Uncategorized

Antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej mogą neutralizować koronawirusy

Według badań przeprowadzonych przez szkołę medyczną w Hershey w Pensylwanii niektóre doustne środki antyseptyczne i przeciwbakteryjne płyny do płukania jamy ustnej mogą unieszkodliwić ludzki koronawirus. Wyniki sugerują więc, że niektóre z tych produktów mogą być przydatne w zmniejszaniu miana wirusa lub ilości wirusa w jamie ustnej. Może to być prosty i skuteczny środek przeciwko rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 podczas pandemii.

Higiena jamy ustnej i antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej przeciwko COVID-19

antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej neutralizują 99,9% ludzkich koronawirusów w jamie ustnej

Craig Meyers, wybitny profesor mikrobiologii i immunologii oraz położnictwa i ginekologii, kierował grupą lekarzy i naukowców. Zespół przetestował kilka irygacji ustnych i nosowo-gardłowych w laboratorium pod kątem ich zdolności do inaktywacji ludzkich koronawirusów. Były one podobne w strukturze do SARS-CoV-2. Oceniane produkty obejmują 1% roztwór szamponu dla dzieci, słoiki do płukania nosa, produkty do higieny jamy ustnej z nadtlenkiem oraz płyny do płukania ust. Naukowcy odkryli, że kilka płukań nosa i higieny jamy ustnej miało silną zdolność neutralizacji koronawirusa. Sugeruje to, że taki produkt może potencjalnie zmniejszyć liczbę osób zarażonych COVID-19.

dziecko dba o higienę jamy ustnej i stosuje antybakteryjne płukanki do ust

„Kiedy czekamy na opracowanie szczepionki, potrzebne są metody ograniczania transmisji” – powiedział Meyers. Testowane przez zespół produkty są łatwo dostępne i często stanowią część codziennego życia ludzi. Meyers i jego koledzy użyli takiego testu do odtworzenia interakcji wirusa w jamie nosowej i ustnej z płynami do płukania i płukania ust. Obszary te są ważnymi punktami wejścia i przenoszenia ludzkich koronawirusów. Opracowali roztwory zawierające szczep ludzkiego koronawirusa, który służył jako łatwo dostępna i genetycznie podobna alternatywa dla SARS-CoV-2. Stosowano roztwory szamponów dla dzieci, różne płukanki antyseptyczne i różne płyny do płukania ust. Naukowcy pozwolili roztworom na interakcję z wirusem przez 30 sekund, minutę i dwie minuty przed ich rozcieńczeniem, aby zapobiec dalszej inaktywacji wirusa.

Przeprowadzanie eksperymentu

sterylizacja instrumentów przez stomatologa w jednym urządzeniu

Aby zmierzyć, ile wirusów zostało inaktywowanych, naukowcy kontaktowali rozcieńczone roztwory z hodowanymi komórkami ludzkimi. Następnie policzyli, ile komórek pozostało przy życiu po kilku dniach ekspozycji na roztwór wirusa. Następnie wykorzystali tę liczbę do obliczenia ilości ludzkiego koronawirusa, który został dezaktywowany w wyniku kontaktu z testowanym płynem do płukania ust. 1% roztwór szamponu dla niemowląt, który jest często używany przez lekarzy zajmujących się leczeniem uszu, nosa i gardła do płukania zatok, zneutralizował ponad 99,9% ludzkiego koronawirusa już po dwóch minutach kontaktu. Niektóre produkty do płukania jamy ustnej i płukania gardła są równie skuteczne w dezaktywacji koronawirusa. Wiele z nich dezaktywowało ponad 99,9% wirusów już po 30 sekundach kontaktu.

stosować płyny do płukania jamy ustnej i środki antyseptyczne przeciwko koronawirusowi

Potrzebne są dalsze badania kliniczne w celu ustalenia, czy produkty te mogą zmniejszyć liczbę pacjentów z wirusem COVID-dodatnim. Takimi byłyby osoby wysokiego ryzyka, które mogą się rozprzestrzeniać podczas mówienia, kichania i kaszlu. Nawet jeśli zastosowanie tych rozwiązań mogłoby zmniejszyć transmisję o 50%, miałoby to znaczący wpływ. Przyszły Badania takie jak to może obejmować dalsze badania produktów zawierających nieaktywny ludzki koronawirus. W ten sposób nauka może określić, które konkretnie składniki w testowanych roztworach powodują, że wirus jest nieskuteczny.