Technologia, WIDEO

Sztuczna skóra zapewnia dotykową informację zwrotną i pozwala poczuć wirtualną rzeczywistość

Naukowcy opracowali miękką sztuczną skórę, która zapewnia dotykowe sprzężenie zwrotne. Możesz również użyć ich, aby pomóc użytkownikom wirtualnej rzeczywistości poczuć ich otoczenie. Nowy wynalazek składa się z silikonu i elektrod. Dzięki wyrafinowanemu mechanizmowi samorozpoznawania sztuczna skóra może również natychmiast dostosować się do ruchów użytkownika. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej interesujących faktów na temat rewolucyjnej nowości.

Innowacyjna technologia dla sztucznej skóry

projekt i technologia sztucznej skóry wątrobowej i nowy wynalazek

Naukowcy z RRL (Reconfigurable Robotics Lab) opracowali technologię, która wykorzystuje system miękkich czujników i siłowników. Dzięki temu gadżet dopasowuje się do dokładnego kształtu nadgarstka użytkownika. Dzięki temu może zapewniać dotykowe sprzężenie zwrotne w postaci ciśnienia i wibracji. Czujniki odkształceń mierzą również deformację skóry, dzięki czemu można dostosować informacje zwrotne w czasie rzeczywistym.

W ten sposób można wygenerować jak najbardziej realistyczny zmysł dotyku. Miękkie siłowniki pneumatyczne również stanowią część warstwy membrany i mogą być nadmuchiwane, gdy wpompowuje się do nich powietrze. W warstwie czujników miękkie elektrody zawarte są w technologii dotykowej sztucznej skóry, która mierzy wszelkie deformacje skóry, a następnie przekazuje te dane do mikrokontrolera.

Dotykanie sztucznej skóry jako naukowa innowacja wykonana z silikonu i czujników

Dotykowa sztuczna skóra może rozciągać się do czterech razy dłużej niż pierwotnie, nawet do miliona cykli. Naukowcy wciąż opracowują technologię, ale przetestowali ją już na różnych użytkownikach. Według komunikatu prasowego może być używany do różnych zastosowań przenośnych. Na przykład lekarze mogą testować propriocepcję pacjenta w celach medycznych.

Wyniki badań naukowych w laboratorium w zielonych gumowych rękawiczkach

Po raz pierwszy naukowcy opracowali całkowicie miękką sztuczną skórę, w której zintegrowane są zarówno czujniki, jak i siłowniki. Tak mówi w oświadczeniu naukowiec z EPFL i główny autor badania. Daje to nauce możliwość kontrolowania pętli sterowania. Oznacza to, że programiści mogą dokładnie i niezawodnie modulować stymulację wibracjami odczuwaną przez użytkownika. Fakt ten sprawia, że ​​sztuczna skóra jest idealna do zastosowań do noszenia.

*Strona EPFL

poczuj silikon z czujnikiem na palcu, aby uzyskać innowacyjną wirtualną rzeczywistość jako sztuczną skórę