technologia

Wear Space – Panasonic opracowuje urządzenie, które zapewnia większą koncentrację

nosić prototypowe słuchawki panasonic w przestrzeni elastycznego materiału z redukcją szumów

Pracownicy biurowi, którzy pracują w biurze na planie otwartym, często utykają i szybko tracą koncentrację. W pomieszczeniu często jest za głośno lub inni pracownicy ciągle chodzą. Takie wpływy zewnętrzne zmniejszają koncentrację, co może również wpływać na wydajność. Future Life Factory Panasonic Designstudio zaprojektowało Wear Space we współpracy z japońską projektantką mody Kunihiko Morinaga. Wear Space to rodzaj migacza dla pracowników biurowych, który ma chronić przed bodźcami zewnętrznymi.

panasonic wear space biuro na planie otwartym kontrola hałasu hałas otoczenia

Prototyp urządzenia pozwala pracownikom w biurach na planie otwartym trzymać się z dala od najbliższego otoczenia i pracować w sposób skoncentrowany bez rozpraszania się. Innowacyjne urządzenie działa na tej samej zasadzie, co znane kierunkowskazy dla koni. Ogranicza widzenie użytkownika na prawą i lewą stronę oczu o około 60 procent. W ten sposób bodźce boczne są blokowane, a użytkownik Wear Space może skoncentrować się na pracy przed nim.

panasonic wear space ochrona przed hałasem rolety rozpraszanie uwagi pracowników biuro na planie otwartym

Wear Space tworzy osobistą przestrzeń w otwartej i głośnej przestrzeni biurowej. Innowacyjnym urządzeniem jest zakrzywiony, szeroki pasek elastycznego materiału, który owija się wokół głowy użytkownika. Użytkownik może dostosować widoczność do własnych potrzeb. Pole widzenia można rozszerzyć lub zawęzić, pociągając lub pchając dwa końce urządzenia.

panasonic wear space innowacyjne słuchawki z redukcją szumów bluetooth

Słuchawki z redukcją szumów są wbudowane wewnątrz wygiętego korpusu, aby odfiltrować hałas otoczenia. Użytkownicy Wear Space mogą wygodnie ustawić intensywność redukcji hałasu za pomocą aplikacji. Słuchawki zasilane są akumulatorem, który wytrzymuje do 20 godzin. Urządzenie można podłączyć do smartfona lub komputera przez Bluetooth, z którego można również słuchać muzyki, jeśli chcesz. W przeciwieństwie do konwencjonalnych słuchawek, Wear Space nie wywiera żadnego nacisku na czubek głowy, co zapewnia maksymalny komfort.

nosić przestrzeń panasonic migacz otwarty plan koncentracja biurowa izolacja akustyczna

Działający model urządzenia został zaprezentowany na targach Panasonic South by Southwest (SXSW) na początku marca tego roku. Deweloperzy zorganizowali kampanię crowdfundingową, aby zebrać środki na produkt. Działa do 11 grudnia 2018 r..

* Dowiedz się więcej o projektach Future Life Factory tutaj