tradycyjnie spożywana dwa razy dziennie. Przy wzdęciach, problemach żołądkowych i niestrawności 1 łyżeczkę szwedzkiej goryczy przyjmuje się rano i wieczorem po posiłku. Opcjonalnie można rozcieńczyć 20-30 kropli Sweden bitter z herbatą, sokiem lub wodą i zażyć bezpośrednio po posiłku.

Ponieważ szwedzki bitter wspomaga trawienie i krążenie, często jest traktowany jako naturalna pomoc w odchudzaniu. Ich gorzki smak tłumi uczucie głodu, jednocześnie pobudzając przemianę materii. Sportowcy lub kulturyści mogą również wziąć 1 łyżeczkę szwedzkiego gorzkiego przed treningiem, a tym samym promować utratę tłuszczu i budowę mięśni.

Przygotowanie szwedzkiej goryczki Wskazówki i pomysły na przepisy dla początkujących Naturalne środki zaradcze

Jeśli jesteś przeziębiony, powinieneś zażywać 2-3 łyżeczki nierozcieńczonej szwedzkiej goryczki 3-4 razy dziennie. Ponieważ jest to intensywny proces gojenia, po dwóch tygodniach należy zrobić sobie przerwę. I bądź ostrożny: jeśli przyjmujesz inne leki, takie jak antybiotyki, zdecydowanie powinieneś porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem samodzielnego leczenia. Dzieje się tak, ponieważ alkohol może osłabiać działanie antybiotyków i nawet w niewielkich ilościach w połączeniu z antybiotykami jest szkodliwy dla wątroby. Ponadto spożywanie alkoholu może prowadzić do tzw. efektu antabus. Osoby dotknięte chorobą nie mogą rozkładać alkoholu i cierpią z powodu silnych bólów głowy, nudności i arytmii. Alternatywą jest bezalkoholowa mieszanka ziołowa.

Szwecja gorzkie spożycie: czy są jakieś skutki uboczne??

Szwecja gorzkie spożycie do oczyszczania wątroby i innych opcji aplikacji

Chociaż szwedzki gorzki jest okrzyknięty naturalnym lekarstwem, ma skutki uboczne. Jak już wspomniano, kobiety w ciąży, alergicy, astmatycy i osoby przyjmujące niektóre leki powinny raczej zrezygnować z jego dobroczynnego działania. Wszyscy inni powinni być świadomi potencjalnych skutków ubocznych. Należą do nich na przykład biegunka i nudności. Jeśli wystąpią w wyniku szwedzkiej terapii goryczy, jest to pewny znak, że przekroczyłeś dzienną dawkę lub że powinieneś ją zmniejszyć. W niektórych przypadkach pomaga rozcieńczenie szwedzkiej goryczki wodą. Jeśli kupiłeś mały szwedzki bitter, możesz go zastąpić dużym szwedzkim bitterem. Zawiera więcej ziół i działa łagodniej.

Jeśli zbyt długo traktujesz swoją skórę szwedzkim gorzkim smakiem, może wyschnąć. Inne skutki uboczne, szczególnie u osób o wrażliwej skórze, to swędzenie i zaczerwienienie skóry. Aby uniknąć wysychania, możesz nakładać maści na skórę.

Przepis na szwedzki bitter: Jak samemu zrobić naturalny środek

Szwecja gorzki przepis bezalkoholowy do samodzielnego wykonania

Niekoniecznie musisz kupować szwedzki bitter jako gotowy napój ziołowy, możesz go również przygotować samodzielnie. Potrzebujesz tylko szwedzkich ziół do szwedzkich bitterów z apteki i wysokoprocentowego alkoholu. Przez większość czasu Schwedenbitter jest przygotowywany ze sznapsem. Ale można go również przygotować z wódką lub winem o zawartości alkoholu około 40%. Po prostu włóż zioła szwedzkie z alkoholem do butelki z szeroką szyjką i umieść je na słońcu lub obok grzejnika. Codziennie mieszaj napój ziołowy. Schwedenbitter jest gotowy po 15 dniach i wystarczy go przesiać i napełnić nieprzezroczystymi butelkami. Domowy szwedzki bitter przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie w lodówce!).

Sam przygotuj szwedzki gorzki bezalkoholowy koncentrat

Wyprodukuj i weź samodzielnie ekstrakt z ziół szwedzkich Wskazówki dotyczące prawidłowego stosowania

Szwedzka gorzka przygotowywana jest według podstawowej receptury z dodatkiem alkoholu. W aptekach można jednak znaleźć drugi wariant, a mianowicie bezalkoholowy gorzki szwedzki, w postaci koncentratu. Ta alternatywa jest również odpowiednia dla dzieci, osób uzależnionych od alkoholu lub osób z chorobami, które nie pozwalają na spożywanie alkoholu. Kobiety w ciąży powinny raczej unikać szwedzkiej goryczy, ponieważ niektóre zioła mogą powodować wczesny poród. Ale dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z leczniczych właściwości szwedzkiego gorzkiego, wersja bezalkoholowa jest idealna. Sprzedawany jest głównie w postaci koncentratu. Większość producentów przepisuje następnie jedną lub dwie krople do filiżanki herbaty, soku lub wody, w zależności od objawów. Następnie roztwór należy wypić w ciągu godziny. Rozcieńczenie można pić do trzech razy dziennie.

Przyjmowanie gorzkich skutków ubocznych Szwecji na pierwszy rzut oka

Oczywiście bezalkoholową Szwecję można zrobić samemu gorzkim. Ocet jabłkowy jest szczególnie popularny jako substytut alkoholu. Jest idealny, ponieważ podobnie jak alkohol może konserwować napój ziołowy. Okres przechowywania bezalkoholowego szwedzkiego gorzkiego jest nadal krótszy w porównaniu z lekiem zawierającym alkohol. Sposób przygotowania koncentratu: najpierw krótko zagotuj 300 ml octu jabłkowego, zdejmij go z kuchenki, odstaw rondel i pozwól octowi jabłkowemu ostygnąć do temperatury pokojowej. W międzyczasie do czystego i suchego słoika wsyp 100 g mieszanki ziołowej i zalej ją octem jabłkowym. Uszczelnij słoik z masonem i umieść go w ciepłym miejscu. W przeciwieństwie do szwedzkiego gorzkiego alkoholu, który jest wystawiany na słońce, nigdy nie powinno się wystawiać szwedzkich ziół bezpośrednio na słońce. Ponadto nie wolno otwierać szklanki i mieszać jej, ale po prostu potrząsać nią raz dziennie. Po czterech do sześciu tygodniach możesz przesiać płyn i napełnić go nieprzezroczystymi butelkami. Nie zapomnij wpisać na butelce daty produkcji. Z reguły taki szwedzki gorzki bezalkoholowy gorzki może być trzymany nieotwarty przez 2-3 miesiące i otwarty do tygodnia.

Wyjaśnienie szwedzkiego gorzkiego przepisu z alkoholem i zastosowaniem zewnętrznym