technologia

Ładowanie bezprzewodowe: meble i akcesoria z technologią Qi

Ładowanie bezprzewodowe -ikea-meble-stolik nocny-biała-szuflada

Musiałeś już to słyszeć. Dostępne są meble i akcesoria, dzięki którym bez wysiłku i bezproblemowego naładowania smartfona i tabletu można ładować. Ładowanie bezprzewodowe to nazwa nowego trendu opartego na technologii Qi opracowanej przez firmę Samsung. Prosto wyglądające podkładki ładujące można łatwo zintegrować ze stołami i lampkami, oszczędzając bałagan z kablami w domu. Pokażemy Ci kilka fajnych projektantów i sprytnych rozwiązań z funkcją ładowania, które absolutnie pokochasz!

Ładowanie bezprzewodowe z technologią Qi

Boczny stolik do ładowania bezprzewodowego-bambus-drewno-meble-obok łóżka

Nic dziwnego, że projektanci wybrali właśnie stoły i oświetlenie do umieszczenia stacji ładowania. Z tych mebli korzystamy bardzo często i zawsze jesteśmy pod ręką. W ten sposób ładowanie bezprzewodowe jest wygodniejsze. Brzmi świetnie, ale jest z tym problem. Tylko niektóre modele smartfonów obsługują technologię Qi, podczas gdy inne wymagają specjalnej podstawki ładującej.

Bezprzewodowe ładowanie z IKEA

Bezprzewodowe ładowanie ikea-moebel-leuchten-weiss-serie

Projektant David Wahl opracował serię mebli „Wireless Charging” dla IKEA. Obejmuje ona lampy stołowe i podłogowe VARV, stoły do ​​przechowywania NORDLI i SELJE, a także stacje ładowania Nordmärke i podkładki do ładowania JYSSEN opracowane specjalnie dla majsterkowiczów. Można je łatwo zintegrować z dowolnym meblem, zarówno dużym, jak i małym. Możesz więc spersonalizować swój ulubiony przedmiot i zamienić go w stację ładującą. Możesz dowiedzieć się, czy Twój smartfon obsługuje QI na stronie IKEA.

 FurniQui z Sprzedawczyni

Boczny stolik do bezprzewodowego ładowania-bambus-drewno-salon-Fonesalesman-FurniQi

Podczas gdy meble IKEA są w całości utrzymane w bieli, stolik pomocniczy FurniQui jest oparty na ciepłym odcieniu drewna. Wykonany jest z drewna bambusowego i ładnie komponuje się z każdym wnętrzem. Niezależnie od tego, czy służy jako stolik nocny, czy stolik obok sofy, boczny stolik zapewnia wystarczająco dużo miejsca do przechowywania smartfona i innych przedmiotów, takich jak filiżanka kawy, książki, lampa stołowa lub świeca zapachowa itp. Możesz czytać więcej o tym tutaj.

bezprzewodowo-ładujący-stolik-bambusowy-meble-stolik nocny

Bez kabla, bez gniazda USB, bez grzebania w wtyczce – podobno bezprzewodowe ładowanie indukcyjne ma kilka zalet i na pewno jest praktyczne. Ale zasada ma również dwie słabości, które zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę. W porównaniu z ładowaniem za pomocą kabla należy zaplanować więcej czasu na alternatywę bez pasków. Na przykład w przypadku telefonu komórkowego może on być o około 50% dłuższy. Ponowne pełne naładowanie akumulatora może zająć ponad godzinę. Ta wada prawdopodobnie nie będzie problemem, jeśli ładowanie odbywa się w nocy.

Drugim minusem ładowania bez kabla jest to, że telefon komórkowy może być używany tylko w ograniczonym zakresie. Urządzenie powinno leżeć cicho, aby proces ładowania nie został przerwany, przynajmniej tak radzą eksperci. Te ograniczenia mogą być odbierane jako bardzo irytujące w ciągu dnia, ponieważ od czasu do czasu trzeba odebrać telefon komórkowy, co jednak uniemożliwia ładowanie, a tym samym wydłuża czas ładowania.

Lampka ledowa Nillkin Fantom

Lampka ładowania bezprzewodowego-Nillkin-Phantom-Samsung

Światło LED Nillkin Phantom łączy w sobie funkcjonalność i wydajność. To nie tylko lampa stołowa, ale także ładowarka, która jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami obsługującymi Qi. Lampa zachwyca nowoczesnym, nawet nieco futurystycznym wyglądem – eleganckim rogiem i jasnym białym kolorem. Nadal ma inteligentną ochronę przed przegrzaniem dla metali, takich jak monety i pierścionki, które przypadkowo zostały umieszczone na podkładce ładującej.

światło-ładowania bezprzewodowego-Nillkin-Phantom-iphone-6

Ładowanie indukcyjne to zdecydowanie coś dla estetów, którzy chcą, aby ich piękne meble były wolne od irytujących kabli. Dostępne na rynku designerskie elementy ze zintegrowanymi stacjami ładowania często są dla nich dobre. Małe akcesoria do domu, takie jak oświetlenie LED Nillkin Phantom, są eleganckim dodatkiem do nowoczesnego stylu życia. W dodatku takie funkcjonalne ładowarki pozostają prawie niewidoczne, ponieważ idealnie współgrają z otoczeniem i wnętrzem. Dla minimalistów wśród was istnieją również warianty, które można wbudować w meble lub inne, które wyglądają jak mała poduszka lub miękki kamień i nie zdradzają niczego na temat ich rzeczywistego zastosowania.

bezprzewodowa-lampa-ładująca-nillkin-qi-stacja ładująca

Ładowanie bezprzewodowe to w rzeczywistości energia przekazywana między urządzeniem mobilnym a ładowarką za pomocą indukcji elektromagnetycznej. W tym celu w każdym z dwóch urządzeń znajduje się cienka wafel cewka. Na rynku istnieją różne standardy ładowania bezprzewodowego, ale najpopularniejszym jest standard Qi.

bezprzewodowa-lampa-ładująca-nillkin-phantom-led

Drewniana miska z funkcją Aircharge

bezprzewodowe-ładowanie-aircharge-drewniana-konstrukcja-stacja-ładująca-qi-technologia

Ta miska jest idealna do biura. Możesz tam nie tylko ładować bezprzewodowo swój telefon komórkowy, ale także przechowywać różne przedmioty, takie jak wizytówki i okulary. Stacja ładująca przekonuje prostą drewnianą konstrukcją i działa w technologii Qi. Nawiasem mówiąc, bardzo ważne jest, aby przy zakupie zwracać uwagę na logo Qi. Identyfikuje urządzenia, które obsługują najpopularniejszy standard ładowania bezprzewodowego. Należą do nich wiodący producenci, tacy jak Samsung, Nokia, Sony, Asus, Google, HTC, LG, Microsoft, Motorola, Nokia, Blackberry i Yotaphone. Logo Qi wyraźnie pokazuje, że to urządzenie bezprzewodowo zasila smartfony i inne akcesoria.

bezprzewodowa-ładująca-aircharge-drewniana-stacja ładująca

Mandalakis lampa stołowa i system MyEki

bezprzewodowa-lampa-ładująca-mandalaki-drewno-biała-samsung

W tej pozornie prostej i bardzo minimalistycznie zaprojektowanej lampce stołowej niemal niewidocznie zbudowana jest stacja ładująca, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie niewielkich urządzeń i smartfonów. Japoński producent zajmuje się głównie projektami hi-tech. Wbudowana stacja nazywa się „EKI” i oznacza po japońsku miejsce tranzytu. System MyEki umożliwia nie tylko ładowanie indukcyjne bez połączenia kablowego, ale jest również niezwykle funkcjonalny. Elegancki, mały i subtelny design pozwala na montaż w małych meblach lub stołach.

bezprzewodowe ładowanie-lampa stołowa-mandalaki-jasne drewno-białe

bezprzewodowa-sklep-lampka-mandalaki-biurko

Lampa stołowa LED8 firmy TUNTO

bezprzewodowe-ładowanie-iphone-5-lampa-stołowa-drewno-

Dzięki lampie stołowej LED 8 fińskiego producenta Tunto smartfony można również ładować bezprzewodowo, umieszczając je na podstawie lampy. Lampa stołowa ma nowoczesny, minimalistyczny design i zapewnia optymalne oświetlenie nawet podczas pracy przy komputerze. Ze względu na zoptymalizowane natężenie światła i wyjątkowo małe rozmiary lampa stołowa nadaje się szczególnie do miejsc pracy.

bezprzewodowe-ładowanie-meble-lampa-stołowa-Tunto-LED8-PowerKiss-orzech

Wszystkie urządzenia mobilne z odpowiednią funkcją są ładowane bezprzewodowo i łatwo po umieszczeniu ich na podstawie lampy. Dzięki temu lampa stołowa jest również bardzo praktyczna w hotelach lub salonach, ale także do biurek w gabinecie.

bezprzewodowe-ładowanie-iphone-5-lampa-stołowa-Tunto-LED8-PowerKiss

lampa stołowa Aerlight A1ładowanie bezprzewodowe-aerelight-lampa-stołowa-czerwona-kuchnia

Lampa stołowa OLED Aerelight A1, produkowana w Kanadzie, łączy dwie innowacyjne technologie – technologię OLED i technologię Qi. Dzięki organicznym diodom świecącym możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 80 procent i cieszyć się przyjemną temperaturą światła. Dotykowym gestem możesz włączyć światło i ustawić trzy poziomy ściemniania. Aerelight A1 jest dostępny w kolorze czerwonym, czarnym i srebrnym, ale niestety tylko w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii.

bezprzewodowa lampka nocna do sypialni aerelight

technologia bezprzewodowego ładowania-aerelight-oled-lamp-qi

ładowanie bezprzewodowe-aerelight-lampa-qi-technologia

bezprzewodowy-ładowanie-aerelight-stolik-lampa-pnia-boczny-stolik-salon

bezprzewodowy-ładowanie-aerelight-czerwony-stolik-lampka kącik do czytania

Seria mebli „Bezprzewodowe ładowanie” firmy IKEA

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-stolik-lampa-biurko-qi-technologia

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-lampa-stołowa-drewno-qi-technologia

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-lampa-stołowa-miejsce pracy-bez splątanych kabli

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-moebel-lampa-podłogowa-biała-następna-sofa

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-lampa-stołowa-biała-kredens

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-nocna-lampka-biała-komoda-sypialnia

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-stolik-relaks-fotel-kawa

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-meble-stolik-biały-drewno

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-wbudowane-stacje-ładujące-licznik-barów

bezprzewodowe-ładowanie-ikea-moebel-qi-stacja-ładująca-zainstaluj-siebie

bezprzewodowa-stacja-ładująca-kea-meble-do-instalacji