Uncategorized

Badania z komórkami macierzystymi ze ścięgna mogą zrewolucjonizować regenerację po urazach i zapobiegać operacji

Badania z komórkami macierzystymi wykazały ich istnienie w ścięgnie. Mogą one prowadzić do poprawy leczenia urazów ścięgien i oszczędzić pacjentowi wszelkich operacji.

Najnowsze badania nad komórkami macierzystymi

badania z terapią komórkami macierzystymi na ból kolana lub kolana skoczka nowe badanie

Nagromadzenie tkanki bliznowatej sprawia, że ​​powrót do zdrowia po podartych rotatorach, kolanach skoczków i innych urazach ścięgien jest bolesnym i trudnym procesem, który często prowadzi do wtórnych pęknięć. Nowe badania wskazują na istnienie komórek macierzystych ścięgien. Medycyna może potencjalnie wykorzystać to do poprawy gojenia ścięgien, a nawet zapobiegania operacji.

mężczyzna trzyma nogę po kontuzji podczas biegu

"Ścięgna to tkanka łączna, która łączy nasze mięśnie z kośćmi", powiedział Chen-Ming Fan, kierownik badania. "Poprawiają naszą stabilność i ułatwiają przenoszenie siły, z jaką możemy się poruszać. Ale ścięgna są również szczególnie podatne na kontuzje i uszkodzenia."

Niestety ścięgna rzadko w pełni regenerują się po kontuzji. Może to prowadzić do ograniczonej mobilności i często wymaga długotrwałego leczenia bólu, a nawet operacji. Wynika to z włóknistych blizn, które zaburzają strukturę tkanki ścięgna. Pracując z Tylerem Harveyem i Sarą Flamenco z Carnegie, Fan odkrył wszystkie typy komórek znajdujące się w ścięgnie rzepki poniżej rzepki, w tym wcześniej niezdefiniowane komórki macierzyste.

Perspektywy medyczne

kolorowa ilustracja laboratoryjne nagrywanie tkanki bliznowatej komórki macierzyste ścięgno

Więc komórki macierzyste są "pusty" Komórki związane z niemal każdym rodzajem tkanki. Nie są one jednak całkowicie zróżnicowane pod względem określonej funkcjonalności. Mogą również się odnawiać i tworzyć pulę, z której mogą tworzyć się nowo zróżnicowane typy komórek. W ten sposób mogą wspierać funkcję określonej tkanki. Na przykład komórki macierzyste mięśni mogą różnicować się w komórki mięśniowe. Komórki macierzyste ścięgna były wcześniej nieznane.

Co zaskakujące, badania zespołu wykazały, że zarówno komórki włóknistej tkanki bliznowatej, jak i komórki macierzyste ścięgna powstają w tym samym obszarze – w ochronnych komórkach otaczających ścięgno. Ponadto są częścią konkurencyjnego systemu z prekursorami włóknistych blizn. To wyjaśnia, dlaczego gojenie ścięgien jest takim wyzwaniem.

Zespół wykazał, że zarówno komórki macierzyste ścięgna, jak i komórki prekursorowe tkanki bliznowatej są stymulowane przez białko zwane płytkowym czynnikiem wzrostu A. Jeśli takie komórki macierzyste zostaną zmodyfikowane w taki sposób, że nie reagują na ten czynnik wzrostu, po urazie nie tworzą się tylko tkanki bliznowate i żadne nowe komórki ścięgna.

regeneracja po urazach badania komórkami macierzystymi ze ścięgna Możesz dowiedzieć się o tym więcej tutaj czytać.