technologia

Kamera monitorująca Amazon – autonomiczny latający dron dla Twojego domu

Sprzedawca internetowy zaprezentował niedawno nowy produkt, kamerę monitorującą Amazon o nazwie Ring Always Home Cam. Chodzi o kamerę bezpieczeństwa, która lata jak dron i może rejestrować podejrzaną aktywność, gdy nikogo nie ma w domu. Ring łączy się również z siecią Wi-Fi i natychmiast wysyła powiadomienia, gdy ktoś zadzwoni do Twojego dzwonka lub włączy wbudowane czujniki ruchu. Jeśli zareagujesz na alert, będziesz widzieć, słyszeć i rozmawiać ze wszystkimi w swojej usłudze na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac.

Innowacyjna kamera monitorująca Amazon w małym formacie

innowacyjna kamera monitorująca amazon ze stacją dokującą o minimalistycznym designie

Latająca kamera monitorująca jest podłączona do wielu czujników w gospodarstwie domowym i automatycznie leci do określonych obszarów. Można to zrobić w każdym mieszkaniu, jeśli jeden z czujników zostanie wyzwolony przez możliwe włamanie. Gdy czujniki zostaną uruchomione, właściciel otrzymuje ostrzeżenie na smartfonie, które pozwala mu oglądać materiał na żywo.

Nagraj latający aparat nadzoru amazon jako dron w domu

W dolnej części słupa centralnego osadzona jest kamera przymocowana do płaskiego, przypominającego wentylator elementu na górze urządzenia. Dodatkowo umożliwia latanie. Nieużywane urządzenie mieści się dokładnie w sześciennej stacji dokującej z centralnym otworem. Po aktywacji wzniesie się z doku i poleci po ustalonej ścieżce.

oglądaj wideo na żywo z nagrania przez kamerę bezpieczeństwa w domu za pomocą telefonu komórkowego

Uwalnia to właściciela kamery monitorującej Amazon od konieczności ustawiania wielu kamer na zewnątrz lub w całym domu. Dzieje się tak, ponieważ oferują one tylko ograniczone kąty widzenia w jednej kamerze mobilnej. Kamera Ring Always Home Cam nie może być sterowana ręcznie i leci tylko tam, gdzie została zaprogramowana przez użytkownika. Ponadto dron nagrywa filmy w odpowiednim obszarze w odpowiedzi na wyzwalacze alarmów.

dzwonek do drzwi ze zintegrowaną kamerą o nazwie ring zawsze w domu

Zamiast po prostu zachęcać klientów do kupowania większej liczby kamer i umieszczania ich w większej liczbie miejsc w domu, deweloperom udało się rozwiązać ten problem za pomocą jednego urządzenia. Chcieli opracować kamerę, która dałaby użytkownikom elastyczność pod każdym kątem, jaki chcą w domu. Jednocześnie spełnia również podstawowe zasady ochrony i bezpieczeństwa danych.

Funkcjonalność i design w jednym urządzeniu

śmigła drona zabezpieczone obudowami

Dlatego kamera Ring Always Home Cam została zaprojektowana z myślą o prywatności. Urządzenie rejestruje tylko wtedy, gdy czujniki ruchu są uruchomione i jest w locie. Jest to zapewnione przez umieszczenie kamery na spodzie podstawy urządzenia w kształcie kija, tak aby była fizycznie zablokowana w stacji dokującej. Ponadto wydaje niski, buczący dźwięk, gdy jest w ruchu, więc użytkownicy wiedzą, kiedy nagrywa. Deweloper, Jamie Siminoff, uważa, że ​​jest to prywatność, którą można usłyszeć. Aby uniknąć wypadków, urządzenie posiada technologię wykrywania przeszkód oraz obudowę wokół śmigieł.

Kamera Ring Always Home jest obecnie w fazie rozwoju i nie została jeszcze dopuszczona do sprzedaży. Jednak nowe urządzenie ma kosztować 250 dolarów, gdy tylko stanie się dostępne. To nie pierwszy raz, kiedy Amazon wykorzystuje kamery monitorujące w postaci takiego drona. Firma wypuściła wcześniej w pełni elektrycznego i autonomicznego drona Prime Air.

amazon ring kamera drona przy wylocie

To było w stanie dostarczyć klientom paczki o wadze do 2,2 kg w mniej niż 30 minut. Niedawno władze chciały wykorzystać takie drony do walki z pandemią koronawirusa na początku wybuchu epidemii. Wirusowe materiały filmowe pokazały drony z głośnikami, które zachęcały mieszkańców wiejskich Chin do ponownego wejścia. Pojawiły się również doniesienia o urządzeniach wykorzystujących termowizję do wykrywania osób z gorączką z powietrza.