Uncategorized

Aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko śmierci o 30%

Wiele aktywności fizycznych oferuje szereg korzyści zdrowotnych. Z ich pomocą możesz poprawić swój nastrój, obniżyć ciśnienie krwi lub po prostu nawiązać kontakt z przyjaciółmi. Według nowego badania, osoby z odpowiednią aktywnością aerobową są o 29 procent mniej narażone na śmierć bez względu na przyczynę. Najniższe ryzyko zgonu występuje przy aktywności tlenowej o średniej intensywności od 150 do 300 minut tygodniowo.

Aktywność fizyczna podczas pandemii

zmęczony drewniany samiec z maską ochronną na skałach

Przede wszystkim badanie to potwierdza pogląd, że aktywność fizyczna jest ważnym czynnikiem dobrego stylu życia i może poprawić zdrowie oraz samopoczucie podczas kryzysu koronowego. Zgodnie z wytycznymi ludzie powinni ćwiczyć umiarkowanie energicznie przez co najmniej 150 minut w tygodniu lub pozostać energicznym przez 75 minut w tygodniu. Jednak połączenie obu oferuje najlepszą opcję. Ludzie powinni również dążyć do aktywności fizycznej o umiarkowanej lub wysokiej intensywności, aby wzmocnić mięśnie dwa lub więcej dni w tygodniu. Ponadto wyniki badania pokazują, że trening aerobowy lub siłowy był korzystny na zalecanych poziomach. Podobne korzyści zaobserwowano w przypadku zgonów z powodu chorób układu krążenia, raka i przewlekłych chorób dolnych dróg oddechowych.

starszy mężczyzna z surfowaniem obniżającym ryzyko śmierci poprzez aktywność fizyczną i sport

Badanie miało szereg ograniczeń, w tym obserwację, co oznacza, że ​​naukowcy nie mogli wykazać przyczyny i skutku. Uczestnicy badania zgłaszali się również sami, jak bardzo byli aktywni fizycznie. Nie jest to tak dokładne, jak korzystanie z monitora aktywności, znanego również jako akcelerometr. Ćwiczenie więcej daje dodatkową korzyść, ale niewiele. Istnieje również większe ryzyko urazów spowodowanych przeciążeniem przy większej objętości ćwiczeń. Jednak największy wzrost korzyści następuje wcześnie – dopiero po wstaniu. Nawet jeśli nie zastosujesz się do zaleceń, odniesiesz znaczne korzyści zdrowotne, jeśli się nie uspokoisz.

Zapobiegaj chorobom sportem

Grupa starszych osób trenujących aerobowo w parku zaleca ćwiczenia tygodniowo

Korzyści te dotyczą również osób z chorobami przewlekłymi, o ile bezpiecznie ćwiczą. Więc czasami może to oznaczać najpierw rozmowę z lekarzem. Podkreśla się to zarówno w nowym badaniu, jak i w wytycznych dotyczących aktywności fizycznej. Pomimo dowodów, bardzo niewiele osób spełnia te wytyczne. Autorzy nowego badania stwierdzili, że tylko 16 procent osób spełnia wytyczne dotyczące aktywności fizycznej zarówno w treningu aerobowym, jak i siłowym. To mniej niż 23,2 procent we wcześniejszych czasach. Naukowcy podkreślają, że „brak czasu” zniechęca niektóre osoby do ćwiczeń i sugerują, że ci, którzy są pod presją czasu, skupiają się na ćwiczeniach aerobowych ze względu na większe korzyści stwierdzone w tym badaniu.

Wykonywanie ćwiczeń jogi na świeżym powietrzu dla dobrego samopoczucia i aktywności fizycznej

Sposób na wzmocnienie mięśni W badaniu utrudnia bezpośrednie porównanie tych ćwiczeń z zajęciami aerobowymi. Działania wzmacniające mięśnie opierały się na tym, jak często ludzie je wykonywali, a nie na jak długo. W ten sam sposób liczą to wytyczne. Jednak korzyści zdrowotne tego typu ćwiczeń zależą również od tego, jak ciężko trenujesz. To znowu zależy od rodzaju ćwiczeń oraz liczby powtórzeń i serii. Ponadto niektóre rodzaje aktywności fizycznej, takie jak trening sercowo-naczyniowy z ciężarami i trening interwałowy o wysokiej intensywności, HIIT, mogą łączyć zarówno aerobowe, jak i wzmacniające mięśnie. Nawet joga może być zarówno aerobem, jak i budowaniem mięśni, nie wspominając o większej elastyczności, równowadze i koordynacji.