technologia

Mapowanie projekcji 3D na ciele i twarzy: 2 skuteczne filmy

Mapowanie projekcji 3D ciało tatuaż z powrotem kwiaty mandali

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, jak wyglądałby animowany tatuaż? Co się stanie, jeśli obiekty przedstawione czarnym tuszem na twojej skórze nagle zmaterializują się w ruchome obrazy? To już jest z Mapowanie projekcji 3D możliwe na ciele i twarzy! Video mapping to nowy rodzaj technologii, który można wykorzystać do wyświetlania obrazów, grafik i filmów na trójwymiarowych obiektach. Być może widzieliście mapowanie wideo na budynkach. Teraz artyści wizualni idą jeszcze dalej i robią projekcje wideo na ludziach. I wygląda całkiem oszałamiająco!

Mapowanie projekcji 3D na tatuażach – mapowanie tuszem

Mapowanie projekcji 3D tatuaż na klatce piersiowej diabeł

Mapping projekcji 3D i scenografia to specjalność artystów wizualnych Oskara i Gaspara z Portugalii. Zaledwie 2 lata temu robili mapowanie wideo na ludzkich twarzach i od tego czasu chcą eksperymentować na ciałach, a także są wielkimi fanami tatuażu.

Znalezienie finansowania projektu zajęło około roku. Samo zaprojektowanie animacji zajęło około miesiąca. W tym celu tatuaże były wykorzystywane przez wybrane wcześniej osoby. Pomysł w końcu się zjednoczył i został zaprezentowany na imprezie mappingu na żywo w Lizbonie.

Mapowanie projekcji 3D od Oskar + Gaspar

Mapowanie projekcji 3D -tatuaż-ciało-man-maory-tatuaż

Efekt wizualny techniki mapowania projekcji 3D na ciele jest naprawdę niesamowity i wygląda bardzo realistycznie! Jakby demon naprawdę wyszedł z kobiecej piersi!

Opowiadaj całe historie

3d projekcja mapping kobieta tatuaż nogi światła

Na filmie można również zobaczyć inne zapierające dech w piersiach efekty: czarny wąż sunie do górnej części ciała modelki, podczas gdy manta przepływa nad jego udem.

Tatuaż mandali

Mapowanie projekcji 3D-mandala-tatuaż-tył-czerwone-światło

Tatuaże mandali na kobiecych plecach również ożywają i przekształcają się w ruchomą grafikę. Świecą i bardzo skutecznie rotują.

Ludzie są płótnem

3d projekcja mapping body tattoo back light

W przyszłości artyści mają nadzieję, że będą mogli opowiedzieć pełne historie w swoich filmach z mapowaniem tatuaży i wykorzystać tę technologię w teledyskach i reklamach. W ten sposób tatuaże będą ze sobą współgrały.

Jakby atrament wypływał ze skóry

3d odwzorowanie projekcji tatuaż wzór maoryskiej nogi

W krótkim filmie czarny atrament przepływa z jednego tatuażu na nodze do drugiego. Wyobraź sobie, że tatuaż motyla na ramieniu mógłby latać na tatuaż kwiatowy na nodze.

Mapowanie projekcji 3D na twarzy

3d-projekcja-mapping-twarzy-wirtualna-rzeczywistość

Mapowanie wideo twarzy nie jest właściwie niczym nowym, ale zauważyliśmy również ten fajny film z Project Otome. Pokazuje skanowaną twarz modelki, a następnie projekcję na żywo różnych projektów makijażu, a także dziwaczne rendery obrazów generowanych komputerowo (CGI). Wielkim osiągnięciem technicznym jest możliwość dopasowania filmu do twarzy podczas ruchu w czasie rzeczywistym.

Projekt Otome

Otome to efekt współpracy japońskiego artysty medialnego Nobumichi Asai, wizażysty Hiroto Kuwahary i francuskiego inżyniera obrazu cyfrowego Paula Lacroix.

Twarz jest wcześniej skanowana

3d-projekcja-mapowania-skanowania-twarzy

Nie spodziewamy się, że w przyszłości będziemy chodzić z projektorami, aby mieć idealne kocie oczy na naszych powiekach. Mapowanie projekcji makijażu może być bardzo pomocne dla różnych artystów, aktorów i wykonawców. Ich twarze mogą zmieniać się w czasie rzeczywistym na naszych oczach.

wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym

3d projekcja mapping twarzy fasetowana

Jeśli ta technologia zostanie opracowana, może faktycznie zmienić świat makijażu scenicznego. W rzeczywistości może nawet sprawić, że niektóre rodzaje grafiki komputerowej 3D staną się przestarzałe w filmach. Zamiast edytować je w postprodukcji, twarze młodych aktorów mogą „stać się przestarzałe” w czasie rzeczywistym dzięki mapowaniu projekcji. Za pomocą kilku kliknięć można również stworzyć robota do nowego filmu science fiction. Po co więc zawracać sobie głowę makijażem z efektem specjalnym?

Makijaż efektów specjalnych w zaledwie kilka kliknięć

Mapowanie projekcji 3D twarz-innowacja w oprogramowaniu