technologia

Dom w sieci: z inteligentnym domem dla dobrego klimatu

Inteligentny dom nowoczesny dom duże okna zdalne sterowanie urządzeniami domowymi i multimedialnymi

W inteligentnym domu można zdalnie sterować urządzeniami domowymi i multimedialnymi. Dom połączony w sieć zwiększa bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, pomaga obniżyć koszty i oszczędza cenny czas dzięki zautomatyzowanym procesom. Komponenty inteligentnego domu oparte na aplikacjach są już używane przez ponad 30 procent Niemców.

Cyfryzacja codziennych procesów

Technologia inteligentnego domu zdalnie steruje oświetleniem zewnętrznym za pomocą smartfona

Technologia inteligentnego domu to jeden z przełomowych wynalazków. Codzienne procesy można w dużej mierze zautomatyzować, a ustawienie niektóre urządzenia, takie jak ogrzewanie, światło czy głośniki, można indywidualnie regulować i dostosowywać do osobistych potrzeb za pomocą smartfona lub komputera. Badanie wykazało, że konsumenci w Niemczech coraz bardziej interesują się inteligentnym domem. W związku z tym za szczególnie przydatne uznaje się zastosowania inteligentnego domu w dziedzinie medycyny, bezpieczeństwa i ogrzewania.

Ogrzewanie, światło lub głośniki indywidualnie sterowane i włączane za pomocą smartfona lub komputera

Większość Niemców opowiada się za inteligentnym domem. Spośród ankietowanych 21 procent stwierdziło, że inteligentne domy Aplikacje są bardzo interesujące, podczas gdy 39 proc. uznało za interesującą nowoczesną technologię, a tylko 16 proc. uznało automatyzację za mniej interesującą dla nich. W ankiecie 92 procent uczestników stwierdziło, że mogłoby korzystać z systemów pomocy medycznej jako rozsądną opcję, a 68 procent widzi możliwości zdalnie sterowanej technologii bezpieczeństwa. Dla 59 proc. zdalnie sterowane ogrzewanie ma sens, a 52 proc. uważa za interesujące zdalnie sterowane rolety i okna. Zdalnie sterowane oświetlenie to możliwe zastosowanie dla 46% ankietowanych. 21 proc. jest przekonanych o zaletach automatycznego sterowania sprzętem AGD.

Ustawienia ankiety inteligentnego domu niemieckiej automatyki domowej

Uwzględnij inteligentny dom podczas remontu domu?

Jeśli zastanawiasz się nad modernizacją swojego domu, a także planujesz energiczne działania renowacyjne, takie jak wymiana nowego systemu grzewczego w celu obniżenia kosztów i zwiększenia komfortu życia, dlaczego nie pomyśleć od razu o rozwiązaniach smart home? Ciekawymi obszarami zastosowania są sterowane kamery zewnętrzne, cyfrowe otwieracze drzwi lub cyfrowe kontakty okienne, które komunikują się ze sterowaniem ogrzewaniem.

Uwzględnij sterowane kamery w obszarze zewnętrznym podczas prac renowacyjnych

Możliwości remontu i modernizacji

Izolację termiczną można zwiększyć poprzez jednoczesną renowację elewacji i okien. Ważnym aspektem jest modernizacja ogrzewania, gdyż urządzenia grzewcze w gospodarstwie domowym powodują największe zużycie energii. Dzięki izolacji drzwi do domu chronią przed hałasem, a jednocześnie odstraszają włamywaczy. Prace remontowe zawsze powinna wykonywać specjalistyczna firma. Można ubiegać się o dofinansowanie na renowację energetyczną. Wycenę energetyczną domu przeprowadzamy za pomocą specjalnego kalkulatora renowacji. Następnie różne warianty renowacji można ze sobą porównać, a koszty inwestycji można obliczyć przed podjęciem decyzji o działaniu, które oferuje najlepszy stosunek kosztów do korzyści. Remonty podnoszą wartość nieruchomości, a zastosowanie technologii inteligentnego domu zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i komfort.

Prace remontowe i zielony dach zmniejszają zużycie energii w gospodarstwie domowym

Większość użytkowników jest przekonana, że ​​oszczędność energii można osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii inteligentnego domu. 32 proc. ankietowanych skupia się na dodatkowej wygodzie, a 24 proc. pozytywnie ocenia łatwość korzystania z technologii inteligentnego domu. 48% uczestników już oszczędza energię, 22% określa aplikacje jako niezawodne. 13 proc. respondentów stwierdziło, że korzyści płynące z nowoczesnej technologii uzasadniają koszty. 12 procent ankietowanych zawsze chce być na bieżąco z najnowszą technologią. Pierwsze warianty przewodowe pojawiły się już w latach 70. XX wieku. Dziś inteligentny dom reprezentuje najnowszą generację automatyki domowej.

Źródła obrazu: pixabay.com / unsplash.com CC0