Uncategorized

4 Objawy choroby Parkinsona, które mogą wskazywać na zwiększone ryzyko

Choroba Parkinsona to postępująca choroba, która atakuje mózg i układ nerwowy. Dokładniej, sygnały między nimi są zakłócone. Rezultatem są różne objawy choroby Parkinsona, które utrudniają życie, ponieważ w większości utrudniają poruszanie się. Chociaż na początku są one słabe, z czasem się pogarszają. Ale są cztery oznaki zwiększonego ryzyka zachorowania na chorobę Parkinsona. Jakie są objawy choroby Parkinsona we wczesnym stadium??

Objawy choroby Parkinsona – rozpoznaj przebieg na wczesnym etapie

Objawy choroby Parkinsona, takie jak drżenie

Wczesne rozpoznanie objawów choroby Parkinsona – na to należy zwrócić uwagę

Typowymi objawami choroby są drżenie rąk, nóg lub brody. Może być inaczej. Może objawiać się zarówno poprzez drżenie, jak i drganie, i może zaczynać się stopniowo. Często zdarza się, że objawy choroby Parkinsona, takie jak drżenie, zaczynają się ledwo zauważalnie i tylko w jednej ręce. Sam w sobie jest bardzo częstym objawem i pogarsza się wraz z postępem choroby.

Jak określić chorobę Parkinsona – trudności z chodzeniem

Zaburzenia równowagi są wczesną cechą choroby Parkinsona

Czy zauważyłeś zmianę w zachowaniu chodzenia? Jest to również jeden z typowych objawów choroby Parkinsona. Znakiem rozpoznawczym może być chodzenie wolniej niż zwykle. Częściej występuje tak zwany „chód z tasowaniem”. Osoba dotknięta chorobą pociąga potem za nogi podczas chodzenia. Ponadto ramiona mogą być poruszane mniej.

Problemy z równowagą

Objawy choroby Parkinsona – szuranie nogami i drżenie są typowymi cechami rozpoznawczymi

Tak zwane nerwy zwojów podstawy mózgu, które są odpowiedzialne za równowagę i elastyczność, znajdują się głęboko w mózgu i często są dotknięte. Zaburzenia równowagi mogą pojawić się na początku jako objawy choroby Parkinsona, jeśli są one uszkodzone przez chorobę. Lekarze rodzinni przeprowadzają specjalny test ściągania, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek problemy tego typu są rzeczywiście objawem tej samej choroby.

Objawy choroby Parkinsona – oczy i zmieniony wyraz twarzy

Skonsultuj się z lekarzem w sprawie powolnego mrugania i zmiany wyrazu twarzy

Podobnie jak inne mięśnie, również mięśnie twarzy mogą być dotknięte. W związku z tym możliwe są zmiany w rysach twarzy objawy choroby Parkinsona. Czy uważasz, że dana osoba wygląda na poważniejszą, przygnębioną lub bardziej szaloną niż zwykle? Ponieważ mięśnie mogą również zacząć wolniej pracować, osoba może wolniej mrugać. Wszystko to może wskazywać na taką chorobę.

Jeśli zauważysz którąkolwiek z tych zmian i jesteś zaniepokojony, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym. Tylko on może postawić wiarygodną diagnozę.